B-mužstvo Spartaka Myjava v sezóne 2023/2024

B-mužstvo Spartaka Myjava
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024

B-mužstvo Spartaka Myjava v 5. lige severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 - jesenná časť

horný rad zľava: Milan Štetina - asistent trénera, Dalibor Dubovský - hlavný tréner, Dalibor Dubovský ml., Jakub Kosík, Kristián Koníček, Martin Brezina, Slavomír Gálik, Lukáš Liška, Marek Tomka, Peter Omasta - masér, Jaroslav Zmeko - vedúci mužstva

dolný rad zľava: Filip Oravec, Tomáš Zmeko, Dominik Fukna, Samuel Durec, Stanislav Šarudi, Lukáš Kodaj, Richard Jankových, Šimon Mareček, Ondrej Šraga

Na spoločnej fotografií chýbajú Marko Kunka a Ján Vrablic.

Káder B-mužstva Spartaka Myjava v sezóne 2023/2024

Filip Oravec

brankár, číslo 1

Martin Brezina

obranca, číslo 2

Marek Tomka

záložník, číslo 4

Kristián Koníček

Obranca, číslo 5

Richard Jankových

záložník, číslo 6

Marko Kunka

záložník, číslo 7

Stanislav Šarudi

záložník, číslo 8

Ján Vrablic

záložník, číslo 9

Dalibor Dubovský

obranca, číslo 10

Slavomír Gálik

záložník, číslo 11

Šimon Mareček

záložník, číslo 12

Tomáš Zmeko

útočník, číslo 13

Lukáš Liška

útočník, číslo 14

Dominik Fukna

záložník, číslo 15

Jakub Kosík

záložník, číslo 16

Lukáš Kodaj

obranca, číslo 17

Samuel Durec

záložník, číslo 18 

Ondrej Šraga

brankár, číslo 22

Dalibor Dubovský

hlavný tréner

Milan Štetina

asistent trénera

Jaroslav Zmeko

vedúci mužstva

Peter Omasta

masér

Domáci triumf myjavského béčka nad Hornou Krupou

Zápasom piateho kola na turolúckom štadióne pokračoval program 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, v ktorom domáci Spartak Myjava B privítal súpera - tím FK Bestrent Horná Krupá.

V prvých minútach stretnutia boli aktívnejší hostia, no v 12. minúte si šancu vypracovali aj spartakovci, keď pri vzdialenejšej žrdi nezakončil presne Brezina. Po následnom rohovom kope Horniaka hlavičkoval tesne vedľa Vávra. Myjavčania začínali na trávniku postupne preberať iniciatívu, vytvárali si ďalšie príležitosti a napríklad peknou strelou sa prezentoval Tomka. Ale Bránsky bol proti a jeho pokus vyrazil na roh. V 23. minúte hostia založili kombinačnú akciu, útočiaci hráč bol v pokutovom území faulovaný a hlavný arbiter nariadil rohový kop. Ten Guldan bezpečne premenil a Horná Krupá viedla 1 : 0. Z následného protiútoku v 25. minúte si ale hostia vsietili vlastný gól a bolo vyrovnané. A tak to zostalo až do polčasovej prestávky.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie kopaničiari a hra sa im darila. Výsledkom ich snahy bol gól v 62. minúte, kedy centroval Tomka, Vrablic hlavičkoval do brvna a odrazenú loptu poslal za Bránskeho chrbát Zmeko. Myjava - Horná Krupá 2 : 1. Útočných akcii na strane Myjavy pribúdalo a v 69. minúte zahrával rohový kop Fukna. Vrablic predĺžil na Koníčka a ten hlavou zvýšil na 3 : 1 pre Spartak. V 76. minúte, opäť po rohovom kope, ktorý zahrával Kosík, hlavičkoval do priestoru troch žrdí Brezina. Gólman Hornej Krupej jeho pokus vyrazil, ale na Koníčkove zakončenie bol už prikrátky a Myjava viedla 4 : 1. V tejto fáze duelu mali kopaničiari dianie na ihrisku plne pod kontrolou, udávali tempo a v 86. minúte si na Kunkov center nabehol Kosík a ukážkovo zvýšil na konečných 5 : 1 pre Spartak. Víťazstvo potešilo nielen hráčov a realizačný tím, ale aj početnú divácku kulisu a Myjava si zaslúžene pripísala do štatistík ďalšie tri body.

Spartak Myjava B - FK Bestrent Horná Krupá 5 : 1 (1 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 5. kolo

 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Vávra (56. Vrablic), Tomka (76. Jankových), Koníček, Dubovský (K), Zmeko, Liška (56. Kosík), Fukna, Kodaj, Horniak (64. Kunka)
 • zostava FK Bestrent Horná Krupá: Bránsky (78. Nemček), Hrčka, Javorek, Zaoral, Hájnik (46. Holič), Ďurinský, Sudin, Kopin, Mikinič, Fodor, Guldan (K)
 • ŽK: 72. Hrčka
 • ČK: -
 • góly: 62. Zmeko, 69. a 76. Koníček, 86. Kosík - 23. Guldan (PK), 25. Zaoral (vlastný)
 • rozhodovali: Božik - Šimonek, Berec
 • návštevnosť: 200 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak Myjava B zdolal Podolie 4 : 3

Aktuálny súťažný ročník 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 pokračoval počas posledného augustového víkendu zápasmi 4. kola. V rámci neho hráči myjavského béčka vycestovali do Podolia, s ktorým si zmerali sily v sobotu 26. augusta 2023 popoludní.

Úvod zápasu patril kopaničiarom, keď už v 2. minúte potiahol loptu Dubovský, ten ju posunul Liškovi a následnú prudkú strelu Marečka gólman Vdoviak vyrazil. No na následnú Fuknovu dorážku bol už prikrátky a Spartak išiel do vedenia 1 : 0. Nešťastným momentom bola pre hostí, podobne ako v minulom stretnutí, 5. minúta zápasu, v ktorej musel pre zranenie ihrisko opustiť Šarudi. V tejto fáze zápasu mali viac z hry Myjavčania, no šance Tomku a Lišku zostali nevyužité. Pekná príležitosť sa zrodila v 29. minúte, keď Fukna vysunul Marečka, ten spätnou prihrávkou našiel Zmeka a Spartak viedol nad Podolím 2 : 0. Šancu si potom vypracovali aj domáci futbalisti, ale ich strelecký pokus napokon skončil len nad Šragovou svätyňou. Podolčania postupne prebrali na trávniku iniciatívu a v 37. minúte po faule hostí v pokutovom území nariadil hlavný arbiter pokutový kop, ktorý premenil Gajdošík. Podolie - Myjava 1 : 2. A to to už do polčasovej prestávky zostalo.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci hráči a v 55. minúte po lopte za obranu Spartaka a následnej prihrávke vyrovnal na 2 : 2 hlavičkou Pyšný. Kopaničiarom sa veľmi nedarilo a ani strely Fuknu či Lišku si cestu za bránkovú čiaru nenašli. Naopak, domáci po rýchlom protiútoku otestovali pozornosť brankára Šragu, ktorý ich prudkú strelu vytesnil na rohový kop. Ten dokázali Podolčania zužitkovať a v 67. minúte úspešne zakončil Ohrablo, ktorý tak poslal svoj tím do vedenia 3 : 2. Tréner Myjavy Dubovský následne urobil zmeny v základnej zostave, hra Spartaka ožila a hostia začali na domácich tlačiť. Zo svojej snahy vyťažili vyrovnávajúci gól, keď v 74. minúte po Jankovýchovej prihrávke skóroval Koníček. Chuť strhnúť víťazstvo na svoju stranu narastala a v 77. minúte priťukol Koníček Horniakovi, ktorý poslal loptu za Vdoviakov chrbát. Podolie - Myjava 3 : 4. Ďalšiu príležitosť mal na kopačke Vrablic, ale jeho "jedovka" skončila na brvne brány Podolia. Domáci sa síce snažili v závere stretnutia stav zápasu zmeniť, no Myjavčania umnou hrou doviedli duel do víťazného konca a odviezli si zo súperovho ihriska cenné tri body.

OŠK Podolie - Spartak Myjava B 3 : 4 (1 : 2)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 4. kolo

 • zostava OŠK Podolie: Vdoviak, Helbych, Vrba, Ohrablo (K), Marek (83. Gúčik), Haverić, Gajdošík Ľ., Bobocký, Pyšný, Gajdošík M., Feranec (75. Čirák)
 • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Brezina, Tomka (55. Horniak), Koníček, Šarudi (6. Kosík - 64. Kunka), Dubovský (K), Mareček (55. Jankových), Zmeko (64. Vrablic), Liška, Fukna, Kodaj
 • ŽK: 41. Gajdošík Ľ., 66. Feranec, 82. Marek
 • ČK: -
 • góly: 37. Gajdošík Ľ. (PK), 55. Pyšný, 67. Ohrablo - 2. Fukna, 29. Zmeko, 74. Koníček, 77. Horniak
 • rozhodovali: Strečko - Ferenc, Csepregi
 • návštevnosť: 150 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


B-mužstvo Spartaka Myjava si body s Piešťanmi podelilo

Po prvý raz sa v aktuálnom súťažnom ročníku predstavili hráči B-mužstva Spartaka Myjava pred domácim publikom, keď v sobotu 19. augusta 2023 popoludní privítali na turolúckom štadióne tím PFK Piešťany.

O čosi lepší vstup do stretnutia mali hostia, keď už v 5. minúte domáci gólman Opálek doslova na čiare chytal prudkú strelu zaváňajúcu úvodným gólom. Piešťanci boli v tejto fáze duelu futbalovejší, vychádzali im herné kombinácie, no brankára Spartaka prekonať nedokázali. Potom v 23. minúte potiahol loptu Dubovský, prihral Fuknovi a ten strelou k žrdi otvoril skóre. Myjava - Piešťany 1 : 0. Smolným momentom stretnutia bola 26. minúta, v ktorej sa nešťastne zranil kapitán Spartaka Gálik a musel byť odvezený na ošetrenie do nemocnice. Aj touto cestou mu želáme skoré uzdravenie a rýchly návrat na ihriská! Po krátkej vynútenej prestávke zápas pokračoval, hra sa prelievala zo strany na stranu a v 41. minúte po faule domáceho hráča vo vnútri pokutového územia ukázal hlavný arbiter na biely bod. Pokutový kop bezpečne premenil Gula a upravil polčasový stav na 1 : 1.

Začiatok druhého dejstva lepšie vyznel pre kopaničiarov. V 50. minúte Fuknom centrovanú loptu dobre spracoval Tomka a opäť poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Piešťany 2 : 1. Vzápätí Kolena s námahou vytesnil na rohový kop Vrablicovu tvrdú strelu mieriacu pod brvno, Piešťanci v 60. minúte založili rýchly protiútok, prišlo k faulu a priamy kop z asi 20 metrov krásnou strelou do spojnice brány zužitkoval Guemache. Myjava - Piešťany 2 : 2. Hostia postupne opäť prebrali iniciatívu na trávniku, vychádzali im kombinácie a výsledkom ich snahy bola v 80. minúte tečovaná strela, ktorá skončila za Opálekovým chrbtom. Myjava - Piešťany 2 : 3. Myjavčania sa ale nevzdávali a v 86. minúte utešenou strelou z diaľky prekvapil brankára hostí Fukna. Myjava - Piešťany 3 : 3. V nadstavenom čase ešte hostia z kúpeľného mesta vyvinuli tlak na spartakovskú svätyňu, no Opálek bolo pozorný a do záverečného hvizdu už zmenu stavu nepripustil.

Spartak Myjava B - PFK Piešťany 3 : 3 (1 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 3. kolo

 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Vávra (46. Kodaj), Tomka, Koníček (66. Horniak), Vrablic (54. Zmeko), Dubovský, Gálik (26. Kunka), Fukna (K), Kosík (54. Liška), Prachar
 • zostava PFK Piešťany: Kolena, Stanek, Ďurina, Glos, Strelec (80. Petráš), Kusý, Guemache (88. Modrovič), Allina (86. Tomaga), Gula (K), Sloboda, Buchel
 • ŽK: 78. Fukna - 63. Stanek
 • ČK: -
 • góly: 23. a 86. Fukna, 50. Tomka - 41. Gula (PK), 60. Guemache, 80. Kusý
 • rozhodovali: Kohút - Plecho, Ahmed
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak priviezol z Kvašova tri body

V 2. kole 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 sa hráči myjavského béčka stretli s tímom TJ Spartak Kvašov, s ktorým odohrali zápas na ihrisku v Ilave v nedeľu 13. augusta 2023 podvečer.

Spartakovcom vyšiel už úvod stretnutia, keď sa v 5. minúte dostal k odrazenej lopte Štefánek, no v dobrej pozícií trafil len brankára Kvašova. O dve minúty neskôr zasa preveril Cúcikove reflexy strelou z 20 metrov Liška a domáci gólman loptu s námahou vyrazil na rohový kop. Vzápätí predviedli peknú kombinačnú akciu aj futbalisti domáceho Spartaka, ale Opálek bol pozorný a príležitosť zlikvidoval. Hra mala v tejto fáze svižné tempo a pekné akcie sa striedali na oboch stranách ihriska. napriek tomu prvé dejstvo skončilo bez gólov.

Do druhého polčasu kopaničiari vstupovali s jasným zámerom otvoriť skóre, keďže bolo vidno že Kvašovčania prestávajú tempu hostí stačiť. Túto skutočnosť zužitkovali v 67. minúte, kedy sa po súhre dua Zmeko - Dubovský lopta doputovala k striedajúcemu Vrablicovi a ten strelou k žrdi vsietil prvý gól zápasu. Kvašov - Myjava 0 : 1. Druhý presný zásah videli diváci na tribúnach v 77. minúte, keď odrazenú loptu priťukol Štefánek Fuknovi, ten takisto zamieril k žrdi a Myjava vyhrávala 2 : 0. O chvíľu na to po rozohrávke hlavičkoval nad brvno Koníček a jeho ďalší pokus zmaril Cúcik. V závere duelu spartakovci domácich zavreli na vlastnej polovici, vytvárali si aj ďalšie sľubne vyzerajúce šance, ale žiadnu z nich už na tretí gól nepremenili. Po záverečnom hvizde sa tak tešili zo zaslúženého víťazstva a cenných troch bodov zo súperovho ihriska.

