Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 8. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
8. kolo (29. 9. 2013) : Inter Bratislava - Spartak Myjava 2:2 (0:1)

Žiaci U15 :
8. kolo (29. 9. 2013) : Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:0 

 

ŽIACI U14 :

Inter Bratislava - Spartak Myjava 2:2 (0:1)
Zostava Myjavy : Porubský, Adásek (51' Pekník), Foltín, Matušica (51' Bundala), Osuský (61' Brňa), Kodaj /K/, Mikolášek (47' Kňazský), Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

ŽIACI U15 :

Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:0
Zostava Myjavy : Sloboda, Tomašech /K/, Tomka (60' Dedík), Zelenák, Všetula, Latiphy, Malíček (70' Kleščinský), Brezina, Predmeský (70' Žabka), Druk (41' Koníček), Šarudi (50' Pagáč).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Hralo sa opäť v školskom prostredí - areál v Drieňovej. Ihrisko bolo pripravené dobre (naša nevýhoda trávnatý povrch). Na súpera sme boli teoreticky pripravení a úloha znela nedostať gól. Z tohto pohľadu sme úlohu splnili.

Dvatsať minút sme sa bránili náporu domácich, ale keď sme hru vyrovnali hralo sa hore - dole. Domáci, ale boli pri každej lopte skôr. Hrali sme bojazlivo, nepresne si prihrávali a za celý polčas sme vystrelili 3 krát. Tomka sa snažil hrať to čo v U 14, ale tým pádom nestíhal tempo hry a agresivitu súpera (dá sa s tým pracovať). Šarudi nás presvedčuje, že hrá na seba a nie sú mu známe úlohy celého družstva. Po strete so súperom , ktorý mu prišliapol nohu sa vyhýbal súbojom (ktoré inak vyhľadával, tým že včas nenahral). Nacvičovali sme hru na 2 dotyky, no v zápase je to iné (ani sa nesnažíme a ak áno tak sa lopty zbavujeme a nenahrávame). Predmeský a Tomašech sa rozohrali a tým sme mali stred ihriska. Kraje nám nehrali - nákopy na útočníkov smerovali do stredu ihriska a tam nás domáci stopéri o loptu pripravili včasným pokrytím. Zelenák sa snažil pomáhať nie v pohode hrajúcemu Malíčkovi, ale jeho výškový deficit nám veľa získaných lôpt nepriniesol. Akcie sa striedali na jednu či druhú stranu - hralo sa od 16-tky po 16-tku. Boli sme pre domácich viac než vyrovnaným súperom a viac ako 30 minútového tlaku sme nevyužili. Problém nám robil terén - prihrávky, odkopy, centre. Domáci nás svojou až prehnanou agresivitou zastrašili a my sme sa báli ísť do súbojov (domáci hráči sa takouto hrou samy zranili - vbehli medzi dvoch až troch hráčov - zranený členok, nalomený nos). Zápas sme dohrali bez gólu a môžeme povedať, že to nebol zisk jedného bodu, ale strata 2 bodov.

Zápory zápasu: Za prvý polčas sme vystrelili len 3 krát, v druhom polčase 4 krát. Zahrávanie priamych kopov sme nevykonali podľa nacvičených variant a tak to aj dopadlo. Hráme na mieste - bez pohybu dopredu. Bojíme sa súbojov jeden na jedného. Mimo Dedíka (brankár) nepriniesli do hry striedajúci hráči nič.
Klady zápasu: Tomašech a Predmeský zahrali jeden z najkvalitnejších zápasov, Zelenák a Tomka nesklamali. Keď nepomôžu pri striedaní hráči, môžu hrať v poli brankári (Dedík a v minulom zápase Sloboda). Na tomto výkone sa dá stavať a ak pridajú aj iní hráči, môžeme sa v ostatných zápasoch zlepšovať.