Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: predohrávka 20. kola

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
20. kolo - predohrávka (3. 4. 2014) : AS Trenčín - Spartak Myjava 6:0 (0:0)

Žiaci U15 :
20. kolo - predohrávka (3. 4. 2014) : AS Trenčín - Spartak Myjava 4:0 (0:0)

 

ŽIACI U14 :

AS Trenčín - Spartak Myjava 6:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Porubský (51' Kollár), Repta, Tomka, Kodaj /K/, Pszota (48' Adásek), Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik (56' Mikolášek), Karika (36' Závodný), Štefánek (48' Matušica).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Prvý polčas sme disciplinovanou hrou nepúšťali súpera do vážnejšieho ohrozenia našej brány. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami so súperovým častejším držaním lopty, my sme sa dokázali posúvať pred bránu súpera len vďaka chybám súpera. Po jednej z nich mohol Pszota postupovať sám na bránu, príležitosť však nevyužil. Trenčín hrozil z krídelných priestorov, vďaka dobre fungujúcej obrane sme udržali v polčase remízový výsledok.

Druhý polčas sme začali ustráchanejšie, súper nás hneď od prvých minút zatlačil pred našu bránu. Odolávali sme do 41. minúty, keď sa domáci prvý krát presadili vďaka aktívnemu Sekerkovi, ten pridal po zaváhaní nášho brankára aj druhý gól a už sme úplne stratili krok so súperom. Ďalšie góly boli výsledkom našej pasívnej hry, keď len výkon Boora zniesol prísnejšie kritéria. Konečný výsledok je spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku v druhej polovici zápasu. S kvalitným súperom udržať krok len v jednom z polčasov je na úspech málo.

ŽIACI U15 :

AS Trenčín - Spartak Myjava 4:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomašech /K/, Zula (51' Druk), Zelenák (25' Šarudi - 57' Žabka), Všetula, Latiphy, Malíček (41' Pagáč), Harmady, Hornáček (62' Kleščinský), Koníček, Predmeský.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na umelej tráve s druhým mužstvom tabuľky. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov. V prvom polčase sa nám to podarilo dvakrát a v druhom polčase tiež dvakrát. Domáci boli rýchlejší, dobre pracovali s loptou, darila sa im kombinácia. Naopak, náš výkon nezodpovedal tomu, čo sme chceli hrať, domáci nás dostali pod tlak, viazla nám komunikácia. V prvom polčase sme sa dostali len do jednej výraznejšej šance na skórovanie, no Harmády po samostatnej akcii zakončil slabo a brankár jeho pokus zneškodnil. Domáci hrozili najmä po štandardných situáciách.

V druhom polčase sme nezvládli úvod, keď hneď na začiatku sme inkasovali dva góly priamo z rohových kopov a bolo z našej strany po zápase. Domáci potom pridali ešte ďalšie dva góly a v pohode dohrali zápas. My sme mohli v závere znížiť no Harmádyho strelu s námahou vyrazil brankár domácich na roh a Tomašech netrafil z hranice piatich metrov prázdnu bránu. Domáci vyhrali zaslúžene, boli lepší po celý zápas.