TJ Spartak Kvašov - Spartak Myjava B 0 : 2 (0 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 2. kolo

 • zostava TJ Spartak Kvašov: Cúcik, Slivka, Janček, Kodaj, Jaroněk (88. Kováč), Ambrož (73. Klemens), Amrich (K), Živčic, Zajac, Pilný, Kukučka (73. Kadlec)
 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina (K), Tomka (61. Vrablic), Dubovský (76. Vávra), Gálik (57. Koníček), Zmeko (76. Kunka), Liška (61. Horniak), Fukna, Kosík, Kodaj, Štefánek
 • ŽK: 63. Jaroněk - 51. Brezina, 80. Kunka
 • ČK: -
 • góly: 67. Vrablic, 77. Fukna
 • rozhodovali: Bircsák - Volf, Mlinkovics
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


B-mužstvo Spartaka Myjava začalo novú sezónu bez bodového zisku

V sobotu 5. augusta 2023 vycestovali na svoj prvý majstrovský zápas v súťažnom ročníku 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 aj hráči myjavského béčka. Stretli sa v ňom s domácim celkom FK Tempo Partizánske.

Duel sa začal opatrne z oboch strán, aj keď už v 3. minúte mieril Kosíkov center na Zmeka a ten tiesnený domácou obranou zakončil vedľa priestoru troch žrdí. V 7. minúte zahrávali futbalisti Partizánskeho priamy kop a Tretinárova strela na prekvapenie kopaničiarov skončila za Opálekovým chrbtom. Partizánske - Myjava 1 : 0. V 12. minúte zasa domáci nakrátko rozohrali rohový kop a Tkáč hlavičkou zvýšil na 2 : 0. Spartakovcom sa hra veľmi nedarila, Partizánske naďalej dobýjalo bránu hostí a v 28. minúte sa bravúrnym zákrokom blysol myjavský gólman, keď na dvakrát zlikvidoval vyložené šance súpera. Prvého gólu sa hostia dočkali v 39. minúte, keď na 2 : 1 upravil priebežný stav Zmeko. Dlho sa však netešili, pretože v 41. minúte po rýchlom protiútoku krásne trafil Obžera a Tempo opäť viedlo o dva góly. Myjavčania sa ale nevzdávali a v 45. minúte po faule v pokutovom území premenil nariadený pokutový kop Brezina. Upravil tak polčasový stav na 3 : 2.

Do druhého dejstva kopaničiari vstupovali s úmyslom zlepšiť hru a prekonať Gašparíka. No plány im nevychádzali podľa predstáv a domáci hráči naďalej hrozili. V 69. minúte pridali ďalší gól, a to opäť po rohovom kope, keď sa presadil Obert. V 80. minúte na opačnej strane ihriska centroval Vrablic a následnú Vávrovu hlavičku brankár Partizánskeho zázračne vyrazil. O päť minút neskôr Křapka presnou a tvrdou strelou - znova po zahratom rohovom kope - zvýšil už na 5 : 2 pre Tempo. Na konečných 5 : 3 uzavrel stav zápasu v 88. minúte po Fuknovej prihrávke strelou k žrdi Zmeko.

FK Tempo Partizánske - Spartak Myjava B 5 : 3 (3 : 2)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 1. kolo

 • zostava FK Tempo Partizánske: Gašparík, Jambor, Nový, Tretinár, Obžera (89. Dobiš), Greguška (71. Křapka), Košík, Blaho (K), Tkáč (84. Ondruška), Obert (71. Dulík), Húdok (89. Ištván)
 • zostava Spartak Myjava B: Opálek, Brezina, Koníček (46. Šarudi), Jankových (34. Vávra), Dubovský, Gálik (K), Zmeko, Liška, Fukna, Kosík (46. Mareček), Kodaj (46. Vrablic)
 • ŽK: 56. Húdok - 49. Šarudi, 58. Fukna, 80. Omasta, 81. Gálik
 • ČK: -
 • góly: 7. Tretinár, 12. Tkáč, 41. Obžera, 69. Obert, 85. Křapka - 39. a 88. Zmeko, 45. Brezina (PK)
 • rozhodovali: Urblík - Deák, Šimonek
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zemko


B-mužstvo Spartaka Myjava si v príprave poradilo s Rohožníkom

V sobotu 15. júla 2023 dopoludnia odohrali hráči B-mužstva Spartaka Myjava svoj druhý prípravný duel v rámci letnej prestávky pred štartom nového ročníka 5. ligy severozápad 2023/2024. Vycestovali naň do Rohožníka.

Úvodné minúty zápasu v horúcom letnom počasí patrili hráčom Myjavy a už v 6. minúte zahrával štandardnú situáciu Fukna. Lopta skončila pri Gálikovi a jeho dobre mierenú hlavičku domáci brankár len zázračne vytlačil na roh. S pribúdajúcimi minútami sa hra postupne vyrovnávala a gólové príležitosti si vytvárali aj domáci futbalisti. No všetky bezpečne likvidoval brankár Opálek. V 22. minúte mali kopaničiari k dispozícií priamy kop po faule na Vrablica a prudká Zmekova strela skončila nad bránou. V 29. minúte predviedli spartakovci ukážkovú kombináciu. Fukna prihral Vrablicovi, ktorý vzápätí vysunul Lišku a ten strelou k žrdi otvoril skóre. Myjava - Rohožník 0 : 1. Do prestávky sa už priebežný stav nezmenil.

Do druhého dejstva poslal tréner Dubovský naraz viacerých hráčov z lavičky a v 49. minúte mal veľkú šancu striedajúci Jankových, ktorý napokon svoj nájazd na druhý myjavský gól nepremenil. V 54. minúte sa zasa blysol efektným zákrokom gólman Spartaka Oravec a priamy kop domácich vytesnil na rohový kop. Do príležitosti sa dostal aj Durec, ktorého kolmicou našiel Kunka, no jeho pokus domáci brankár zlikvidoval. V úmornom horku obaja súperi stále predvádzali atraktívny futbal a hoci síl hráčom postupne ubúdalo, gólové šance - naopak - pribúdali. Napríklad v 80. minúte sa rútil sám na bránu Kosík, ale gólman Rohožníka jeho úmysel vystihol a zvýšenie náskoku hostí nepripustil. Napokon Myjavčanom stačil na víťazstvo jediný gól, priateľský zápas v príprave splnil svoj účel a všetkým hráčom na ihrisku patrí vďaka za predvedený výkon.

FC Rohožník - Spartak Myjava 0 : 1 ( 0 : 1)
sobota 15. 7. 2023, 10.30 h, štadión v Rohožníku

 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Dubovský, Koníček, Gálik (K), Kodaj. Tomka, Kosík, Fukna, Zmeko, Liška, Vrablic
 • náhradníci: Oravec, Mareček, Jankovič, Jankových, Kunka, Šarudi, Durec, Benian
 • gól: 29. Liška

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Letná príprava B-mužstva Spartaka Myjava v plnom prúde

Vo štvrtok 6. júla 2023 oficiálne odštartovali letnú prípravu na súťažnú sezónu v 5. lige severozápad 2023/2024 aj hráči B-mužstva Spartaka Myjava. Tí majú za sebou aj prvý prípravný duel, v ktorom v sobotu 8. júla na myjavskom trávniku potrápili spartakovské A-mužstvo. Napokon s ním remizovali 1 : 1.

Inak sa béčko pripravuje najmä v neďalekom Priepasnom, kam dochádza na stredajšie a piatkové tréningy. Tie pondelkové stále absolvuje na svojom domácom štadióne v Turej Lúke, ktorý je ale v týchto dňoch v rekonštrukcií a aktuálne podmienky na prípravu sú na ňom obmedzené.

Čo sa týka kabíny, s myjavským dresom sa v uplynulej sezóne rozlúčil dlhoročný hráč B-mužstva, Stanislav Šarudi. Naopak, do tréningového procesu sa aktívne zapojil Stanislav Šarudi mladší, zo Šaštína-Stráží prišiel Dominik Fukna a útok vystužil Ján Vrablic z FK Hodonín. Priestor v príprave takisto dostávajú viacerí domáci mladí hráči, ktorí skončili v doraste. Vyzerá to tak, že členovia realizačného tímu sa budú môcť aj naďalej spoľahnúť na jadro kádra z minulého ročníka, ktorý si napokon vybojoval v 6. lige majstrovský titul. Na ďalšom možno doplnení mužstva sa ešte pracuje, pretože zdravá konkurencia v tíme je potrebná a nová sezóna vo vyššej súťaži bude určite náročnejšia.

Okrem pravidelnej tréningovej záťaže čaká B-mužstvo séria prípravných duelov, ktorá - ako sme už naznačili v úvode - začala v sobotu 8. júla modelovaným stretnutím s A-mužstvom Spartaka. Ďalšie zápasy sú naplánované nasledovne:

 • sobota 15. 7. 2023 - FC Rohožník - Spartak Myjava B
 • sobota 22. 7. 2023 - TJ Jednota Brestovec - Spartak Myjava B (Zápas sa uskutoční v rámci pripravovaného spoločensko-športového podujatia.)
 • nedeľa 30. 7. 2023 - FKM Karlova Ves - Spartak Myjava B (Hrať sa bude v Zohore.)

Realizačný tím béčka bude aj v ročníku 2023/2024 pracovať v zložení Dalibor Dubovský - tréner, Milan Štetina - asistent trénera, Jaroslav Zmeko - vedúci mužstva a Peter Omasta - masér. Cieľom myjavského béčka bude podľa vyjadrenia zástupcov tímu predvádzať atraktívny futbal, peknou hrou pritiahnuť do domáceho areálu čo najviac divákov a tým robiť radosť z futbalu.

V napĺňaní týchto cieľov budeme našim hráčom B-mužstva držať palce!

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak Myjava B majstrom ligy, nezaváhal ani v poslednom dueli

Definitívne úspešnú sezónu majú za sebou hráči Spartaka Myjava B, ktorí v poslednom majstrovskom zápase zdolali na domácom trávniku tím TJ Družstevník Radimov vysoko 6 : 1 a po záverečnom hvizde mohli začať oslavovať postup do vyššej súťaže.

Zápas súperi odohrali ešte v piatok 16. júna 2023 večer na myjavskom štadióne. Domáci síce vstúpili do stretnutia opatrne, ale už čoskoro začali hrať svoju hru, ktorá prinášala aj gólové ovocie. V 9. minúte totiž zamieril spoza šestnástky k žrdi radimovskej brány Šarudi a Myjava viedla 1 : 0. Len o minútu neskôr zakončil zoči-voči Biskupičovi Copko a už bolo 2 : 0. Hostia si vytvorili šancu v 21. minúte, no ich strela z asi 25 metrov napokon skončila mimo priestor troch žrdí. Peknú kombináciu predviedli spartakovci v 33. minúte. Tomkova prihrávka našla Kosíka, ktorý z voleja trafil žrď Biskupičovej svätyne. V 41. minúte sa po rýchlo výkope brankára Opáleka lopta dostala k Tomkovi a ten svojim sólom uzavrel polčasový stav na 3 : 0 pre Myjavu.

Pekné športové divadlo pokračovalo aj po prestávke, pretože aj súper Spartaka chcel hrať futbal, ktorý sa prítomným divákom musel páčiť. Po dlhšej dobe spôsobenej zranením striedal Liška, ktorý išiel v 54. minúte sám na brankára a svoj nájazd aj premenil. Myjava - Radimov 4 : 0. Napokon sa aj hostia tešili z gólu, keď v 64. minúte skorigoval priebežný stav na 4 : 1 Masaryk. Kopaničiari ale mali hru pod kontrolou a v 71. minúte po krížnej prihrávke Koníčka vsietil piaty myjavský gól Tomka. Ďalšia šanca sa zrodila o chvíľu neskôr. Dubovského center smeroval opäť na Tomku a ten hlavičkou opečiatkoval brvno. Konečný výsledok ešte upravil v 90. minúte vďaka Tomkovej lopte Kodaj a Spartak Myjava B zdolal mužstvo TJ Družstevník Radimov 6 : 1.

Po skončení stretnutia sa s hráčskou kariérou pred tribúnami rozlúčil dlhoročný hráč domáceho tímu, Stanislav Šarudi, ktorému fanúšikovia poďakovali dlhým potleskom a svoje uznanie mu vyjadrili ako spoluhráči, tak vedenie klubu Spartak Myjava. Napokon si všetci hráči a členovia realizačného tímu prevzali od zástupcu Západoslovenského futbalového zväzu, pána Révaya, medaile i pohár pre víťaza 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023.

My sa aj touto cestou pripájame ku gratuláciám, ďakujeme celému tímu a jeho vedeniu za skvelý súťažný ročník a budeme našim chlapcom držať palce vo vyššej súťaži v sezóne 2023/2024!

Spartak Myjava B - TJ Družstevník Radimov 6 : 1 (3 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 26. kolo

 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek (67. Šraga), Brezina, Tomka, Koníček (K), Jankových, Šarudi (70. Jankovič), Copko (53. Hornák), Dubovský, Gálik (46. Liška), Kosík (58. Mareček), Kodaj
 • zostava TJ Družstevník Radimov: Biskupič (77. Kotvas), Vizváry, Valla (62. Urbánek), Vach, Hýroš (77. Nagy), Baláž, Vašíček, Pukančík (K), Vanek, Dermek (62. Lašák), Petrúfka (62. Masaryk)
 • góly: 9. Šarudi, 10. Copko, 41. a 71. Tomka, 54. Liška, 90. Kodaj - 64. Masaryk
 • ŽK: 62. Dubovský
 • ČK: -
 • rozhodovali: Kovačik - Revay, Dragula
 • návštevnosť: 150 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Posledný duel na ihrisku súpera v prospech Myjavy

Už v piatok 9. júna 2023 vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Kopčian, aby si tu v rámci posledného vonkajšieho zápasu aktuálneho súťažného ročníka 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 zmerali sily s domácim tímom.

