Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jarnej časti súťaží žiackych výberov v sezóne 2012/13

ilustračný obrázok

Tréneri žiackych výberov vypracovali hodnotenie svojich tímov počas jarnej časti sezóny 2012/2013. Tu vám prinášame pohľady na všetky kategórie - od U 12 po U 15.

 

Hodnotenie jednotlivých kategórií

Hodnotenie jarnej časti U – 12, 1. liga MLŽ ZsFZ „B“


Tréneri : Miroslav Žabka, Rastislav Žák. Vedúca družstva : Gabriela Zemanová
Káder hráčov U12 : Dvořák Martin, Hučko Adrián, Karika Kristián, Nálepa Pavol, Selecký Michal, Šturdík Stanislav, Zeman Michal, Pribiš Igor, Repta Adam, Závodný Samuel, Mizerák Samuel, Liška Lukáš, Lukáč Michal, Kosík Jakub, Záhora Ján, Cibulka Matúš

     Prípravu na jarnú časť sezóny družstvo absolvovalo v domácich podmienkach, hlavne v mestskej športovej hale. Družstvo sa zúčastnilo na 3 halových turnajoch a odohralo 3 prípravné zápasy. Veľkým oslabením pre družstvo bolo zranenie Adama Reptu v prípravnom stretnutí v Skalici, ktorý v jarnej časti nastúpil iba v jedinom zápase a jeho neúčasť v ďalšom priebehu súťaže bola veľmi citeľná. V jarnej časti súťaže odohralo družstvo U 12 spolu 15 stretnutí so skóre 26 : 53, z toho boli 3 víťazstvá, 3 remízy a 9 prehier. Družstvo odohralo niekoľko kvalitných stretnutí i s favorizovanými celkami, naopak slabšie výkony predviedlo s výkonnostne slabšími tímami. V stretnutiach sme sa ťažko presadzovali pred súperovou bránou, keď ani vyložené príležitosti sme nedokázali premeniť na vsietenie gólu, čo bol i najväčší problém počas celej sezóny. Najlepším strelcom družstva v jarnej časti sa stal opäť Lukáš Liška – 14 gólov, ktorý v sezóne z 54 gólov družstva vsietil 25.


Hodnotenie jarnej časti U – 13, 1. liga MLŽ ZsFZ


Tréneri : tréner EURO „B“ licencie: Mgr. Peter Kulíšek, asistent trénera EURO „B“ licencie: Ján Duga
Káder hráčov U13 : Brňa, Osuský, Kňazský, Foltín, Kollár, Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik, Matušica, Adásek, Mikolášek, Bučenec, Pszota, Pekník, Kodaj

     Po výsledkovo neúspešnej jesennej časti, keď sme sa umiestnili na 16. priečke tabuľky pri zisku jediného bodu, sa v zimnej príprave ponúkal dostatočný časový priestor na zvládnutie cieľov, ktoré sme si pred jarnou časťou súťaže stanovili. Skvalitniť technickú zručnosť chlapcov a zvládnuť základy tímovej spolupráce v obrane a útoku. Zimná príprava prebiehala v domácich podmienkach, vzhľadom na veľmi nepriaznivé klimatické podmienky prevažne v halách, kde sme sa mohli sústrediť na presnú technickú stránku hráčov. V priebehu mesiacov január a február sme absolvovali 4 halové turnaje, najúspešnejšie turnaj na Interi Bratislava, kde sme zvíťazili. Postupne sme sa dostávali k prípravným zápasom na vonkajší ihriskách a v priebehu prípravy sme absolvovali 6 prípravných zápasov, v ktorých sme 3-krát zvíťazili, 1 raz remizovali a 2-krát prehrali. Príprava ukázala snahu chlapcov o zlepšenie, s víťazstvami v prípravných zápasoch narastalo aj ich sebavedomie. Prvý absolvovaný majstrovský zápas znamenal naše prvé víťazstvo v súťaži (3 : 1 s FC Nitra). Vzhľadom na nepriaznivé počasie sa však veľa zápasov v plánovaných termínoch neodohralo, maródka viacerých hráčov narušila priebeh tréningových cyklov a pohoda z prípravy sa vytratila. V ďalšom priebehu súťaže sme dokázali ešte 3 razy zvíťaziť nad výkonnostne obdobnými súpermi (Púchov, Dubnica, Topoľčany), 1 raz remizovať (Považská Bystrica) a 10-krát prehrať. Počas celej súťaže sme však nenašli strelca, ktorý by dokázal naše snaženia vo vyrovnaných jarných zápasoch (Petržalka, Levice, Horná Nitra, Šaľa) dotiahnuť do gólového efektu. Najlepšiu účasť v tréningovom procese počas celej sezóny mal Osuský, všetky majstrovské zápasy absolvovali len dvaja hráči: Kodaj, Matušica.
      Napriek zlepšenej hre v jarnej časti súťaže sme v konečnej tabuľke obsadili 15. miesto, získali sme 14 bodov s bilanciou 4 víťazstvá, 2 remízy a 24 prehier s celkovým skóre 25 : 106. O góly sa podelili Foltín 7, Gálik 4, Dubovský a Osuský 3, Boor a Kňazský 2, Mikolášek, Bučenec, Pszota, Kodaj po 1. Z výkonnostného hľadiska časť chlapcov spĺňa náročné podmienky najvyššej žiackej súťaže, bude ale nutné doplniť hráčsky káder pre jeho účinkovanie v nasledujúcom súťažnom ročníku z dôvodu veľkého výkonnostného rozdielu jednotlivých hráčov.


