Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 11. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
11. kolo (19. 10. 2013) : Spartak Myjava - FC Nitra 0:5 (0:4)

Žiaci U15 :
11. kolo (19. 10. 2013) : Spartak Myjava - FC Nitra 0:0

 

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FC Nitra 0:5 (0:4)
Zostava Myjavy : Porubský (36' Kollár), Adásek (36' Bundala), Matušica, Kňazský (36' Mikolášek), Osuský (45' Pekník), Kodaj /K/, Pszota (61' Brňa), Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FC Nitra 0:0
Zostava Myjavy : Sloboda, Tomašech /K/, Tomka, Všetula, Latiphy, Malíček, Brezina, Koníček (46' Dedík), Predmeský (59' Pagáč), Druk (54' Žabka), Šarudi (62' Kleščinský).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Hralo sa na umelej tráve v Myjave, nakoľko v Starej Myjave bolo mokro. Na súpera sme boli teoreticky i prakticky pripravení a úloha znela nedostať gól a z tohto pohľadu sme úlohu splnili v prvom i v druhom polčase.

Do 8. minúty sme boli zaskočení nástupom súpera a likvidovali sme jeden útok za druhým. V 9. minúte sme sa prvýkrát dostali za polovicu za faul na Predmeského, ale loptu Všetula nezahral dobre. Prvá, ale gólová šanca sa zrodila v 11. minúte po jednoduchom rýchlom protiútoku, keď si po tandeme vymenili hráči výborne a hlavne rýchlo loptu, Malíček výborne a presne odcentroval na Koníčka, ktorý však z troch metrov nedal. V 12. minúte Šarudi stratil loptu na polovici, gólovú šancu po rýchlom protiútoku súpera a zlikvidoval brankár Sloboda. Veľmi sme sa nepoučili, keď Tomka umožnil ísť súperovi dvaja na jedného, hostia našťastie netrafili. V 23. minúte sme sa odvážili ísť dopredu - Malíček vysunul Tomašecha, ktorý bol sám pred brankárom, ale nedal. V 29. minúte Latiphymu ušiel hráč, ale našťastie pre nás nedal. Nepochopiteľne sme hrali vrchom - Šarudi výborne dotiahol loptu do 16-tky súpera, no namiesto prihrávky po zemi na Malíčka centroval za spoluhráča.

Po prestávke sme sa chystali niečo s výsledkom urobiť, ale naopak to bol súper, ktorý v rozpätí piatich minút zahrával 3 rohové kopy a Sloboda chytil istý gól súpera z troch metrov. Striedali sme v zálohe, nakoľko nám kondične odišli Koníček, Druk a Predmeský. Nastúpili Zelenák za Koníčka, Žabka a Pagáč za záložníkov. V 60. minúte mal Tomašech výbornú šancu - súper ho neatakoval, mohol teda ísť až do brány, ale rozhodol sa pre strelu do stredu brány. Naša posledná šanca. My sme mali byť tí, čo chcú dať víťazný gól a namiesto toho sa hráči snažili už len uhrať výsledok a neustále kontrolovali hodiny. V 61. minúte striedal Šarudiho útočník Kleščinský, bohužiaľ nič to nepomohlo. Namiesto aktivity bola badateľná pasivita a tá sa nám mohla vypomstiť, keď sa súper dostal veľmi ľahko pred našu bránu a niekoľko krát vystrelil. My sme len odkopávali. V 64. minúte sa vyznamenal Sloboda, ktorý zlikvidoval gólovú šancu súpera. Dedík na taktické striedanie vystriedal Malíčka v 69. minúte.

Zápory zápasu: Nepremenené gólové šance Koníčka a Tomašecha v 1. polčase a bojazlivosť v osobných súbojoch (ono ich až toľko nebolo, lebo sme hráčov súpera len kopírovali a do tesného osobného kontaktu sme sa nehrnuli). Bojíme sa súbojov jeden na jedného. Spoliehame na Malíčka, ktorý však stále nie je vo svojej koži.
Klady zápasu: Sloboda vychytal zápas, Latiphy zvládol osobnú hru na najlepšieho hráča súpera. Dnes mužstvo ukázalo oveľa viac bojovnosti ako futbalového umu, ale úlohu sme splnili. Musíme zanalyzovať nedostatok šancí - striel a nedôslednosť pri štandardných situáciách. Urobili sme dnes proti silnému súperovi dobrú prácu a na prístupe a výkone sa dá stavať. Ak zlepšíme technickú a taktickú stránku a popracujeme v psychologickej príprave, môžeme sa v ďalšom zápase o niečo zlepšiť.