Na výborne pripravenom trávniku začali lepšie hráči TJ Kopčany a počas prvých desiatich minút stretnutia si vypracovali dve sľubné akcie, ktoré však gólom neskončili. Potom v 13. minúte mohli otvoriť skóre kopaničiari, ale Zmekovu tvrdú strelu Ivan dokázal vyraziť. Oba tímy predvádzali na ihrisku kvalitný a bojovný futbal, no všetky zakončenia zatiaľ končili mimo priestor troch žrdí alebo si s nimi poradili gólmani mužstiev. Až v 35. minúte po individuálnej akcii Jankových nezištne prihral kapitánovi Gálikovi a ten otvoril skóre. Kopčany - Myjava 0 : 1. Bol to zároveň jediný gól, ktorý diváci na tribúnach videli v prvom dejstve.

Na začiatku druhého polčasu mali prvú príležitosť Myjavčania. V 47. minúte musel situáciu po kombinácii dua Zmeko - Gálik hasiť domáci brankár. Spartakovci postupne preberali iniciatívu na trávniku, začali herne dominovať, ale strely Tomku, Kosíka či Zmeka si cestu za Ivanov chrbát nenašli. Hrozili aj Kopčania, zväčša po štandardných situáciách. V 57. minúte išiel sám na bránu Zmeko, ktorý bol pred pokutovým územím nešetrne faulovaný Neúročným. Ten za svoje počínanie videl červenú kartu a porúčal sa pod sprchy, no aj myjavský hráč musel pre zranenie zo stretnutia odstúpiť. Ukážkovú kombináciu predviedli kopaničiari v 67. minúte. Dubovského presný center našiel Gálika a ten s prehľadom zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu. Napokon sa aj domáci futbalisti gólu dočkali, keď sa im v 75. minúte vydarila prihrávka za hosťovskú defenzívu a Zubalík skorigoval konečný výsledok na 1 : 2. Spartak tak napokon doviedol duel do víťazného konca a celkom posledný zápas v sezóne 2022/2023 odohrá na myjavskom štadióne v piatok 16. júna 2023 o 18.00 h s tímom Družstevník Radimov.

TJ Kopčany - Spartak Myjava B 1 : 2 (0 : 1)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 25. kolo

 • zostava TJ Kopčany: Ivan, Blažek (K), Vach, Neúročný, Švrček (82. Mráz), Karas, Ivan M., Praženka (45. Veselý), Hrušecký (67. Novák), Lukáč, Zubalík
 • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Tomka, Koníček, Jankových (72. Hornák), Šarudi (7. Liška), Dubovský (90. Bies), Gálik (K), Mareček, Zmeko (63. Jankovič), Kosík, Kodaj
 • góly: 35. a 67. Gálik - 75. Zubalík
 • ŽK: -
 • ČK: 58. Neúročný
 • rozhodovali: Vido - Tarabus, Revay
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Triumf kopaničiarov nad Mokrým Hájom sa nerodil ľahko, no zabezpečil im ligový titul

V ďalšom domácom zápase privítali hráči B-mužstva Spartaka Myjava na štadióne v Turej Lúke tím OFK Mokrý Háj. So súperom z hornej polovice tabuľky si zmerali sily v rámci 24. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 v sobotu 3. júna 2023 popoludní.

Išlo o dôležitý duel, v ktorom si Myjavčania mohli definitívne zabezpečiť prvenstvo v aktuálnom súťažnom ročníku. A aj keď vstúpili do stretnutia s priemerným výkonom, boli to práve oni, kto si v 12. minúte vypracovali prvú príležitosť na skórovanie. Jankovičom centrovaná lopta našla dobre postaveného Zmeka a ten nastrelil brvno. "Profesorský futbal", ktorý spartakovci predvádzali, sa im napokon vypomstil, pretože v 24. minúte hostia využili chybu v rozohrávke a Lašák poslal Mokrý Háj do vedenia 1 : 0. Šance hráčov v čierno-bielych dresoch, Tomku, Brezinu i Zmeka, zostali do polčasovej prestávky nevyužité.

Do druhého dejstva našťastie nastúpilo celkom iné mužstvo a Myjavčania začali konečne hrať svoju hru, ktorá čoskoro priniesla svoje ovocie. Najskôr v 52. minúte po Gálikovej akcii vyrovnal na 1 : 1 Zmeko a len o dve minúty neskôr zužitkoval ten istý hráč prihrávku od Kosíka a poslal Spartak do vedenia 2 : 1. Domáci postupne ovládli dianie na trávniku a v 61. minúte zvýšil prudkou strelou na 3 : 1 Tomka. Pekná kombinácia sa na turolúckom trávniku zrodila v 64. minúte, keď Koníček centroval do pokutového územia na Vávru. V ňom následne Gálik prenechal loptu Tomkovi a ten svojim druhým presným zásahom upravil priebežný stav na 4 : 1 pre Myjavu. V 75. minúte Koníček vysunul opäť Tomku, ten skompletoval hetrik a strelou do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu na 5 : 1. Za zmienku ešte stojí 83. minúta stretnutia, kedy sa po dlhšom zranení do zostavy navrátivší Liška pokúšal strelou spoza šestnástky prekvapiť Šipoša, no napokon trafil len žrď súperovej svätyne.

V každom prípade, B-mužstvo Spartaka Myjava si týmto výsledkom zabezpečilo zisk ligového titulu už dve kolá pred skončením súťaže a poďakovanie za túto skutočnosť patrí celému hráčskemu kolektívu ako aj realizačnému tímu.

SME JEDEN TÍM!

Spartak Myjava B - OFK Mokrý Háj 5 : 1 (1 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 24. kolo

 • zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Brezina, Tomka, Koníček, Šarudi, Dubovský (78. Benian), Gálik (K), Mareček (46. Kosík - 85. Bies), Zmeko (81. Liška), Kodaj, Jankovič (46. Vávra)
 • zostava OFK Mokrý Háj: Šipoš, Prokeš, Buchta, Hladký, Vaško (K), Valúch, Krupodorov (61. Piroha), Lašák, Irša Valúch M., Kavoň
 • góly: 52. a 54. Zmeko, 61., 64. a 75. Tomka - 24. Lašák
 • ŽK: 33. Zmeko - 70. Irša
 • ČK: -
 • rozhodovali: Imrichovič - Pivarček, Baláž
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Prvá deľba bodov B-mužstva v jarnej časti súťaže

V rámci 23. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 cestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Hlbokého, ktorému patrí v tabuľke druhá priečka. Táto skutočnosť naznačovala, že súperi odohrajú atraktívny zápas, v ktorom obe mužstvá spravia všetko pre to, aby získali tri body.

Úvod stretnutia tento raz spartakovci nezachytili podľa svojich predstáv, keď už v 4. minúte skončila lopta za myjavskou obranou a Liška šikovne preloboval gólmana Opáleka. Hlboké - Myjava 1 : 0. Rýchly gól domácich povzbudil a dianie na trávniku malo v ďalších minútach svoje tempo i kvalitu. V 7. minúte po faule na Siváka zahrával priamy kop Copko, no jeho strela priestor troch žrdí nenašla. V 16. minúte zasa naopak, po faule kopaničiarov mali štandardnú situáciu k dispozícií družstevníci z Hlbokého a Opálek len s námahou vytesnil loptu na rohový kop. Veľkú šancu na vyrovnanie mali hostia v 22. minúte. Loptu v poli vybojoval Dubovský, odcentroval na Copka, no ten zblízka minul. Do konca prvého dejstva sa už stav nezmenil a tímy sa na prestávku rozišli s tesným náskokom Hlbokého.

Do druhého polčasu vstúpili Myjavčania aktívnejšie a s cieľom čím skôr streliť gól. Príležitosti sa však objavovali na oboch stranách. v 47. minúte smeroval od Copka vydarený center na Tomku, ten zakončil, ale nemieril presne. V 55. minúte zasa po ukážkovej akcii dua Dubovský - Tomka nevyrovnal Copko. Domáci mohli svoje vedenie poistiť v 69. minúte, kedy sa na Opáleka rútil sám jeden z hráčov Družstevníka. Ale myjavský brankár situáciu správne vyhodnotil a zvýšeniu skóre v prospech Hlbokého zabránil. Napokon sa kopaničiari predsa len gólu dočkali. V 76. minúte sa o to po rozohrávke Jankoviča so Zmekom postaral Copko. Hlboké - Myjava 1 : 1. Strhnúť víťazstvo na stranu hostí chcel ešte v 86. minúte Zmeko, no lopta opäť skončila vedľa Noščákovej svätyne. Záver zápasu bol už dosť nervózny. Najskôr v 90. minúte inkasoval červenú kartu za podrazenie súpera brankár Opálek a potom v nadstavenom čase opečiatkoval brvno domácej brány Gálik. Po záverečnom hvizde a remíze 1 : 1 si tak súperi body podelili, čo znamená, že Spartak vôbec prvý raz v jarnej časti súťaže o nejaké body prišiel.

TJ Družstevník Hlboké - Spartak Myjava 1 : 1 (1 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 23. kolo

 • zostava TJ Družstevník Hlboké: Noščák, Šustek, Serdahely, Pajpach, Slovík (90. Rehák), Kadlečík (89. Mráz), Kumančík (K), Liška, Morávek, Vach (51. Jediný), Pavlík
 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (90. Šraga), Koníček, Sivák (35. Jankových - 75. Mareček), Dubovský, Gálik (K), Zmeko, Kosík (65. Jankovič), Kodaj, Copko
 • góly: 4. Liška - 76. Copko
 • ŽK: 77. Pavlík - 15. Brezina, 57. Jankových, 90. Copko
 • ČK: 90. Opálek
 • rozhodovali: Hybský - Turba, Hádek
 • návštevnosť: 200 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Víťazné ťaženie Spartaka Myjava B pokračuje, Kútom nedal šancu

V zápase 22. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 privítali hráči myjavského béčka na domácom trávniku v Turej Lúke tím FK TJ Kúty. A kopaničiari nezaváhali ani tento raz.

Spartakovci nastúpili na stretnutie s absenciou viacerých hráčov základnej zostavy a na ich súpiske figurovali aj dorastenci. No na šnúru výhier Spartaka Myjava B v aktuálnom súťažnom ročníku to vplyv nemalo. Domáci začali aktívne a už v 7. minúte Tomkom centrovaná lopta našla dobre postaveného Jankovýcha, ktorého dorážku na poslednú chvíľu vykopol z prázdnej brány obranca Kútov. Potom v 10. minúte pálil Gálik a jeho odrazenú strelu usmernil do siete Dubovský. Myjava - Kúty 1 : 0. Nátlaková hra Myjavčanov pokračovala a v 18. minúte bol v pokutovom území nedovoleným spôsobom zastavený Gálik, čo hlavný arbiter Patka "ocenil" nariadeným pokutovým kopom. Ten bezpečne premenil Brezina a Spartak viedol 2 : 0. Hostia prvý raz pohrozili v 31. minúte, no ich pokus skončil vysoko nad Šragovou svätyňou. Ďalšiu príležitosť kopaničiarov po prudkej strele kapitána Gálika nevyužil Jankových, ktorý mieril privysoko. Z ďalšieho gólu sa domáci priaznivci na tribúnach tešili v 41. minúte, kedy Sedalíka prekonal Tomka. Myjava - Kúty 3 : 0. Ten istý hráč ešte v 45. minúte trafil žrď brány Kútov.

Do druhého polčasu Myjavčania vstupovali s cieľom zlepšiť obraz hry a pridať ďalšie góly. Ojedinelou šancou sa blysli aj hostia, ale brankár Šraga si so samostatným nájazdom protihráča v 65. minúte poradil. V 77. minúte sa zasa rútil sám dopredu Tomka, trafil Sedalíka a až následná strela Marečka skončila za jeho chrbtom. Myjava - Kúty 4 : 0. S chuťou hrajúci Tomka upravil priebežný stav o tri minúty neskôr na 5 : 0. Hostia využili v 83. minúte hrubú chybu v myjavskej defenzíve a predsa len strelili čestný gól. Na konečných 6 : 1 pre Spartak potom uzavrel skóre v 90. minúte svojim hetrikom Tomka.

Spartak Myjava B - FK TJ Kúty 6 : 1 (3 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 22. kolo

 • zostava Spartak Myjava B: Šraga, Brezina (81. Bies), Tomka, Koníček, Jankových, Šarudi (67. Vávra), Gálik (K), Dubovský (74. Benian), Mareček, Kosík (19. Jankovič), Kodaj
 • zostava FK TJ Kúty: Sedalík, Smolinský, Antálek, Komorný (62. Sálus M.), Kovarovič (26. Sálus J.), Ralbovský (K), Kalčík, Polák, Daniš, Puškač, Halabrín
 • góly: 10. Dubovský, 18. Brezina, 41., 80. a 90. Tomka, 77. Mareček - 83. Smolinský
 • ŽK: bez kariet
 • rozhodovali: Patka - Petránek, Tokoš
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Jednoznačné víťazstvo Spartaka nad Baníkom Čáry

V sobotu 13. mája 2023 popoludní odohrali hráči Spartaka Myjava B svoj ďalší majstrovský zápas. V rámci 21. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 sa stretli s tímom ŠK Baník Čáry na jeho ihrisku.

Myjavčania podobne ako v predošlých stretnutiach zachytili hneď úvod zápasu a už v 4. minúte Tomkom centrovaná lopta z pravej strany našla Copka, ktorý prekonal domáceho brankára a otvoril skóre. Čáry - Myjava 0 : 1. Spartakovci pokračovali v nátlakovej hre a keď v 7. minúte poslal loptu za obranu Baníka Copko, Kosík z ostrého uhla zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu, Hostia mali naďalej hru pod kontrolou, aj keď kombinácia na menej kvalitnom teréne občas viazla a prihrávky neboli ideálne. Ďalšiu príležitosť si kopaničiari vypracovali v 24. minúte po akcii dua Tomka - Gálik, ale myjavský kapitán svoju šancu tento raz nevyužil. Potom v 29. minúte zužitkoval chybu gólmana Ozábala aktívny Copko a upravil priebežný stav na 3 : 0. Ďalšie pokusy Kosíka alebo Zmeka zostali nevyužité.

Druhý polčas sa začal v miernejšom tempe, Myjavčania si stále hrali to, čo potrebovali, hoci terén viackrát zmaril ich pokusy o kombinačnú hru. Až v 53. minúte po štandardnej situácií smerovala lopta do šestnástky domácich na Brezinu, ten hlavou prihral Copkovi a myjavský útočník svojím hetrikom uzavrel skóre na konečných 4 : 0 pre Spartak. Ojedinelú šancu mali domáci v 77. minúte, no ich strela napokon smerovala len nad Opálekovu svätyňu.