Hodnotenie jarnej časti U – 14, 1. liga SŽ „B“ SFZ


Tréneri : tréner Ján Tomka, asistenti: Ján Duga, Ján Viselka - vedúci mužstva: Peter Jakubec
Káder mužstva U14 : Dedík, Tomašech, Jakubec, Všetula, Tomka, Zmeko, Hornák, Kleščinský, Pagáč, Klement, Latiphy, Žabka, Brezina, Zelenák, Neda, Šarudi, Koníček, Marták, Polák, Svinkásek

Umiestnenie: 9.
Spartak Myjava 30 13 2 15 43:63 41

Strelci gólov:
7gólov – Tomka, Kleščinský
5gólov – Latiphy, Neda, Všetula
4 góly – Šarudi
3 góly – Tomašech
2 góly –, Zelenák, Koníček
1 gól – Pagáč, Zmeko, Dedík

     Pred začiatkom ročníka sme si dali za cieľ hrať kombinačný futbal, založený na technickej vyspelosti hráčov, pripraviť minimálne dvoch hráčov pre kategóriu U 15 a v súťaži I. žiackej ligy západ sa umiestniť do 10. miesta. Myslím si, že sa nám tieto ciele podarilo naplniť, aj keď nie vždy všetko vyšlo podľa našich predstáv.
      Snažili sme sa hrať kombinačný, útočný futbal, odohrali sme veľa kvalitných stretnutí a dokázali sme obrať o body aj niektorých favoritov. V jesennej časti sme dokázali zvíťaziť v Petržalke i v Nitre, na jar sme porazili silnú Dubnicu a potrápili sme aj ďalšie mužstvá z čela tabuľky. Boli však aj zápasy, v ktorých sme nehrali dobre. Nezvládli sme duely so Senicou, s ktorou sme vysoko prehrali obidve stretnutia. Takisto sme nepočítali so stratou bodov v domácich zápasoch s Púchovom a Karlovou Vsou. Tým sme sa pripravili o lepšie umiestnenie. Mužstvo nakoniec skončilo na 9. mieste, keď získalo 41 bodov a na konte malo 13 víťazstiev, 2 remízy a 15 prehier s celkovým skóre 43 : 63. Za kategóriu U 15 hrával pravidelne Tomič a striedavé štarty mali Tomašech a Všetula. Pokiaľ zostane mužstvo pohromade aj s týmito hráčmi, môže pomýšľať na lepšie umiestnenie, ako v tejto sezóne. Má na to všetky predpoklady a záleží už len na chlapcoch, ako k tomu pristúpia.


Hodnotenie jarnej časti U – 15, 1. liga SŽ „A“ SFZ 


Tréneri : Tréner Miroslav Hainc, asistent – Dalibor Dubovský – vedúci Anton Matušica
Káder mužstva U15: K. Hrdlička, I. Dedík, M. Beňo, P. Caltík, O. Čerešňa, M. Fako, M. Janček /jesenná časť/, M. Tomič, M. Ťulák, B. Tobiáš a hráči, ktorí boli na hosťovaní do 30. 6. – R. Barcaj, F. Briška, R. Bayer, A. Babinec /jarná časť/, P. Fila, D. Fukna, A. Holan, M. Uhlík. Striedavo štartovali za U-14 a U-15 V. Všetula, M. Tomašech, S. Šarudi, K. Koníček

     Mužstvo starších žiakov v ročníku 2012/13 štartovalo v I. lige západ. Súťaž mala 16 účastníkov, z toho 11 bolo z regiónu Západ /ZsFZ/ a 5 bolo z Bratislavy /BFZ/. V konečnej tabuľke sa umiestnilo na 9. mieste so ziskom 40. bodov a na 6. mieste v rámci západoslovenského regiónu. Na jeseň mužstvo získalo 23 bodov a na jar 17 bodov. Súťaž ukončilo 3 víťazstvami. Na jar sa mužstvu nedarilo na ihrisku v Starej Myjave, kde v 3 zápasoch nevsietilo ani gól. Okrem majstrovských zápasov odohralo 22 prípravných zápasov a 5 halových turnajov.
     V jesennej časti bol trénerom Dalibor Dubovský, v jarnej časti Miroslav Hainc. Vedúcim mužstva bol Anton Matušica. Najlepšie hodnoteným hráčom bol M. Fako. Najlepším strelcom mužstva bol M. Tomič s 19 vsietenými gólmi /44,2 %/. Ani jeden hráč nenastúpil vo všetkých 30-tich zápasoch. Najviac odohratých minút mal Fukna /1987 min./, ktorý mal aj najlepšiu účasť na tréningoch. V priebehu ročníka dostali hráči spolu 29 žltých kariet a 3 červené karty.

Konečná tabuľka: 9. Myjava 30 12 4 14 43 : 55 40 b.
Dosiahnuté konečné umiestnenie zabezpečilo účasť starších žiakov v I. lige Západ pre budúcu sezónu aj pri novej štruktúre žiackych súťaží.