Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 16. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
16. kolo (16. 3. 2014) : FK Senica - Spartak Myjava 6:1 (2:1)

Žiaci U15 :
16. kolo (16. 3. 2014) : FK Senica - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

 

ŽIACI U14 :

FK Senica - Spartak Myjava 6:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Porubský, Foltín (60' Bundala), Tomka, Kodaj (51' Adásek), Pszota (51' Matušica), Boor, Klimáček /K/, Dubovský, Gálik, Zula, Štefánek (56' Kňazský).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Vysoké tempo zápasu s prvým mužstvom tabuľky sme dokázali udržať len v prvom polčas, viedli sme po góle Mareka Tomku, ale súper dokázal ešte v prvom polčase skóre otočiť, po prestávke súper zápas kontroloval a pridal ďalšie štyri presné zásahy.

Gól Myjavy: 5' Tomka

ŽIACI U15 :

FK Senica - Spartak Myjava 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Sloboda, Tomašech (66' Kleščinský), Zmeko (48' Zelenák), Pagáč, Všetula /K/, Latiphy, Harmady, Hornáček (62' Žabka), Koníček, Predmeský, Šarudi (42' Druk).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na umelej tráve za daždivého a veterného počasia. V zápase sme chceli nadviazať na dobrý výkon a výsledok z úvodného kola, no dnes bol súper nad naše sily. Od začiatku sa hralo pozorne, ani jedno mužstvo nechcelo urobiť výraznejšiu chybu. Domáci boli aktívnejší, my sme sa pozorne bránili. Úvodnú príležitosť mali domáci po rohovom kope, no na bránkovej čiare vykopával loptu Predmeský do bezpečia. V 20. minúte vystihol spätnú prihrávku na našej polovici Šarudi, obhodil si obrancu domácich, no ten ho v poslednej chvíli fauloval. Paradoxne rozhodca faul odpískal, no faulujúceho hráča žiadnou kartou nepotrestal. V tomto momente nás rozhodca poškodil, pretože mal byť hráč domácich vylúčený. Tento moment bol v zápase kľúčovým, čo sa potvrdilo v ďalšom priebehu zápasu. Dve minúty pred koncom prvého polčasu zahrával domáci hráč štandardnú situáciu po zbytočnej strate lopty Šarudiho a následnom faule Pagáča. Krásnou strelou otvoril skóre zápasu.

Do druhého polčasu sme išli s cieľom pokúsiť sa o vyrovnanie, no hneď z prvého útoku sme inkasovali gól po zlej komunikácii v pokutovom území. Do konca zápasu sa už výsledok nemenil, domáci nás umnou hrou nepúšťali do žiadnej príležitosti. Domáci si víťazstvo zaslúžili, naši niektorí hráči pôsobili na ihrisku až príliš zakríknuto. V strede poľa nám chýbal pre chorobu Malíček, ktorého sme nedokázali nahradiť. Slabšie výkony podali Šarudi, Zmeko a Hornáček.