ŠK Baník Čáry - Spartak Myjava B 0 : 4 (0 : 3)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 21. kolo

 • zostava ŠK Baník Čáry: Ozábal, Danihel, Riška (K), Navrátil, Pelikán (65. Polák L.), Šúrek, Černoch, Cigánek (73. Polák S.), Bíly, Smetana, Šefčík (83. Procháska)
 • zostava Spartak Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (81. Bies), Koníček (64. Jankových), Šarudi, Gálik (K), Mareček, Zmeko, Kosík, Kodaj, Copko (59. Jankovič)
 • góly: 4., 29. a 53. Copko, 7. Kosík
 • ŽK: bez kariet
 • rozhodovali: Köppl - Imrichovič, Bányi
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartakovci rabovali v Borskom Mikuláši

V 19. kole 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 vycestovali hráči Spartaka Myjava B do Borského Mikuláša, kde si s domácim TJ Sokol zmerali sily v nedeľu 30. apríla 2023 popoludní. A domácim nič nedarovali...

Kopaničiari opäť zachytili už úvod stretnutia a v 4. minúte po rýchlom brejku nedal šancu domácemu gólmanovi Cigánekovi Tomka. Borský Mikuláš - Myjava 0 : 1. Myjavčania pokračovali v nátlakovej hre, gólových šancí pribúdalo a v 9. minúte brankár Sokola len s námahou vytlačil loptu po Zmekovej strele mimo priestor troch žrdí. V 32. minúte predviedli hostia peknú kombináciu na jeden dotyk, Sivák priťukol Tomkovi a ten ukážkovou strelou do šibenice zvýšil vedenie Spartaka na 2 : 0. V 38. minúte zasa poslal odrazenú strelu za Cigánekov chrbát Zmeko a Myjava už viedla o tri góly. V 44. minúte sa rútil sám na bránu opäť Tomka, no jeho pokus o prelobovanie tento raz brankár zmaril.

Druhé dejstvo sa začalo v miernejšom tempe a kombinácia na oboch stranách viazla. Nebezpečnejšie situácie si dokázali vypracovať už aj futbalisti Sokola, ale všetko s prehľadom riešil myjavský gólman Šraga. Na trávnik sa postupne dostávali všetci hráči zo striedačky a "nová krv" hre prospela. v 64. minúte po kombinácii dua Kodaj - Tomka zakončil do prázdnej brány Jankových a upravil priebežný stav na utešených 4 : 0 pre Spartak. V záverečnej fáze duelu mali spartakovci dianie na ihrisku úplne pod kontrolou, až napokon v 90. minúte uzavrel výsledok dobre mierenou hlavičkou na konečných 5 : 0 Sivák. Myjavčania tak zaslúžene zvíťazili a naďalej kraľujú aktuálnemu súťažnému ročníku.

TJ Sokol Borský Mikuláš - Spartak Myjava B 0 : 5 (0 : 3)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 19. kolo

 • zostava TJ Sokol Borský Mikuláš: Cigánek, Plaisner (K), Kujovský, Cintula, Plott, Morávek (62. Ondriska), Petrík (46. Macek), Orlík, Kovalovský (46. Abogan), Djordjevksi (70. Hlavenka), Biksadský (85. Evans)
 • zostava Spartak Myjava B: Šraga, Tomka, Koníček, Jankových (67. Jankovič), Šarudi (71. Kosík), Sivák, Gálik (K) (62. Brezina), Zmeko (75. Hornák), Flamík (56. Mareček), Kodaj, Mareš
 • góly: 4. a 32. Tomka, 38. Zmeko, 64. Jankových, 90. Sivák
 • ŽK: bez kariet
 • rozhodovali: Šefčík Mi. - Šefčík Ma., Dutka
 • návštevnosť: 150 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak Myjava B naďalej stopercentný, Rybky porazil 3 : 1

V príjemnom jarnom počasí privítal Spartak Myjava B v sobotu 22. apríla 2023 na turolúckom štadióne v rámci 18. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 súpera z priebežnej piatej priečky tabuľky, tím FC Družstevník Rybky.

Išlo o ťažký zápas s kvalitným súperom. Po rozpačitom začiatku domácich, kedy hráči Rybiek zachytili očakávaný tlak Spartaka, sa hra postupne dostávala do tempa a prvú šancu si v stretnutí vypracovali Myjavčania. Po Jankovičovom rohovom kope nastrelil volejom žrď Jančiho brány Brezina. V 23. minúte po sérii príležitostí kopaničiarov sa k odrazenej lopte dostal Šarudi, priťukol Zmekovi a ten spoza šestnástky otvoril skóre. Myjava - Rybky 1 : 0. Hostia sa pokúsili odpovedať v 26. minúte, kedy zasa oni opečiatkovali žrď Opálekovej svätyne. Potom od 30. minúty po zbytočnej druhej žltej a následne červenej karte pre Kunku dohrávali spartakovci zápas v oslabení. Ale nevzdávali sa, práve naopak, zabojovali a v 38. minúte po rýchlom brejku zvýšil na 2 : 0 pre Spartak Copko.

V druhom dejstve po vynútenej zmene taktiky Myjavy hra pokračovala v nasadenom tempe a diváci mohli na trávniku sledovať obojstranne bojovný výkon futbalistov. Spartakovci hrozili, ale šance Copka, Tomku alebo Koníčka gólom neskončili. Zato sa presadili hostia, keď po nedorozumení v defenzíve rozvlnil v 70. minúte sieť Kadlíček. Myjava - Rybky 2 : 1. V 82. minúte smerovala Dubovského centrovaná lopta na Marečka, ten však nedokázal ideálne zakončiť. Napokon mali o hráča menej v poli aj hostia, keď v 85. minúte poslal hlavný arbiter do spŕch Jurku za urážku rozhodcu. Po tomto momente, konkrétne v 87. minúte, uzavrel stav zápasu na 3 : 1 pre Spartak po individuálnej akcii Tomka.

Hráči myjavského béčka si tak pripísali do štatistík ďalšie, v poradí už piate, cenné víťazstvo, ku ktorému sa napriek skorému vylúčeniu hráča dopracovali vďaka bojovnosti, obetavosti a kolektívnemu výkonu. Naďalej tak vedú ligovú tabuľku s osembodovým náskokom pred druhým Hlbokým.

Spartak Myjava B - FC Družstevník Rybky 3 : 1 (2 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 18. kolo

 • zostava Spartak Myjava B: Opálek, Brezina, Koníček, Šarudi (76. Mareček), Kunka, Dubovský (85. Jankových), Gálik (K), Zmeko, Copko (63. Kosík), Kodaj, Jankovič (46. Tomka)
 • zostava FC Družstevník Rybky: Janči, Fábik (46. Jurka), Patka, Chudý (75. Bojnanský), Mareček, Beňo, Chvála (59. Cigáň), Černek (K), Ravas K., Ravas I., Kadlíček (75. Surový)
 • góly: 23. Zmeko, 38. Copko, 87. Tomka - 70. Kadlíček
 • ŽK: 26. a 30. Kunka
 • ČK: 30. Kunka, 85. Jurka
 • rozhodovali: Gádoši - Imrichovič, Baláž
 • návštevnosť: 110 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Dôležitý duel Myjavčania zvládli, naďalej stoja na čele ligovej tabuľky

Atraktívny duel prvého tímu s druhým odohralo B-mužstvo Spartaka Myjava v nedeľu 16. apríla 2023 na ihrisku Spartaka Šaštín-Stráže. A veru, prítomní diváci sa mali na čo v rámci zápasu 17. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 pozerať...

Pred zaujímavou diváckou kulisou začali obaja súperi hru vo vysokom tempe, s nasadením a kvalitou. Prvú šancu mali Myjavčania už v 4. minúte, keď strelu Zmeka z asi 20 metrov bezpečne kryl domáci gólman Hladký. V 8. minúte mali zasa domáci k dispozícií priamy kop do šestnástky Myjavy a následnú strelu musel brankár Opálek likvidovať. V 21. minúte zahrávali priamy kop spartakovci. Martišiakovu strelu brankár vytesnil na roh. Po Kosíkovom kope zakončoval Brezina a odrazenú loptu napokon poslal do siete Sivák. Šaštín - Myjava 0 : 1. Domáci futbalisti sa ale nevzdávali, vytvárali si šance na skórovanie a v 27. minúte po rohovom kope a nedorozumení v obrane hostí vyrovnal na 1 : 1 Pagáč. V 38. minúte Zmeko dlhým pasom za obranu vysunul Tomku, ktorý sa vyrútil sám na brankára a úspešný nájazd zakončil druhým myjavským gólom. A to stále nebolo v prvom dejstve všetko. V 42. minúte Hladký síce vyrazil tvrdú Martišiakovu strelu, ale na Sivákovu dorážku už nestačil a Myjava viedla nad Šaštínom 3 : 1.

S rovnakým nasadením vybehli spartakovci na súpera aj v druhom polčase a hneď v 46. minúte centrovanou loptou rozvlnil sieť Martišiak. Šaštín - Myjava 1 : 4. Záhoráci však okamžite z následného protiútoku v 47. minúte skorigovali priebežný stav na 2 : 4. Úspešným strelcom bol Fukna. Domáci postupne chytali druhý dych, zvyšovali svoj tlak na hráčov Spartaka a v 56. minúte hlavičkou Pálka znížili na rozdiel jediného gólu. Následné snahy o vyrovnanie Šaštínu hatil myjavský brankár Opálek, a to až do záverečných minút. Kopaničiari tlak nielenže ustáli, ale v 87. minúte aktívny Zmeko vyslal podarenú prihrávku Marečkovi a ten uzavrel zápas výsledkom 5 : 3 pre Myjavu.

TJ Spartak Šaštín-Stráže - Spartak Myjava B 3 : 5 (1 : 3)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 17. kolo

 • zostava TJ Spartak Šaštín-Stráže: Hladký, Letko I., Obala (72. Chropovský), Pagáč, Buzay (84. Konečný), Letko L. (64. Krchňavý), Štora (80. Búran), Fukna, Kuník, Pálka, Biksadský
 • zostava Spartaka Myjava: Opálek, Brezina, Tomka (53. Kunka), Koníček, Šarudi (59. Gálik), Dubovský, Zmeko (88. Jankovič), Sivák, Kosík (67. Mareček), Kodaj, Martišiak
 • góly: 27. Pagáč, 47. Fukna, 56. Pálka - 21. a 42. Sivák, 38. Tomka, 46. Martišiak, 87. Mareček
 • ŽK: 12. Dubovský, 77. Sivák
 • ČK: -
 • rozhodovali: Gašparíková - Opatovský, Vojtík
 • návštevnosť: 450 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Ďalší triumf B-mužstva, doma si poradil s Holíčom

V sobotu 8. apríla 2023 popoludní privítali hráči B-mužstva Spartaka Myjava na domácom ihrisku v Turej Lúke v rámci 16. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 tím TJ Iskra Holíč.

Išlo o prvý duel jarnej časti, ktorý spartakovci odohrali na turolúckom štadióne, v príjemnej atmosfére a na dobre pripravenom trávniku. Mužstvo hostí sa snažilo hrať zaujímavý futbal a najmä dobre bránilo. No dianie na ihrisku od začiatku nasvedčovalo tomu, že kvalita bude na strane domácich. Už v 6. minúte po rohovom kope Kosíka zakončoval tesne vedľa priestoru troch žrdí Brezina. Holíčania pohrozili v 12. minúte po nedorozumení v myjavskej obrane, ale čistú šancu nevyužili. Potom sa už hra väčšinou odvíjala na polovici ihriska súpera zo Záhoria. V 22. minúte nemieril presne Martišiak a ani následná Tomkova strela si cestu do siete nenašla. Konečne v 45. minúte po Dubovského centri Zmeko na dvakrát prekonal Nesnadného a gólom do šatne otvoril skóre stretnutia.

V druhom dejstve hra pokračovala v nasadenom tempe a v 47. minúte brankár Iskry likvidoval Tomkov strelecký pokus. Vzápätí po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa Martišiak. Ten istý hráč sa už v 54. minúte nemýlil a strelou zvnútra šestnástky zvýšil vedenie Spartaka na 2 : 0. Na trávnik sa postupne dostávali všetci hráči z myjavskej lavičky a po ukážkovej kombinácií v 74. minúte strelou k žrdi pridal tretí myjavský gól aktívny Martišiak. V 81. minúte po niekoľkých prihrávkach na jeden dotyk centroval do pokutového územia Mareček a dobre postavený Jankových uzavrel výsledok stretnutia na konečných 4 : 0. Myjavskí futbalisti si tak po dobrom kolektívnom výkone pripísali na konto ďalšie tri cenné body a zostávajú na čele tabuľky s päťbodovým náskokom pred Spartakom Šaštín-Stráže.

Myjava B - TJ Iskra Holíč 4 : 0 (1 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 16. kolo

 • zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Brezina. Tomka (75. Jankových), Šarudi (58. Koníček), Kunka, Dubovský, Sivák, Zmeko (85. Bies), Kosík, Kodaj (67. Mareček), Martišiak (79. Jankovič)
 • zostava TJ Iskra Holíč: Nesnadný, Čech, Hyža (76. Králiček), Vacalvik, Nečas, Masaryk (60. Duffek), Vyskoč (69. Daniel R.), Polák (55. Ružička), Samadov, Daniel, Spazier
 • góly: 45. Zmeko, 54. a 74. Martišiak, 81. Jankových
 • ŽK: 37. Spazier, 70. Hyža
 • ČK: -
 • rozhodovali: Kusý - Košťál, Barát
 • návštevnosť: 150 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Myjavskému béčku sa v Jablonici darilo

B-mužstvo Spartaka Myjava v nedeľu 2. apríla 2023 cestovalo do neďalekej Jablonice, aby si v zápase 15. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 s domácim tímom pokúsilo udržať prvú priečku v tabuľke.

Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne a súperi od úvodných minút čelili silnému vetru, ktorý im robil na ihrisku problémy. Ako prví rozvlnili sieť hostia z kopaníc, keď v 16. minúte po faule na Marečka zahrával priamy kop Šarudi a tečovanú loptu usmernil hlavou do brány Sivák. Jablonica - Myjava 0 : 1. Spartakovci si postupne získali územnú prevahu, ale ich lepšia kombinácia viazla práve kvôli vetru. Až v 44. minúte sa k odrazenej lopte dostal Zmeko a s veľkým prehľadom ponad brankára upravil polčasový stav na 2 : 0 pre Myjavu.

V druhom dejstve hostia pokračovali v nátlakovej hre a už v 47. minúte našiel pekný Gálikov center Kosíka, ktorý však domácu svätyňu minul. V 56. minúte zasa kapitán Gálik strelou z otočky mieril tesne vedľa pravej žrde. O päť minút neskôr skúšal šťastie Dubovský, no ani jemu sa nepodarilo pridať tretí gól Spartaka. V 71. minúte Martišiak vybojoval loptu a jeho jedovatú strelu gólman Michálek vytlačil na rohový kop. Celozápasová prevaha Myjavčanov napokon slávila úspech, Spartak si domov priviezol tri cenné body a stále sa drží na prvej priečke ligovej tabuľky s dvojbodovým náskokom pred druhým Spartakom Šaštín-Stráže.

TJ Tatran Jablonica - Spartak Myjava B 0 : 2 (0 : 2)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 15. kolo

 • zostava TJ Tatran Jablonica: Michálek. Mihalcsak (77. Malík), Zajonc, Pátek, Peterka R. (85. Kubisa), Hečko, Jenčík, Peterka J. (77. Galba), Jánošík (K), Kolenyak, Slovík
 • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Brezina, Koníček, Sivák, Šarudi (73. Jankovič), Kunka (60. Dubovský), Gálik (K), Mareček (46. Kosík), Zmeko (81. Hornák), Martišiak, Kodaj
 • góly: 16. Sivák, 44. Zmeko
 • ŽK: bez kariet
 • rozhodovali: Lamžo - Vojtík, Černej
 • návštevníci: 180 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Úspešný vstup B-mužstva Spartaka Myjava do jarnej časti

Myjavské ihrisko s umelou trávou sa v sobotu 25. marca 2023 stalo dejiskom prvého jarného duelu Spartaka Myjava B, ktorý v rámci 14. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 privítal v domácom prostredí tím TJ Baník Brodské.

Stretnutie myjavskí hráči začali presne podľa pokynov z kabíny a vďaka nátlakovej hre bol už v 2. minúte v pokutovom území nedovolene atakovaný Zmeko. Hlavný arbiter ukázal na biely bod a penaltu bezpečne premenil Brezina. Myjava - Brodské 1 : 0. V 8. minúte sa ocitol v šanci Šarudi, no s jeho nájazdom si gólman hostí Oliveira poradil. Kopaničiari pokračovali v nastavenom tempe, kombinačne sa im darilo a v 12. minúte po Tomkovom centri zvýšil na 2 : 0 Zmeko. S chuťou hrajúci Šarudi mal gól na kopačke aj v 28. minúte, no brankár jeho úmysel odhadol a strelu zlikvidoval. V 36. minúte mali ojedinelú príležitosť aj hostia zo Záhoria, ale ich brazílske posily nedorozumenie v myjavskej defenzíve nevyužili. Rovnako aj ďalšie strelecké pokusy na strane Spartaka v podaní Zmeka alebo Gálika cieľ nenašli. Potom v 45. minúte zahrával Kosík rohový kop, z voleja zakončil Brezina a uzavrel polčasový stav na 3 : 0 pre Myjavu.

Vstup do druhého polčasu kopaničiarom nevyšiel celkom podľa predstáv, hostia prebrali iniciatívu na trávniku a dobre kombinovali. No do gólových šancí sa nedostávali a nebezpečnejšie situácie spoľahlivo riešil brankár Opálek. S pribúdajúcimi minútami sa Spartak opäť dostával do zápasu a pekné akcie pribúdali. V 61. minúte využil sólo cez cele ihrisko Tomka a po štvrtý raz rozvlnil sito Brodského. V tejto fáze zápasu dostávali šancu aj všetci hráči z lavičky náhradníkov. V 76. minúte striedajúci Jankových zacentroval do šestnástky hostí, no a neúnavný Tomka piaty raz prekonal gólmana Baníka. Myjava - Brodské 5 : 0.

Treba konštatovať, že na úvod odvetnej časti súťaže to bol nadpriemerný zápas, v ktorom bola lepším mužstvom Myjava, zaslúžene vyhrala a za predvedený bojovný výkon patrí poďakovanie všetkým hráčom.

Spartak Myjava B - TJ Baník Brodské 5 : 0 (3 : 0)

6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 14. kolo

 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (88. Bies), Koníček, Šarudi (74. Jankovič), Kunka, Dubovský (57. Mareček), Gálik (K), Zmeko (61. Jankových), Kosík (79. Hornák), Kodaj
 • zostava TJ Baník Brodské: Oliveira, Feitosa, Ralbovský, Blaha, Soós, Gonda (K), Rocha, Gál (70. Ferenčík), Da Silva, Bartal, Trubiroha
 • góly: 2. (PK) a 45. Brezina, 12. Zmeko, 61. a 76. Tomka
 • ŽK: 36. Šarudi, 41. Kunka - 11. Da Silva, 81. Rocha
 • ČK: -
 • rozhodovali: Puschenreiter - Frič, Kusý
 • návštevnosť: 50 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Víťazný záver zimnej prípravy myjavského B-mužstva, v lige vyzve Brodské

V sobotu 18. marca 2023 ukončili šiestym a posledným prípravným zápasom zimnú prestávku hráči B-mužstva Spartaka Myjava. Na stretnutie vycestovali až do Tvrdošoviec.

Generálku pred štartom jarnej časti 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 mali Myjavčania pôvodne odohrať s Brezovou pod Bradlom. Tá ju však na poslednú chvíľu zrušila a realizačný tím preto zohnal náhradu v podobe Tvrdošoviec, ktoré účinkujú v 6. lige - skupina Východ a sú ašpirantom na postup do vyššej súťaže. Navyše majú v kádri viacero posíl z 3. ligy.

Na prírodnom trávniku a v priateľskej atmosfére vstúpili do stretnutia aktívnejšie spartakovci a už v 8. minúte hlavičkoval tesne vedľa priestoru troch žrdí Sivák. V 20. minúte zahrával rohový kop Šarudi a domáci gólman musel zasahovať proti Brezinovej hlavičke. V 26. minúte predviedli Myjavčania rýchlu kombinačnú akciu, po ktorej prihrávka do šestnástky Tvrdošoviec našla Kunku a ten strelou popod brankára otvoril skóre. Tvrdošovce - Myjava 0 : 1. O pár minút neskôr skúšal šťastie Tomka, ale nemieril presne. Naopak, na druhej strane ihriska využili nedorozumenie v myjavskej defenzíve domáci hráči a vyrovnali na 1 : 1.

Nasadené tempo hry pokračovalo aj v druhom dejstve, kopaničiari hrali s chuťou a čoskoro sa tešili z ďalšieho gólu, ktorý po vydarenej kombinácií dua Sivák - Copko strelil Jankových. Tvrdošovce - Myjava 1 : 2. V 51. minúte po chybnej rozohrávke domáceho brankára upravil priebežný stav na 3 : 1 pre Myjavu Sivák. O dve minúty neskôr si ojedinelú šancu vypracovali aj futbalisti Tvrdošoviec a skóre skorigovali na 2 : 3. Hostia sa však tomu nepoddali, naďalej boli na trávniku aktívni a v 57. minúte Copko vysunul Jankovýcha, ktorý výsledok uzavrel na konečných 2 : 4. Domáci mali v záverečných minútach ešte jednu príležitosť rozvlniť sieť, no brankár Opálek bravúrnym zákrokom loptu skrotil.

Z pohľadu realizačného tímu mali v tomto poslednom prípravnom zápase po celý čas viac z hry hráči Spartaka. Predvádzali množstvo kombinácii, strieľali, zaznamenali aj dosť nepremenených gólových šancí. Stretnutie každopádne splnilo svoj účel a Myjavčania z príjemného a priateľského prostredia odchádzali s dobrým pocitom z dobre predvedenej hry a celkovo dobre využitej celej zimnej prípravy.

O týždeň, konkrétne v sobotu 25. marca 2023 o 14.30 h, privítajú spartakovci na myjavskej umelej tráve v rámci 14. kola 6. ligy tím TJ Baník Brodské, s ktorým odohrajú prvý jarný domáci "majstrák". A vás naň pozývame - príďte ich povzbudiť!

ŠK Tvrdošovce - Spartak Myjava B 2 : 4 (1 : 1)

 • zostava Spartaka Myjava: Šraga (Opálek), Dubovský, Sivák, Brezina, Kodaj, Tomka (Jankovič), Kunka (Mareček), Koníček, Šarudi (Kosík), Copko (Hornák), Zmeko (Jankových)
 • góly: Kunka, Jankových 2, Sivák

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Výhra Spartaka Myjava B nad Hornou Krupou a prehra s Vrbovým

V závere februára a na začiatku marca 2023 odohrali hráči B-mužstva Spartaka Myjava ďalšie dva prípravné zápasy v rámci zimnej prípravy. Najskôr doma privítali tím FK Bestrent Horná Krupá a o týždeň neskôr vycestovali do neďalekého Šípkového, kde sa stretli s MFK Vrbové.

Spartak Myjava B - FK Bestrent Horná Krupá 4 : 0 (2 : 0)

V sobotu 25. februára 2023 odohrali futbalisti myjavského B-mužstva svoj štvrtý prípravný duel v rámci zimnej prípravy, keď na domácej umelej tráve privítali účastníka 5. ligy severozápad ZsFZ, tím FK Bestrent Horná Krupá.

V ideálnom futbalovom počasí ako prví pohrozili hostia. Už v 3. minúte im vyloženú šancu zlikvidoval domáci brankár Šraga. Hra sa postupne vyrovnala a v 11. minúte Halabrín ideálne vysunul Tomku za obranu hostí, ten vrátil prihrávku Šarudimu, ktorý následne otvoril skóre. Myjava - Horná Krupá 1 : 0. Hra mala v tejto fáze vysoké tempo, na ihrisku sa odohrávalo veľa súbojov a ukážkových kombinácii. Nepríjemná situácia sa stala v 25. minúte, keď sa po rýchlom útoku zranil hráč Spartaka Liška. Ako sa neskôr ukázalo, pre zranenie bude zrejme myjavskému tímu dlhšiu dobu chýbať. Po vynútenej prestávke stretnutie pokračovalo a v 43. minúte opäť aktívny Tomka prihrával Jankovýchovi. Jeho strelu síce ešte brankár vyrazil, no vzápätí pohotový Šarudi zvýšil na 2 : 0. Do polčasu ešte Zmekovi vyloženú šancu zmaril gólman Hornej Krupej.

Druhý polčas pokračoval obojstranne kombinačnou hrou, ale šance končili len úspešnými zákrokmi brankárov. Potom v 60. minúte založil útok Šarudi, loptu poslal s chuťou hrajúcemu Tomkovi a ten vsietil tretí myjavský gól. V 74. minúte po peknej individuálnej akcií Halabrín z hĺbky vlastného poľa vyviezol loptu cez celé ihrisko, prihral ju Zmekovi a ten strelou do prázdnej brány uzavrel výsledok na konečných 4 : 0.

 • Zostava Spartaka Myjava: Šraga (Opálek), Dubovský (Kunka), Brezina, Halabrín, Mareček, Tomka, Gálik, Šarudi, Jankovič (Jankových), Liška (Bies), Zmeko (Koníček)

MFK Vrbové - Spartak Myjava B 2 : 1 (1 : 0)

Na ďalší duel kopaničiari vycestovali v sobotu 4. marca 2023 do Šípkového, kde sa v príprave stretli s mužstvom MFK Vrbové. Obaja súperi vstúpili do stretnutia opatrne, objavovalo sa dosť nepresností a viazla aj kombinačná hra. Hoci už v prvých minútach mali spartakovci šance na skórovanie, do vedenia ako prví išli domáci hráči, keď v 10. minúte premenil nariadený pokutový kop Kusý. Vrbové - Myjava 1 : 0. Hra sa postupne zlepšovala, hráči si na prírodný terén zvykli, ale zakončenia Kunku, Marečka, či Tomku bránu buď minuli alebo ich pokusy likvidoval domáci brankár Székely.

Do druhého dejstva vstúpili oba tímy so zmenami v zostavách a šancu dostali všetci hráči z lavičky. V tejto fáze zápasu boli Myjavčania domácim futbalistom viac ako vyrovnaným súperom a boli momenty, v ktorých mali viac z hry práve hostia. V 62. minúte bol faulovaný Zmeko, ktorý si sám postavil loptu na zahranie priameho kopu a jeho projektil excelentne trafil spojnicu Székelyho brány. Vrbové - Myjava 1 : 1. Hra sa v týchto minútach odvíjala zväčša medzi šestnástkami. V 76. minúte mali Vrbovčania výhodu priameho kopu a lopta po menšom zaváhaní v spartakovskej obrane skončila v sieti. Vrbové - Myjava 2 : 1.

Z pohľadu realizačného tímu aj v tomto zápase pri absencii niektorých hráčov nevyužili futbalisti Myjavy viaceré šance, naopak, domáci boli aj z mála príležitostí efektívni a tým pádom zvíťazili. Aj keď za predvedenú hru obidvoch mužstiev by bola deľba bodov spravodlivejšia. Ale taký je futbal.

 • Zostava Spartaka Myjava: Opálek (Šraga), Dubovský, Brezina, Kodaj (Kolník), Koníček, Tomka (Hornák), Kunka (Jankových), Gálik, Mareček (Jankovič), Šarudi, Zmeko

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Prvá výhra B-mužstva Spartaka Myjava v príprave

V sobotu 18. februára 2023 po generálke A-mužstva na jarnú časť súťaže odohrali svoj prípravný duel na myjavskej umelej tráve aj hráči "béčka". Ich tretím súperom v rámci zimnej prípravy bol tím FC Rohožník.

