Starší žiaci U14, U15: 10. kolo

10. kolo (13. 10. 2013) : FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Porubský, Adásek (51' Mikolášek), Foltín, Matušica, Osuský, Kodaj /K/, Pszota, Boor, Klimáček, Dubovský (51' Bundala), Gálik.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:2 (0:1)
Zostava Myjavy : Sloboda, Tomašech /K/, Tomka, Všetula, Latiphy, Malíček (70' Dedík), Brezina, Koníček (50' Kleščinský), Predmeský (55' Zelenák), Druk (60' Pagáč), Šarudi (65' Žabka).

Hralo sa v Malom Branove na premočenom, nerovnom a hrboľatom ihrisku. Šatne hygienicky nevyhovujúce - bez sprchy, WC - katastrófa. Na súpera sme boli teoreticky i prakticky pripravení a úloha znela nedostať gól a z tohto pohľadu sme úlohu splnili v prvom polčase.

Prvých 15 minút sa hralo hore dole - bránili sme sa náporu domácich, ale rovnako tak vyrážali do protiútokov. V 6. minúte domáci kopali rohový kop, naši obrancovia nezasiahli, no brankár Sloboda gólovú šancu zlikvidoval. V 13. minúte sme ohrozili Šarudim bránu a vybojovali rohový kop. Po tomto sme sa osmelili a v 17. minúte vybojoval Koníček rohový kop, ktorý zahrával Šarudi a aj keď sa podľa nácviku mal Druk nachádzať v inom priestore, dal gól na 0:1. V 21. minúte zahrávali rohový kop domáci a po chybe Všetulu opäť hasil Sloboda. V 30. minúte sme stratili pri výmene prihrávok Tomašecha s Malíčkom loptu a bola z toho šanca, domáci hráč však prekopol. Poistiť výsledok sme mohli v 35. minúte z rohového kopu, keď sme nábeh a center vykonali podľa nácviku (Druk), Malíček z troch metrov prekopol.

Hráči boli cez prestávku upozornení na nápor domácich, ako aj výdatnú pomoc rozhodcov, ale miesto pozornej hry a sústredenosti sme za štyri minúty nevystúpením Druka k hráčovi a nepodarenom centri domáceho hráča Hajzuka inkasovali, keď lopta cez Slobodu spadla do brány 1:1. Domáci otvorili hru, snažili sa zakončovať aj nepripravené akcie a my sme desať minút len odkopávali. Hrali sme pod tlakom a museli sme niečo urobiť. Koníčka vystriedal Kleščinský, Predmeského Zelenák. V 52. minúte sme kopali priamy kop, ale Malíček ho kopol vedľa brány. Hneď z výkopu sme získali loptu, využili sme niekoľko nahrávok na uvoľnenie Malíčka, ten sa už krížnou prízemnou strelou nemýlil. 1:2. Na nápor domácich sme reagovali kúskovaním hry - v 60. minúte Druka striedal Pagáč, v 65. Šarudiho Žabka a v 70. na taktické striedanie išiel za Malíčka Dedík, keď sa nastavovali 2 minúty (Desať minút sme vydržali tlak domácich, 4 priame kopy domácich povinne darovaných rozhodcami a výborný výsledok udržali). Problém nám robil terén - prihrávky, odkopy, centre. Hráči boli zle obutí, hrali v kopačkách na umelú trávu a boli viac na zemi, ako na nohách.

Zápory zápasu: Neskorý začiatok zápasu (meškanie rozhodcov), zlé obutie hráčov, nepozornosť na začiatku II. polčasu. Bojíme sa súbojov jeden na jedného. Spoliehame na Malíčka, ktorý nie je vo svojej koži (asi ešte po zranení - strážil sa).
Klady zápasu: Tomašech a Predmeský zahrali výborne v strede zálohy, "chytil sa" Koníček, výborne zachytal Sloboda. Dnes mužstvo ukázalo charakter a dalo do zápasu oveľa viac bojovnosti a srdca než inokedy. Na tomto výkone sa dá stavať a ak pridajú aj všetci hráči, môžeme sa v ostatných zápasoch zlepšovať.