Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 18. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
18. kolo (30. 3. 2014) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:2 (1:0)

Žiaci U15 :
18. kolo (30. 3. 2014) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

 

ŽIACI U14 :

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:2 (1:0)
Zostava Myjavy: Kollár, Brezina, Tomka, Kodaj (56' Kňazský), Pszota (52' Adásek), Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik, Zula, Štefánek (70' Matušica).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Prvý polčas sme zahájili aktívnom hrou, hneď v úvode zápasu sme si vypracovali niekoľko príležitostí, ktoré sme však nedokázali premeniť, najviac volal po góle samostatný nájazd Zulu, ktorý dobre loboval brankára, ten koncami prstov vytlačil jeho strelu mimo bránu. My sme sa snažili o udržanie lopty a kombinácie na malom priestore, na prírodnej tráve menších rozmerov sme však narazili na fyzicky disponovaného súpera, ktorý nás dostal pod tlak a naša kombinácia začala viaznuť. Súper hral jednoducho, dlhými nakopávanými loptami sa snažil jednoducho dostať za našu obranu, s čím sme mali v priebehu celého polčasu veľký problém. Po akcii v krídelnom priestore a spätnej prihrávke v 10. minúte sa súper ujal vedenia. Pri tejto akcii nám chýbal dôraz v hre jeden na jedného proti prihrávajúcemu aj zakončujúcemu hráčovi súpera.

Do druhého polčasu sme vymenili na postoch SSH a PSO Brezinu s Boorom so snahou zachytiť dlhé lopty za našu obranu, Brezina s Klimáčkom v priebehu druhého polčasu veľmi dobre organizovali hru pred našou bránou a súper si už nevypracoval toľko príležitostí ako v prvom polčase. Naopak, my sme sa vďaka aktívnej hre dostávali často do 16-tky súpera a vďaka dôrazu Tomku a Zulu si vykoledovali dva pokutové kopy premenené Brezinom (v 41. a 62. minúte). Záver zápasu bol zúfalým náporom súpera so snahou vyrovnať, ktorý sme ustáli a vypracovali sme si pri samostatných nájazdoch dve-tri dobré príležitosti na poistenie víťazstva, čo sa nám však nepodarilo. Všetkým chlapcom patrí vďaka za obetavý výkon.

Góly Myjavy: 41' a 62' Brezina (oba z pokutového kopu)

ŽIACI U15 :

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Sloboda (36' Dedík), Tomašech /K/, Zmeko (40' Druk), Zelenák (53' Žabka), Všetula (67' Kleščinský), Latiphy, Malíček, Harmady, Hornáček, Koníček, Predmeský.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na trávnatej ploche za pekného slnečného počasia so súperom, u ktorého sme chceli bodovať. Do zápasu sme vstúpili výborne, keď sme domácich dostali pod tlak a vytvorili si tri vyložené príležitosti na strelenie gólu. Dve mal Zmeko a jednu Malíček. Súper sa k ohrozeniu našej brány dostal až v 23. minúte, keď Malíček prišiel v strede ihriska o loptu, hráč domácich vystrelil z 35 metrov a na počudovanie všetkých tá skončila v našej sieti. Do konca polčasu sme si vytvorili ešte tri príležitosti na skórovanie, no Zmeko najprv netrafil z dvoch metrov prázdnu bránu po štandardnej situácii a potom loptu napálil po akcii Harmádyho do brvna. V závere polčasu letela strela Tomašecha tesne mimo brány domácich.

Úvod druhého polčasu patril nám a opäť mohol vsietiť gól Zmeko, no jeho slabé zakončenie brankár chytil. Celý druhý polčas sme sa snažili o vyrovnanie, no domáci častým kúskovaním a odkopávaním lopty svoj tesný náskok udržali, v čom im výraznou mierou pomáhal aj hlavný rozhodca. V závere zápasu mal na nohe vyrovnanie Šarudi, no v poslednej chvíli odkopol loptu hráč domácich. V poslednej minúte mohol vyrovnať Malíček, no brankár domácich zachránil na bránkovej čiare. Domáci si za predvedený výkon víťazstvo nezaslúžili, ale dali gól po našej chybe a preto vyhrali. Naopak, my sme si vytvorili veľké množstvo gólových príležitostí, no slabým alebo nedôrazným zakončením sme sa gólovo nepresadili.