Ten aktuálne účinkuje v 4. lige Bratislavského futbalového zväzu. V úvodných minútach sme mohli na ihrisku vidieť obojstranne opatrný futbal, no domáci sa postupne dostávali do hry čoraz viac a v 11. minúte využil chybnú rozohrávku v šestnástke Rohožníka Zmeko. Lišiacky preloboval brankára a Myjava viedla 1 : 0. V tejto fáze stretnutia sa hra odvíjala najmä medzi pokutovými územiami, hráči si nič nedarovali a bojovali o každú loptu. V 25. minúte opäť s chuťou hrajúci Zmeko zvýšil z asi 25 metrov na 2 : 0. V 40. minúte zasa po peknej kombinácií dua Šarudi - Tomka dorazil loptu do brány Liška a uzavrel polčasový stav na 3 : 0 v prospech domácich.

V druhom dejstve sa zostavy tímov zmenili, keď obaja tréneri poslali na trávnik všetkých hráčov z lavičky. Veľkú gólovú príležitosť mali hostia v 50. minúte. Sami sa rútili na myjavského gólmana, no Šraga perfektne zasiahol a strelu zlikvidoval. Ďalšie šance si potom vytvárali kopaničiari a v 55. minúte po vydarenej Jankovýchovej akcii úspešne zakončil Koníček. Myjava - Rohožník 4 : 0. V 61. minúte zabojoval striedajúci Jankovič, nezištne prihral Jankovýchovi a ten z uhla uzavrel skóre na konečných 5 : 0.

Z pohľadu realizačného tímu išlo o dobrý zápas s kvalitným súperom, ktorému dokázali domáci futbalisti nasúkať päť gólov. A aj keď v závere trochu herné tempo poľavilo, duel dohrali Myjavčania s čistým kontom. Poďakovanie za bojovný a kvalitný výkon patrí všetkým hráčom.

Spartak Myjava B - FC Rohožník 5 : 0 (3 : 0)

 • zostava Spartaka Myjava B: Opálek (Šraga), Halabrín J., Brezina, Koníček, Vávra (Mareček), Plaskoň (Tomka), Gálik, Kosík (Jankovič), Šarudi (Kolník), Zmeko (Hornák), Liška (Jankových)
 • góly: 11. a 25. Zmeko, 40. Liška, 55. Koníček, 61. Jankových

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


B-mužstvo Spartaka Myjava v príprave na Pezinok nestačilo

V sobotu 11. februára 2023 privítali hráči B-mužstva Spartaka Myjava na domácej umelej tráve súpera zo 4. ligy Bratislavského futbalového zväzu, tím PŠC Pezinok, s ktorým odohrali v poradí druhý prípravný zápas v rámci zimnej prestávky.

Domáci futbalisti na stretnutie nastúpili kvôli zraneniam v oklieštenej zostave. Samotný duel sa začal obojstranne opatrne, no zohratejšie na trávniku pôsobili hráči Pezinka. Tí v 12. minúte podnikli rýchly protiútok a na dvakrát otvorili skóre. Myjava - Pezinok 0 : 1. V 25. minúte musel po neúmyselnom faule pre zranenie ihrisko opustiť Liška a do zápasového diania už nezasiahol. Potom v 38. minúte vyšla spartakovcom útočná akcia, po ktorej opečiatkoval brvno súperovej brány Mareček. V tejto fáze sa Myjavčanom herne darilo a po sérii príležitostí vyrovnal v 40. minúte na 1 : 1 Hornák. To ale v prvom polčase stále nebolo všetko, pretože po nedorozumení v domácej obrane sa gólom do šatne v 45. minúte Pezinčania opäť ujali vedenia. Myjava - Pezinok 1 : 2.

V druhom dejstve sa pekné futbalové momenty striedali na oboch stranách ihriska a v 52. minúte prakticky z ničoho hostia zvýšili svoj náskok na 3 : 1. Vzápätí sa o zníženie rozdielu pokúšal Gálik, ktorý však v šestnástke hostí priestor troch žrdí minul. Ďalšiu peknú akciu kopaničiari predviedli v 78. minúte, keď po dlhom sóle krásnou strelou z asi 20 metrov nastrelil brvno Mareček. Napriek snahe sa teda Myjavčanom nepodarilo výsledok prípravného stretnutia zvrátiť a Pezinku podľahli 1 : 3.

Z pohľadu realizačného tímu išlo o zápas s kvalitným súperom, ktorý preveril formu spartakovcov a ukázal im niektoré nedostatky, na ktoré sa musia v zimnom prípravnom procese zamerať. Škoda najmä tých nevyužitých gólových príležitostí. Na tom teraz musia hráči Myjavy popracovať, pretože v majstrovských zápasoch by ich podobné situácie mohli pripraviť o cenné body.

 • zostava Spartaka Myjava: Šraga (Opálek), Zmeko, Kunka, Kolník, Koníček, Jankových, Šarudi, Mareček, Kosík (Bies), Gálik, Liška (Hornák)

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


B-mužstvo Spartaka Myjava si zmeralo sily s Karlovou Vsou

V nedeľu 5. februára 2023 popoludní privítali hráči myjavského béčka na domácom ihrisku s umelou trávou tím FKM Karlova Ves. S bratislavským treťoligistom odohrali prvý zo série prípravných zápasov v rámci zimnej prestávky 6. ligy ZsFZ.

Na rozpačitom začiatku stretnutia bolo vidno, že ide po dlhom čase o prvý duel Myjavčanov, z čoho pramenilo aj dosť nepresností na trávniku. S pribúdajúcimi minútami však kopaničiari začali preberať iniciatívu a po viacerých príležitostiach a peknej krídelnej akcii v 18. minúte otvoril skóre Tomáš Zmeko. Myjava - Karlova Ves 1 : 0. Ale hostia už v 22. minúte po zriedkavej akcii a po rýchlej kontre vyrovnali na 1 : 1. O štyri minúty neskôr sa do zakončenia dostal Šimon Mareček, no jeho strelu už niekoľkýkrát úspešne zlikvidoval brankár hostí. V ďalších minútach stretnutia po súhre dvojice Zmeko - Liška pálil Šarudi. Mieril tesne vedľa. V 42. minúte sa do individuálneho úniku dostal Gálik, ale gólman Karlovej Vsi - mimochodom, kedysi chytajúci aj za Crvenu Zvezdu Belehrad - bol opäť proti a zmenu stavu nepripustil.

Úvod druhého dejstva opäť o čosi lepšie zachytili domáci futbalisti. V 48. minúte sa sólovo prepracoval do útočnej akcie Kosík a jeho strela skončila tesne vedľa brány súpera. Potom po viacnásobnom striedaní na strane Spartaka poslal myjavský tréner do hry všetkých hráčov z lavičky. V tejto fáze sa hra spartakovcom veľmi nedarila. ich výkon bol nevýrazný a opäť sa objavili nepresnosti a nevyužité šance. To hostia v 82. minúte využili a domácich potrestali gólom. Ním strhli víťazstvo na svoju stranu a uzavreli výsledok na 2 : 1 v prospech Karlovej Vsi.

Zápas každopádne splnil svoj účel a poďakovanie patrí aj súperovi z Bratislavy za korektnú a slušnú hru. Ďalší prípravný zápas majú hráči B-mužstva na programe v sobotu 11. februára 2023, kedy o 14.30 h privítajú na ihrisku s umelou trávou tím PŠC Pezinok.

 • zostava Spartaka Myjava: Opálek (Šraga), Dubovský, Koníček, Kunka, Zmeko (Kolník), Jankových (Bies), Šarudi (Tomka), Kosík, Mareček, Gálik, Liška (Hornák)

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Zimnú prípravu začalo aj B-mužstvo Spartaka Myjava, odohrá sedem zápasov

Do procesu zimnej prípravy v rámci súťažného ročníka 2022/2023 vstúpilo v utorok 17. januára 2023 aj B-mužstvo Spartaka Myjava. To okrem pravidelných tréningov čaká aj séria prípravných duelov. Prvý Myjavčania odohrajú v nedeľu 5. februára 2023.

Ich súperom bude na domácom ihrisku s umelou trávou o 13.30 h mužstvo FKM Karlova Ves. Okrem Bratislavčanov si spartakovci do polovice marca zmerajú sily aj s Pezinkom, Rohožníkom, Starou Turou, Vrbovým, Kalinkovom či neďalekou Brezovou pod Bradlom. Všetky stretnutia by mali súperi odohrať v myjavskom športovom areáli, takže každý fanúšik Myjavy sa môže prísť na zápasy pozrieť a svoj tím podporiť.

Aktuálne kopaničiari trénujú trikrát do týždňa a v priestoroch myjavského štadióna majú k dispozícií všetko, čo k naberaniu ideálnej kondície potrebujú. Do prípravy sa zapája väčšina hráčov béčka z jesennej časti 6. ligy ZsFZ. Výnimkou je Jakub Halabrín, ktorý sa nešťastne zranil počas tréningu s A-mužstvom a na trávnikoch bude absentovať dlhší čas. Okrem neho ešte na vlastnú žiadosť na hosťovanie do Brestovca odišli Timon a Niko Havlíkovci. Zároveň s prvým tímom trénujú Tomáš Zmeko a Kristián Koníček. Naopak, novými posilami by mali byť Šimon Kolník z Krajného, Marko Kunka naposledy pôsobiaci v Přerove a brankár Patrik Opálek zo Senice. V zimnej prestávke tak má tréner Dalibor Dubovský k dispozícií celkovo devätnásť hráčov, ktorí sa budú pripravovať na jarnú časť súťaže. Tá Myjavčanom začne 26. marca 2023 domácim zápasom s tímom TJ Baník Brodské. Cieľom kopaničiarov bude aj v druhej polovici aktuálneho ligového ročníka hrať kvalitný futbal, baviť diváka peknou hrou a držať sa na popredných priečkach tabuľky. Na pripomenutie, B-mužstvo Spartaka Myjava zimuje na 2. mieste tabuľky s rovnakým počtom bodov ako prvý Spartak Šaštín-Stráže a tretí Družstevník Hlboké. Všetky tímy majú po 27 bodov.

Mužstvo Spartaka Myjava B v zimnej príprave 2022/2023

brankári: Ondrej Šraga, Patrik Opálek, Lukáš Michalec

hráči: Lukáš Kodaj, Peter Hornák, Šimon Mareček, Marek Tomka, Stanislav Šarudi, Slavomír Gálik, Richard Jankových, Sebastián Jankovič, Lukáš Liška, Miroslav Bies, Jakub Kosík, Kristián Koníček, Tomáš Zmeko, Dalibor Dubovský, Šimon Kolník, Marko Kunka

Prípravné zápasy B-mužstva Spartaka Myjava v zimnej prestávke súťažného ročníka 2022/2023

 • 5. 2. 2023, 13.30 hSpartak Myjava B - FKM Karlova Ves
 • 11. 2. 2023, 14.30 hSpartak Myjava B - PŠC Pezinok
 • 18. 2. 2023, 13.00 hSpartak Myjava B - FC Rohožník
 • 25. 2. 2023, 13.30 hSpartak Myjava B - FK Bestrent Horná Krupá
 • 4. 3. 2023, 12.30 h, Vrbové - ŠípkovéMFK Vrbové - Spartak Myjava B
 • 18. 3. 2023, 11.00 hŠK Tvrdošovce - Spartak Myjava B

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Myjavské B-mužstvo je oživením súťaže, zimuje na druhom mieste

B-mužstvo Spartaka Myjava našlo svoj domov po reorganizácií súťaží na štadióne v myjavskej mestskej časti Turá Lúka a po trinástich jesenných kolách zimuje na krásnom druhom mieste tabuľky 6. ligy Západ MEVA Západoslovenského futbalového zväzu 2022/2023. S prvou časťou súťaže sa rozlúčilo na konci októbra víťazstvom v Radimove, ktorý zdolalo 5 : 2.

Tím, ktorého vekový priemer je 22 rokov, má pred jarnou časťou ligy na konte osem výhier, tri remízy a dve prehry. Zdolať ho dokázali len futbalisti Holíča a Spartaka Šaštín-Stráže. Kopaničiari strelili súperom 32 gólov, čo svedčí o ich ofenzívnej kvalite. Len o jeden presný zásah viac majú na konte Kopčany. Naopak, inkasovali štrnásť gólov a aj s týmto štatistickým ukazovateľom patria k tomu najlepšiemu v lige. Na konte majú 27 bodov, rovnako ako prvý šaštínsky Spartak a tretie Hlboké.

Mužstvo sa realizačnému tímu v zložení Dalibor Dubovský - hlavný tréner, Milan Štetina - asistent trénera, Jaroslav Zmeko - vedúci mužstva a Peter Omasta - masér podarilo dať dokopy počas štyroch týždňov a kabínu dnes tvoria hráči z niekdajších myjavských mládežníckych kategórií, dorastu a dospelých hráčov Turej Lúky. V zostave sa zvyknú objavovať aj mená zo súpisky druholigového A-mužstva. "Do súťaže sme vstupovali s veľkou neznámou a hráčom chvíľu trvalo, kým si zvykli na štýl hry, zdravú agresivitu v majstrovských zápasoch a herný prejav niektorých súperov. Pretože pre viacerých to bol rýchly prechod z dorasteneckých kategórií do mužského futbalu. No postupne sme sa začali presadzovať nielen herne, ale aj výsledkovo. Táto súťaž má svoju kvalitu a hrá v nej veľa výborných futbalistov, ktorí prešli akadémiami alebo tímami Senice, Myjavy, Skalice...," hodnotí začiatok aktuálneho súťažného ročníka vedúci mužstva Jaroslav Zmeko a na margo priebežného umiestnenia dodáva: "S dosiahnutým výsledkom sme spokojní, aj keď niektoré zápasy v domácom prostredí sme mohli zvládnuť lepšie. No tie nedostatky, na ktorých sme hneď začali pracovať, sme pripisovali mladému mužstvu, ktorému chýbali isté skúsenosti z takýchto zápasov. Súťaž je kvalitná a vyrovnaná, o čom svedčia aj niektoré prekvapivé výsledky z jesennej časti sezóny. Teší nás, že sme sa s tou kvalitou dokázali postupne vyrovnať a vo viacerých zápasoch sme boli lepším tímom."

