5. kolo (7. 9. 2013) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:1 (0:0)

5. kolo (7. 9. 2013) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:2 (0:0)

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy : Porubský, Bundala (47' mikolášek), Foltín, Tomka, Osuský, Kodaj /K/, Pszota, Boor, Adásek, Dubovský (55' Pekník), Gálik.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:2 (0:0)
Zostava Myjavy : Dedík,Tomašech /K/, Pagáč (12' Žabka), Všetula, Latiphy, Malíček, Brezina, Koníček (36' Zelenák), Predmeský (45' Kleščinský), Druk, Šarudi (53' Neda).

Hralo sa v Starej Myjave, aj keď sa malo pôvodne na hlavnom ihrisku. Predzápasový tréning sme absolvovali na dobre pripravenom ihrisku v Starej Myjave a TJ bola zameraná na zápas. K zápasu sme vyšli nebojácne a hneď sme mali niekoľko gólových príležitostí. Tento tlak trval cca 12 minút a ako keby sme úvod prehnali, zdatnejší súper vyrovnal hru a tri po sebe idúce rohové kopy ohrozili našu bránu. Museli sme vystriedať ľavého obrancu Pagáča, ktorý údajne v rozcvičke zistil, že sa nemôže otáčať. Do hry prišiel Žabka, ale Latiphy musel ísť hrať ľavého obrancu. Že nám ľavá strana nehrá a hlavne nebráni osobne zariadil ďalší nezodpovedný hráč Koníček, ktorý nepriznal bolesti chrbta až do momentu, kedy bol v polčase za nečinnosť a pasivitu striedaný. V I. polčase sme mali 4 gólové šance. Hrali sme relatívne o jedného hráča menej. Nedali sme gól ani nedostali, zdalo by sa, že máme byť spokojný, ale hra bola veľmi zlá. 10 min sme hrali podľa dohovoru, štandardné situácie zahrávali podľa nácvikov a zrazu sme prestali plniť pokyny a kľúčoví hráči jeden po jednom prestali hrať. Tomašech, Šarudi, Predmeský, Druk a rovnako sa nezapájal Malíček - čo sa stalo? Šarudi zbytočne 2 x za sebou fauloval, súper nám po priamom kope hlavičkou dal gól na 0:1. Všetula po góle hral ako tretí útočník, ale ako keby tam ani nešiel. Žabka zahrával všetky kopy, nakoľko sa Šarudi rozhodol zahrávať štandardky podľa seba, ktorým nikto nerozumel. Boli sme v takej kríze, že sme aj loptu letiacu do súperovej brány odhlavičkovali zo súperovej brány. Nepomohlo žiadne striedanie, jedine Žabka striedaním nahradil striedaného, Kleščinsky si neváži, že sa dostane do zápasu - nepridá na výkonnosti, Zelenák a Neda sa proti hráčom merajúcimi 165 cm, vyzerajúcim ako hráči dorastu, nepresadia. Dostali sme druhý gól 0:2 a pre nás zápas skončil, psychicky rozložení sme nereagovali na nič.

Zápory zápasu: Nepremenili sme 4 gólové šance. Brankár Dedík nás nepodržal, v troch zápasoch dostal 5 gólov. V zápase nevyužívame nacvičené signály z tréningu a zabúdame na pokyny z pred zápasu. Ostáva problém, že striedajúci hráč nenahradí striedaného. Rodičia niektorých hráčov nehodnotia výkon svojho syna, sú malo trpezliví a premiestňujú svojich chlapcov do inej kategórie, alebo do iného klubu. Stačí sa pozrieť na tréningovú dochádzku a môžu pochopiť kde sa ich chlapci nachádzajú.
Klady zápasu: I. polčas vyzeral futbalovo, aj keď tam bolo veľa chýb, bola tam aspoň bojovnosť.