Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 21. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
21. kolo (17. 4. 2014) : Spartak Myjava - Inter Bratislava 0:0

Žiaci U15 :
21. kolo (17. 4. 2014) : Spartak Myjava - Inter Bratislava 1:0 (0:0)

 

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - Inter Bratislava 0:0
Zostava Myjavy: Porubský, Tomka, Kodaj /K/, Pszota (55' Matušica), Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik, Karika (59' Adásek), Zula (55' Kňazský), Štefánek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sme sa začali vo veľkom tlaku na súperovu bránu, v priebehu prvých desiatich minút sme si dokázali vytvoriť niekoľko veľkých príležitostí na skórovanie, nedokázali sme však premeniť ani tie najvyloženejšie. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme mali loptu na nohách častejšie ako súper, nevytvorili sme si však žiadne vyložené príležitosti. Statická hra pred pokutovým územím súpera mu umožňovala zachytávať naše prihrávky smerujúce prevažne na obsadených hráčov, ktorí mali finalizovať našu aktivitu. Súper sa objavil na našej obrannej polovici len sporadicky a brankára Porubského prakticky neohrozil.

V druhom polčase sme pokračovali v tlaku na súperovu bránu, no až na strely Tomku a Kodaja sme si nedokázali vytvoriť viac gólových príležitostí. Súper sa opäť spoliehal na rýchle protiútoky a raz sa ocitol hráč súpera sám v pokutovom území, našťastie šancu nevyužil. V tomto zápase nám chýbala kvalita hry v krídelných priestoroch a dôraz pri premieňaní vyložených príležitostí.

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - Inter Bratislava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Dedík, Tomašech /K/, Pagáč, Všetula, Latiphy, Malíček (65' Kleščinský), Harmady, Koníček, Predmeský, Druk (36' Zmeko), Šarudi (36' Zelenák - 69' Žabka).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na umelej tráve s mužstvom zo spodku tabuľky. Chceli sme nadviazať na minulotýždňové víťazstvo a posunúť sa v tabuľke vyššie. V podpriemernom zápase prevládalo viac bojovnosti ako futbalovej kvality. Hostia boli v prvom polčase živší, napádali nás už pri našej rozohrávke, s čím sme sa nevedeli vyrovnať po celý prvý polčas. Naši hráči sa málo pohybovali, v strede poľa sme prehrávali osobné súboje a tým sme sa nemohli dostať k ohrozeniu súperovej brány. Úvodnú príležitosť mali hostia po rohovom kope, keď hráč hostí trafil bočnú sieť z hranice piatich metrov po nedôraznom bránení Všetulu. Hra sa väčšinou odohrávala medzi šestnástkami a každé mužstvo si vytvorilo iba po jednej príležitosti na skórovanie. Tú našu mal Harmády, keď po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa brány.

Druhý polčas bol o poznanie lepší, sa obe mužstvá snažili o skórovanie, no opäť to bol polčas bez šancí. My sme sa ujali vedenia po štandardnej situácii, keď Predmeský prekvapil brankára hostí a jeho center skončil v bráne. V závere hostia nastrelili brvno našej brány a v posledných sekundách po rohovom kope zachraňoval na bránkovej čiare Dedík. Nakoniec sme víťazstvo udržali, spokojní môžeme byť s tromi bodmi, no za predvedený výkon sa môžu niektorý hráči hanbiť.

Gól Myjavy: 59' Predmeský