Po skončení prvej časti ligy pokračovali spartakovci ešte počas novembra v tréningovom procese na myjavskej umelej tráve. V decembri už čerpajú hráči zaslúžené voľno a v kondícií sa udržujú individuálne. Dlhá zimná príprava B-mužstva sa oficiálne začne v pondelok 16. januára 2023 a vedenie tímu má už naplánovanú sériu prípravných zápasov so zaujímavými súpermi, ktorá odštartuje v sobotu 4. februára 2023. Zatiaľ to vyzerá nasledovne:

 • 4. - 5. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Karlova Ves
 • 11. - 12. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Pezinok
 • 18. - 19. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Rohožník
 • 25. - 26. 2. 2023 - Spartak Myjava B - Stará Turá
 • 4. - 5. 3. 2023 - Spartak Myjava B - Vrbové
 • 11. - 12. 3. 2023 - Spartak Myjava - Kalinkovo
 • 18. - 19. 3. 2023 - Spartak Myjava B - Brezová pod Bradlom

Jarná časť 6. ligy 2022/2023 sa pre Myjavčanov začne v nedeľu 26. marca 2023, kedy na svojom trávniku privítajú tím TJ Baník Brodské.

Čo sa týka skladby tímu, žiadne zásadné zmeny v zostave sa zatiaľ nečrtajú, no tréneri by kabínu radi doplnili o možno troch alebo štyroch hráčov, ktorí by prispeli k väčšej kvalite a konkurencieschopnosti mužstva. "Podarilo sa nám vytvoriť výbornú partiu chlapcov, ktorí poctivo trénujú a futbal ich baví. Už začíname vnímať aj záujem iných klubov o našich hráčov, ale po individuálnych rozhovoroch zatiaľ nevieme o nikom, kto by sa chystal zmeniť spartakovský dres. Naopak, my by sme radi posilnili niektoré posty a na jar chceme pokračovať v tom, čo sme začali. Teda hrať ofenzívny futbal, mať radosť z hry a baviť ňou fanúšikov, pre ktorých to vlastne celé robíme. Naším cieľom zostáva aj hrať o popredné miesta tabuľky. A na záver by som chcel vysloviť veľké ďakujem celému tímu, divákom, ako aj predstaviteľom klubov Turani Turá Lúka a Spartak Myjava za podporu, starostlivosť a vytváranie podmienok pre futbal," uzatvára rozprávanie Jaroslav Zmeko.

M. Hrin


Víťazný záver jesene B-mužstva Myjavy

V poslednom jesennom 13. kole 6. ligy ZsFZ 2022/20223 - skupina Západ vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Radimova, kde si v závere októbra zmerali sily s domácim celkom TJ Družstevník.

Vstup do zápasu mali Myjavčania ukážkový a hneď v 1. minúte stretnutia strelou z asi 20 metrov prekonal domáceho brankára Jakub Halabrín a otvoril skóre. Radimov - Myjava 0 : 1. V 9. minúte sa zasa ocitol v šanci Mareček, no jeho pokus skončil mimo priestor troch žrdí. Ale aj radimovskí hráči boli na svojom trávniku nebezpeční. Kopaničiarom nič nedarovali, bojovali o každý meter ihriska, dostupovali k futbalistom Spartaka a z tohto prístupu ťažil v 15. minúte Hýroš, ktorý strelou pod brvno vyrovnal na 1 : 1. Potom v 39. minúte využil chybu gólmana Biskupiča Dubovský a otvoril si strelecký účet. Prvý polčas tak skončil gólovým náskokom Myjavy.

V druhom dejstve duel pokračoval v nasadenom tempe, no lepšie doň vstúpili hráči Družstevníka. Už v 46. minúte po rohovom kope a Šargovom zaváhaní upravil priebežný stav na 2 : 2 Dermek. V 54. minúte využil výhodu priameho kopu Buchel a znova poslal Spartak do vedenia 3 : 2. V tejto fáze zápasu prebrali inciatívu na ihrisku hostia, hrali jednoduchšie a v 65. minúte po Marečkovom centri zvýšil na rozdiel dvoch gólov Koníček. Bojovný výkon oboch súperov pokračoval a v 82. minúte bol v pokutovom území nedovolené atakovaný Jakub Halabrín. Hlavný arbiter preto ukázal na biely bod a exekútorom pokutového kopu sa stal Gálik, ktorý nedal brankárovi šancu a upravil výsledok na 5 : 2 pre kopaničiarov. Poslednú šancu mal ešte v 90. minúte po individuálnej akcii Jankovič, ale Biskupič strelu bravúrnym zákrokom vyrazil.

Hráči B-mužstva Spartaka Myjava sa tak po záverečnom hvizde rozlúčili s jesennou časťou súťaže víťazstvom a vďaka tomu sa usadili na prvej priečke tabuľky.

TJ Družstevník Radimov - Spartak Myjava B 2 : 5 (1 : 2)13. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 30. 10. 2022, štadión v Radimove

 • Zostava TJ Družstevník Radimov: Biskupič (K), Urbánek, Vašíček (84. Masaryk), Vizváry, Dermek. Hýroš, Vach, Pukančík (89. Jurica), Lašák (72. Vanek), Božek, Petrúfka (46. Rehák)
 • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Koníček, Buchel (85. Jankových), Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Mareček (83. Jankovič), Halabrín Jerguš, Liška (87. Havlík), Kosík, Kodaj
 • góly: 15. Hýroš, 46. Dermek - 1. Halabrín Jakub, 39. Dubovský, 54. Buchel, 65. Koníček, 82. Gálik (PK)
 • ŽK: 8. Vizváry, 56. Juračka, 80. Hýroš - 38. Gálik
 • ČK: -
 • rozhodovali: Gádoši - Jordanov, Boledovič
 • návštevnosť: 140 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak Myjava B po víťazstve v Mokrom Háji už na čele tabuľky

V rámci 11. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ vycestovali Myjavčania k priebežnému lídrovi súťaže do Mokrého Hája, kde si s domácim celkom zmerali sily v nedeľu 16. októbra 2022 popoludní.

Spartak do stretnutia vstúpil s osvedčenou taktikou predošlých zápasov a opäť úspešne. Už v 2. minúte sa dostal do vedenia, keď Mareček krížnou prihrávkou našiel Buchela a ten utešenou strelou k žrdi rozvlnil sieť za Jankovičovým chrbtom. V 5. minúte zasa strela Lišku len tesne minula domácu bránu. Ukážková kombinácia sa zrodila v 8. minúte, keď Dubovský po krídle vysunul Kosíka, ten loptu prihral Liškovi a jeho pohotový pokus doslova zázračne vyrazil gólman Mokrého Hája. Tlak kopaničiarov pokračoval aj v ďalších minútach. V 16. minúte bol faulovaný v pokutovom území Buchel a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Liška a zvýšil náskok Myjavy na 2 : 0.

Do druhého polčasu Spartak vstúpil vo vlažnejšom tempe a domáci futbalisti dobrou hrou prebrali iniciatívu na trávniku. Ale len dočasne, pretože hostia opäť zabrali a postupne zápasové dianie znova dostali pod svoju kontrolu. Výsledkom toho bol rýchly brejk Lišku v 74. minúte, ktorý našiel Jakuba Halabrína a ten upravil priebežné skóre na 3 : 0 pre Myjavu. A tak to už zostalo. Záver duelu si kopaničiari postrážili, zahrali si všetci hráči z lavičky a po plnom bodovom zisku sa Spartak Myjava B usadil na prvej priečke tabuľky.

OFK Mokrý Háj - Spartak Myjava B 0 : 3 (0 : 2)11. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 16. 10. 2022, štadión v Mokrom Háji

 • Zostava OFK Mokrý Háj: Jankovič, Hladký, Mihok, Buchta, Prokeš (K) (77. Pobuda), Vaško, Eisner, Valúch R. (16. Valúch M.), Petranský (46. Irša), Sekáč (64. Brezina), Lašák
 • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Koníček, Buchel (81. Hornák), Halabrín Jakub (77. Jankovič), Dubovský (87. Bies), Gálik (K), Mareček (75. Jankových), Halabrín Jerguš, Liška (84. Havlík), Kosík, Kodaj
 • góly: 2. Buchel, 16. Liška (PK), 74. Halabrín Jakub
 • ŽK: 15. a 38. Hladký, 34. Lašák, 42. Vaško - 17. Kodaj, 38. Dubovský, 59. Buchel
 • ČK: 38. Hladký
 • rozhodovali: Opatovský - Oselský, Gašparíková
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Ďalšie body pre myjavské béčko po výhre nad Hlbokým

V nedeľu 9. októbra 2022 privítal Spartak Myjava B na svojom štadióne v Turej Lúke tím TJ Družstevník Hlboké. Súperi tu odohrali zápas 10. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Taktika domácich bola opäť jasná - od začiatku na hráčov Hlbokého zatlačiť a pokúsiť sa streliť rýchly gól. Tento zámer Myjavčanom vyšiel a už v 2. minúte sa po ukážkovej kombinácii Gálika s Liškom ujali vedenia gólom Jakuba Halabrína. V úvodných minútach mali kopaničiari aj ďalšie gólové šance, no tie zostali nevyužité. V 7. minúte došlo k stretu hráča Myjavy Tomku so súperom a futbalista Spartaka musel byť vystriedaný. Bohužiaľ, neskoršie vyšetrenie ukázalo zlomeninu kľúčnej kosti. Od tohto momentu kopaničiari síce naďalej dobíjali Noščákovu svätyňu, ale zvýšiť skóre sa im nepodarilo. A to ani v 17. minúte z pokutového kopu, ktorý brankár Hlbokého vyrazil.

V druhom polčase boli už aktívnejší a nebezpečnejší hostia a v tejto fáze zápasu sa spartakovcom hra veľmi nedarila. Chybovali v prihrávkach i osobných súbojoch. V 60. minúte sa po zlej rozohrávke Myjavčanov napríklad dostal do úniku jeden z hráčov Hlbokého, no po sólovej akcii neskóroval. A aj keď mužstvá dohrávali stretnutie v zbytočnej nervozite, tak hráči Spartaka tlaku nepodľahli a dotiahli duel do víťazného konca.

Spartak Myjava B - TJ Družstevník Hlboké 1 : 0 (1 : 0)10. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 9. 10. 2022, štadión v Turej Lúke

 • Zostava Spartaka Myjava: Odráška, Halabrín Jerguš (54. Kosík), Tomka (8. Jankových), Koníček, Buchel, Halabrín Jakub (90. Bies), Dubovský, Gálik (K), Liška (87. Hornák), Kodaj, Jankovič (73. Mareček)
 • Zostava TJ Družstevník Hlboké: Noščák, Štora, Kumančík (87. Wolf), Serdahely, Pajpach, Kadlečík (K), Pavlík (77. Vach), Morávek, Mráz (90. Otépka), Šustek, Liška
 • góly: 2. Halabrín Jakub
 • ŽK: 67. Koníček, 68. Kosík, 70. Jankovič - 90. Wolf
 • ČK: 70. Štora
 • rozhodovali: Lamžo - Vojtík, Cabaj
 • návštevnosť: 150 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Myjava zdolala Kúty hladko 5 : 0

V rámci 9. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Kútov, kde si v nedeľu 2. októbra 2022 zmerali sily s domácim celkom.

Cieľ Myjavčanov bol jasný a na Záhorie išli s úmyslom na pôde aktuálne posledného tímu súťaže bodovať naplno. A tento zámer sa Spartaku darilo napĺňať už od úvodu stretnutia. Hneď v 1. minúte duelu po presnom centri z ľavej strany poslal Tomka loptu k žrdi Krajčírovej brány a otvoril skóre. Kúty - Myjava 0 : 1. Ďalšiu šancu mali hostia v 5. minúte, keď na Gálikovu prihrávku nabehol opäť Tomka, ale v tomto prípade nemieril presne. V 22. minúte založili ukážkovú kombináciu Halabrín s Liškom a do prázdnej brány zakončil Martišiak. Kúty - Myjava 0 : 2. V 31. minúte zasa prebral prihrávku Gálik a s prehľadom zvýšil na 3 : 0 pre Spartak.

V druhom polčase pokračovali kopaničiari nátlakovou hrou a dobrých pätnásť minút domácich k lopte ani nepustili. V 54. minúte si brankár Kútov ešte s Flamíkovou strelou z priameho kopu poradil, ale o desať minút neskôr bol už na tohto hráča prikrátky a ten zvýšil priebežné skóre na rozdiel štyroch gólov. Ďalšiu peknú akciu Myjavčania predviedli v 67. minúte, na jej konci stál Martišiak a uzavrel stav zápasu na 5 : 0 pre Spartak. Skrášliť konečný výsledok mohol ešte v 78. minúte Mareček, no jeho strela mierila na domácu svätyňu.

Tréneri Myjavy dali v tomto stretnutí priestor všetkým hráčom z lavičky a keďže v podstate celý priebeh stretnutia kontrolovali futbalisti v čierno-bielych dresoch, zaslúžene získali na trávniku v Kútoch všetky body.

FK TJ Kúty - Spartak Myjava B 0 : 5 (0 : 3)9. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 2. 10. 2022, štadión v Kútoch

 • Zostava TJ FK Kúty: Krajčír (72. Sedalík), Puškač (74. Polák), Studenič, Ralbovský (K), Šefčovič (60. Valachovič), Komorný (75. Antala), Kratochvíl, Smolinský, Kalčík, Zemánek, Kovarovič (38. Halabrín)
 • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga (76. Michalec), Halabrín Jerguš, Tomka (69. Jankových), Koníček, Flamík, Halabrín Jakub (K), Martišiak, Gálik (69. Mareček), Sivák, Liška (80. Hornák), Kodaj
 • góly: 1. Tomka, 22. a 67. Martišiak (80. Havlík), 31. Gálik, 64. Flamík
 • ŽK: 36. Šefčovič, 56. Studenič
 • ČK: -
 • rozhodovali: Rajtar - Frajka, Szalai
 • návštevnosť: 200 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Remíza Spartaka s Baníkom

Na štadióne v Turej Lúke privítal Spartaka Myjava B v rámci 8. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ tím ŠK Baník Čáry. Zápas sa uskutočnil v nedeľu 25. septembra 2022.

