Myjavčania si chuť nenapravili, Púchovu podľahli tesne 0 : 1

17.03.2023

Zápasom 21. kola pokračovala jarná časť 2. futbalovej ligy 2022/2023. Spartak Myjava v ňom privítal v piatok večer na domácom trávniku a pred kamerami TV JOJ tím MŠK Púchov. Nakoľko pred týždňom si kopaničiari po nie veľmi šťastnej remíze 2 : 2 priviezli z Dubnice len bod, mali v úmysle si napraviť chuť a v druhom domácom stretnutí bodovať naplno.

V úvodných minútach stretnutia sa toho veľa na trávniku nedialo a hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami. Prvým zaujímavejším momentom bola až Letenayova hlavička v 8. minúte, ktorá preverila Kubicovu pozornosť v myjavskej bráne. O chvíľu na to zaútočila Myjava. Tancík spätnou prihrávkou hľadal v pokutovom území Olejníka, ten vystrelil a jeho šancu na poslednú chvíľu zmarila púchovská defenzíva. Ďalší pokus prišiel v 17. minúte z kopačky Čurika, ktorého strela zo strednej vzdialenosti mierila vedľa žrde. Rovnako pochodil o minútu neskôr Mareš. Hostia zasa pohrozili v 28. minúte prudkou strelou Letenaya, domáci gólman loptu našťastie vyrazil a obrana ju odpratala do bezpečia. V 31. minúte skúšal v dobrej pozícii šťastie hlavičkou Michlík, no skóre sa stále nemenilo. Nepresadil sa ani Martinček o dve minúty na to. V 40. minúte sa do úniku dostal Legnani, v pokutovom území Púchova prišiel do kontaktu so súperovým obrancom, spadol, ale pokutový kop z toho nebol. Naopak, myjavský útočník si za túto situáciu vyslúžil žltú kartu. Do prestávky sa už nič nezmenilo a súperi sa rozišli do šatní za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu vstúpil Spartak s jednou zmenou v zostave, keď namiesto Benoviča vybehol na trávnik Flamík. Ako prví sa pokúsili pridať úvodný gól stretnutia hostia. Našťastie pre kopaničiarov Letenay zoči voči Kubicovi nestihol v 53. minúte prihrávku spracovať. V ďalších minútach sa hra prelievala zo strany na stranu a ani jeden zo súperov nevedel nájsť účinný recept na prekonanie defenzívy a brankára toho druhého. K zmene obrazu hry neprispeli ani striedania a fanúšikovia na tribúnach čakali na gól márne. A to až do 90. minúty, kedy po odkope lopta skvelo sadla na kopačku rozbehnutému Holišovi a ten predsa len Kubicu prekonal. Myjave tak pôvodný zámer nevyšiel a po strate dvoch bodov v Dubnici si do štatistík pripísala prvú domácu jarnú prehru.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Stalo sa nám už druhý zápas po sebe to, že sme dostali gól v nadstavenom čase. A toto sa jednoducho nesmie stávať. V podstate počas celého zápasu sme sa trápili, nemali žiadne veľké príležitosti, ťažko sme sa rozbiehali... Nebol to dobrý zápas. Mať v 91. minúte za bezgólového stavu loptu na kopačke a z obyčajného odkopu dostať gól, to by sa nemalo stávať a mňa to naozaj veľmi mrzí."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Štefánek, Tancík (80. Copko), Benovič (46. Flamík), Pekár (K), Olejník (80. Škrteľ), Cisár, Lopušan (57. Boledovič), Mareš (63. Svatík), Legnani, Čurik
  • Zostava MŠK Púchov: Pilný, Kaufman, Moško, Pobořil, Mazanovský (90+ Kapusniak), Kopičár, Loduha, Michlík (77. Biricz), Martinček, Mráz (K) (69. Holáň), Letenay (77. Holiš)
  • ŽK: 40. Legnani, 77. Štefánek – 45. Letenay, 69. Mráz, 78. Moško
  • góly: 90. Holiš
  • rozhodovali: Malárik – Ralbovský, Tůma
  • návštevnosť: 387 divákov