Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 19. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
19. kolo (5. 4. 2014) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:1 (1:1)

Žiaci U15 :
19. kolo (5. 4. 2014) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:0 (0:0)

 

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Kollár, Adásek (49' Mikolášek), Tomka, Kodaj /K/, Pszota, Boor, Klimáček, Dubovský, Karika, Matušica, Zula.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V celom zápase bola badať na našich hráčoch neistota, nakoľko sme nastúpili vo výrazne pozmenej zostave. Našim akciám chýbala presnosť, viazla súhra najmä v strede poľa kde sme nedokázali pokrývať hráčov a súper hrozil s rýchlych príhrávok za našu obranu, kde len vďaka opäť výbornému Boorovi a Klimáčkovi sme na začiatku zápasu neinkasovali. V prvom polčase sme dokázali len veľmi málokrát súpera prečísliť a dostať sa do zakončenia. Aj napriek tomu sme išli do vedenia po samostatnej akcii Zulu v 12. minúte zápasu a jeho presnom zakončení. Súper však za dve minúty vyrovnal, keď po nedôrazne pri obrannej činnosti sa ocitol osametený hráč súpera pred našou bránou a presne zamieril do ľavého horného rohu našej brány.

Druhý polčas mal podobný priebeh ako polčas prvý, súper hrozil z rýchlych protiútokov a my sme sa snažili postupným útokom prekonať obranu súpera, avšak našim snahám chýbala presnosť. Za zmienku stojí brvno po priamom kope nastrelené Zulom. Keď ani súper zo žiadnej zo svojich akcií neskóroval zápas sa skončil zaslúženou remízou.

Gól Myjavy: 12' Zula

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Sloboda, Tomašech /K/, Zmeko (45' Zelenák), Pagáč (69' Žabka), Všetula, Latiphy, Malíček (46' Šarudi), Harmady, Hornáček (66' Druk), Koníček, Predmeský.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na umelej tráve. Od začiatku to bol vyrovnaný duel, v ktorom prevládala viac bojovnosť nad futbalovou kvalitou. Po ťažkom zápase spred dvoch dní v Trenčíne, sme vedeli, že s pribúdajúcim časom nám budú dochádzať fyzické sily, preto sme chceli streliť čo najskôr gól a ukľudniť sa. Úvodnú príležitosť mal Harmády, no brankár hostí ho vychytal. Potom sa prezentoval výbornými dvoma zákrokmi náš brankár Sloboda, ktorý po chybách v strede obrany zachraňoval. V závere polčasu sme kopali sériu rohových kopov, no ani jeden sme presne nezakončili.

Druhý polčas bol ako prvý, obe mužstvá sa snažili streliť gól a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. O jediný a víťazný gól sa postaral Harmády po dobre zahratej štandardnej situácii a prihrávke Šarudiho. Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť Hornáček, no ponúknutú príležitosť po chybe brankára nevyužil. V závere nás dostali hostia pod tlak, kopali zopár štandardných situácií no bez gólového efektu. Nakoniec sme dôležitý zápas zvládli a víťazstvo udržali. Obe mužstvá si zaslúžia pochvalu za nasadenie.

Gól Myjavy: 47' Harmady