Vstup do tohto stretnutia mali lepší domáci futbalisti a hra sa v úvodných minútach odvíjala na polovici súpera z Čárov. No vytvorené príležitosti Myjavčanov zostali zatiaľ nevyužité. Potom v 15. minúte po Tomkovom centri otvoril skóre Hornák. Myjava - Čáry 1 : 0. Dlho sa však spartakovci z vedenia netešili, pretože v 17. minúte hostia po kombinačnej akcii stredom ihriska vyrovnali gólom Šúreka na 1 : 1. A hoci mali Myjavčania aj naďalej hernú prevahu, ani z vyložených šancí druhý presný zásah do prestávky nepridali.

Do druhého dejstva kopaničiari nastúpili s úmyslom zmeniť obraz diania na trávniku a dostať sa znova do vedenia. To sa im podarilo v 53. minúte, keď Gálik nastrelil žrď a odrazenú loptu usmernil za Ozábalov chrbát Tomka. Myjava - Čáry 2 : 1. V 67. minúte zasa potešil domácich fanúšikov tretím myjavským gólom Liška. V 76. minúte bol v pokutovom území Spartaka faulovaný hráč hostí a hlavným arbitrom nariadený pokutový kop premenil Kuník. Myjava - Čáry 3 : 2. V 86. minúte rozohrali futbalisti Baníka štandardnú akciu a po nedorozumení v domácej defenzíve vyrovnal Danihel na 3 : 3. Myjavčania mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu ešte v nadstavenom čase, kedy zahrával pokutový kop Tomka. Mal však smolu, sieť nerozvlnil a zápas sa napokon skončil remízou.

Spartak Myjava B - ŠK Baník Čáry 3 : 3 (1 : 1)8. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 25. 9. 2022, štadión v Turej Lúke

 • Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Halabrín Jerguš, Hornák (81. Havlík), Tomka, Koníček, Dubovský, Gálik (K), Liška, Kosík, Kodaj, Jankovič (42. Mareček)
 • Zostava ŠK Baník Čáry: Ozábal, Danihel, Kuník, Smetana, Kollár (K), Polák, Šúrek, Navrátil, Havel (46. Cigánek), Černoch, Pollák
 • góly: 15. Hornák, 53. Tomka, 67. Liška - 17. Šúrek, 74. Kuník (PK), 86. Danihel
 • ŽK: 73. Kodaj - 36. Šúrek, 61. Smetana
 • ČK: -
 • rozhodovali: Fuňák - Urbanovič, Frič
 • návštevnosť: 120 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Vysoká výhra v Šaštíne-Strážach

V rámci 7. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ zavítali hráči Spartaka Myjava B do Šaštína-Stráží, kde v hodovej atmosfére odohrali zápas s domácim celkom TJ Slovan.

Taktika kopaničiarov bola jasná, vybehnúť na súpera už od úvodných minút a streliť mu rýchly gól. To sa aj podarilo a po úvodnom "oťukávaní" Jakub Halabrín zachytil zlú rozohrávku, poslal loptu Liškovi a ten pekným volejom v 6. minúte otvoril skóre. Šaštín-Stráže - Myjava 0 : 1. Spartakovci sa aj naďalej pridŕžali dohodnutých pokynov a v 15. minúte po Tomkovom centri dorazil loptu do brány Jakub Halabrín. Šaštín-Stráže - Myjava 0 : 2. Po tomto okamihu sa hra vyrovnala, no ojedinelé šance domácich s istotou likvidoval brankár hostí Šraga. Myjavčania mali pekné šance aj na konci prvého polčasu, no Koníčkova hlavička, či Dubovského strela zostali nevyužité.

V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu na trávniku a bojovalo sa na oboch stranách ihriska. V 55. minúte domáci veľmi nešetrne faulovali Jerguša Halabrína hrajúceho bez lopty, nasledovalo dlhšie ošetrovanie, za čo si hráč Slovana vyslúžil len žltú kartu. Potom prebrali iniciatívu opäť hráči v čierno-bielych dresoch, V 85. minúte dobre zakombinoval Liška, prihral Gálikovi a ten nekompromisne zvýšil na 3 : 0 pre Myjavu. Posledný presný zásah stretnutia padol v 90. minúte. Loptu vybojoval Jankových, poslal ju pred bránu a Švaral vlastným gólom uzavrel skóre na konečných 4 : 0 pre Spartak.

Myjavskí futbalisti v tomto dueli podali dobrý kolektívny a bojovný výkon a zaslúžene si na konto pripísali tri body za víťazstvo na ihrisku súpera.

TJ Slovan Šaštín-Stráže - Spartak Myjava B 0 : 4 (0 : 2)7. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 17. 9. 2022, štadión v Šaštíne-Strážach

 • Zostava TJ Slovan Šaštín-Stráže: Kling, Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Svrček (77. Brunner), Macánek (60. Perička), Stanický (84. Suchý), Pollák (46. Schlosser), Herda (K), Kučera
 • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Halabrín Jerguš, Tomka (73. Jankových), Koníček, Halabrín Jakub (78. Hornák), Dubovský, Gálik (K), Liška, Kosík, Kodaj, Jankovič (67. Mareček)
 • góly: 6. Liška, 15. Halabrín Jakub, 85. Gálik, 90. Švaral (vlastný gól)
 • ŽK: 21. Bíly, 56. Herda, 62. Schlosser - 56. Gálik, 64. Halabrín Jakub
 • ČK: -
 • rozhodovali: Rusinko - Mráz, Srnec
 • návštevnosť: 200 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak Myjava B si doma poradil s Borským Mikulášom

Aktuálny súťažný ročník 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ pokračoval v nedeľu 11. septembra 2022 zápasom Spartaka Myjava B s tímom TJ Sokol Borský Mikuláš.

Myjavčania do stretnutia na výborne pripravenom domácom turolúckom trávniku vstúpili nátlakovou hrou. V 6. minúte po faule na Jakuba Halabrína zahrával priamy kop Flamík a tvrdou strelou trafil múr hosťujúcich hráčov. V 16. minúte mieril tesne vedľa žrde brány Borského Mikuláša Kosík. Prítomných divákov potešila pekná akcia v 21. minúte, kedy po Kosíkovom rohovom kope hlavou zakončoval Gálik, no brankár Cigánek jeho pokus vychytal. O päť minút neskôr bol už ten istý hráč úspešný a otvoril skóre. Myjava - Borský Mikuláš 1 : 0. V 23. minúte musela byť hra na istý čas kvôli intenzívnemu dažďu prerušená a táto vynútená pauza domácim veľmi nesadla. Viazla im kombinácia, nedarila sa streľba. Až v 45. minúte po viacerých vyhratých súbojoch Jakuba Halabrína dal kapitán domácich spätnú prihrávku Jankovýchovi a ten strelou popod brankára zvýšil na polčasových 2 : 0 pre kopaničiarov.

V druhom polčase bolo dianie na trávniku poznačené mnohými osobnými súbojmi a nepresnosťami na oboch stranách. Až v 81. minúte Gálik zachytil Dubovského centrovanú loptu a zakončoval hlavou. No Cigánek jeho pokus doslova na čiare zastavil. Pekným momentom bola strela Gálika zo šestnástky Borského Mikuláša v 88. minúte, ktorú z prázdnej brány vyhlavičkoval jeden z hráčov hostí. Zápas sa tak po záverečnom hvizde skončil výsledkom 2 : 0 pre Myjavu, ktorá si do tabuľky pripísala cenné tri body.

Spartak Myjava B - TJ Borský Mikuláš 2 : 0 (2 : 0)6. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 11. 9. 2022, štadión v Turej Lúke

 • Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Halabrín Jerguš, Koníček, Jankových (88. Bies), Flamík, Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Kosík, Kodaj, Jankovič (72. Mareček)
 • Zostava TJ Sokol Borský Mikuláš: Cigánek, Kujovský, Malík (82. Evans), Černý, Lánik (59. Stupavský), Cintula (K), Plott, Ťulák, Petrík, Orlík, Kovalovský
 • ŽK: 71. Halabrín Jerguš - 64. Ťulák, 65. Stupavský
 • ČK: -
 • góly: 26. Gálik, 45. Jankových
 • rozhodovali: Bartko - Juhás, Fodor
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Výhra myjavského béčka v Rybkách

Počas prvého septembrového víkendu vycestovali hráči B-tímu Spartaka Myjava do Rybiek, kde s domácim celkom odohrali zápas 5. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Do stretnutia Myjavčania vstupovali v oklieštenej zostave. Kvôli zraneniam im chýbali štyria hráči zo základnej zostavy a niektorí ďalší vybiehali na trávnik so sebazaprením. Aj preto spartakovci otvárali duel s istou dávkou opatrnosti a s cieľom nedostať sa hneď pod tlak domácich a neinkasovať ako v predošlých zápasoch. Napriek tomu už v prvých minútach Myjavčania založili peknú útočnú akciu, po ktorej Jankovič zakončil do rúk domáceho gólmana Tomana. Potom v 14. minúte poslal Gálik kolmicu za obranu Rybiek, tu už sa Jankovič nemýlil a otvoril skóre. Rybky - Myjava 0 : 1. V tejto fáze malo dianie na ihrisku slušnú úroveň a obaja súperi predvádzali dobrý futbal. V 32. minúte hostia opäť zaútočili, Mareček znova poslal loptu za obranu a aktívny Jankovič druhý raz rozvlnil sieť za Tomanovým chrbtom. Prvý polčas sa tak skončil s dvojgólovým náskokom Spartaka.

V druhom dejstve domáci futbalisti zvýšili tlak v snahe vsietiť kontaktný gól, čo sa im napokon aj podarilo. V 52. minúte po nedôraze v defenzíve Spartaka Černek skorigoval priebežný stav na 2 : 1. Myjavčania sa však nezľakli a pokračovali v tempe z prvého polčasu, čoho výsledkom bola ukážková prihrávka Kosíka na Tomku, ktorý v 61. minúte upravil skóre na 3 : 1 pre hostí. Mierny záverečný tlak kopaničiari ustáli a aj vďaka výbornému kolektívnemu výkonu dotiahli zápas do víťazného konca.

FC Družstevník Rybky - Spartak Myjava B 1 : 3 (0 : 2)5. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 3. 9. 2022, ihrisko Rybky

 • Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Tomka (88. Liška), Koníček, Jankových, Šarudi (85. Halabrín Jakub), Dubovský, Gálik (K), Mareček, Kosík, Kodaj, Jankovič (78. Bies)
 • Zostava FC Družstevník Rybky: Toman, Mach (11. Jurka), Fodor, Chudý (73. Cigáň), Patka, Beňo, Chvála, Ravas K., Černek (K), Mareček (73. Barcaj), Ravas I.
 • ŽK: 83. Bies - 89. Gálik
 • ČK: -
 • góly: 52. Černek - 14. a 32. Jankovič, 61. Tomka
 • rozhodovali: Ježík - Tarabus, Baňár
 • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak Myjava B proti Šaštínu-Strážam neuspel

V nedeľu 28. augusta 2022 privítalo B-mužstvo Spartaka Myjava na svojom domácom štadióne v Turej Lúke v rámci 4. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ tím TJ Spartak Šaštín-Stráže.

Hráči Myjavy sa na duel tešili a pred domácimi tribúnami chceli divákov potešiť dobrou hrou. No dianie na trávniku bolo presne opačné... Spartakovci nezachytili úvod stretnutia a už v 7. minúte prehrávali po góle Krchňavého 0 : 1. Po viacerých nepresnostiach a individuálnych chybách domáci inkasovali aj v 24. minúte po presnom zásahu Biksadského a ten istý hráč rozvlnil sieť aj v 31. minúte. Myjava tak na konci prvého polčasu zaostávala o tri góly.

Do druhého dejstva kopaničiari nastupovali s odhodlaním zmeniť obraz hry a vsietiť rýchly gól. A hoci bolo vidno jednoznačné zlepšenie, keď Myjavčania hostí zatlačili na ich polovicu, strelecké príležitosti Jakuba Halabrína, Mareka Tomku, Petra Hornáka i Dominika Martišiaka zostali nevyužité. Gólu sa Spartak dočkal až v 90. minúte, keď hlavný arbiter po faule na domáceho hráča nariadil pokutový kop. Ten premenil Martišiak a uzavrel tak konečné skóre na 1 : 3 v prospech Šaštína.

Spartak Myjava B - TJ Spartak Šaštín-Stráže 1 : 3 (0 : 3)4. kolo 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 28. 8. 2022, štadión Turá Lúka

 • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga (34. Odráška), Halabrín Jerguš, Martišiak, Jankových, Šarudi (72. Jankovič), Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Mareček (26. Buchel J.), Kosík (46. Hornák), Kodaj
 • Zostava TJ Spartak Šaštín-Stráže: Hladký, Letko (72. Búran), Pagáč (K), Obala, Buzay, Chropovský, Fukna, Vrablic (51. Strapko), Krchňavý (86. Konečný), Biksadský, Pálka (82. Pollák)
 • ŽK: 90. Gálik - 30. Letko, 58. Pálka, 61. Fukna, 78. Biksadský
 • ČK: -
 • góly: 90. Martišiak (PK) - 7. Krchňavý, 24. a 31. Biksadský
 • rozhodovali: Magdolen - Cvešper, Záhumenský
 • návštevnosť: 150 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Prehra B-mužstva v Holíči, rozhodol jediný gól

Ďalší majstrovský zápas 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ odohralo B-mužstvo Spartaka Myjava v nedeľu 21. augusta 2022 v Holíči.

Išlo o stretnutie v rámci 3. kola súťaže a o druhý duel spartakovcov na ihrisku súpera v aktuálnej sezóne. Futbalisti doň vstúpili z oboch strán opatrne, aj keď hneď v 3. minúte chytil gólman Spartaka Odráška po rohovom kope čistú šancu domácich. Holíčania potom v 23. minúte využili ojedinelú brejkovú situáciu a Uher otvoril skóre. Holíč - Myjava 1 : 0. Ďalej sa hra prelievala zo strany na stranu a príležitosti kopaničiarov zostávali nevyužité.

V druhom dejstve hostia zvýšili svoju aktivitu na trávniku a dianie sa zväčša odvíjalo na polovici Holíča. Napriek snahe sa nikomu z hráčov v žlto-čiernych dresoch nepodarilo do konca stretnutia rozvlniť sieť za Nesnadného chrbtom a Myjava po záverečnom hvizde utrpela prvú prehru v súťaži.

TJ Iskra Holíč - Spartaka Myjava 1 : 0 (1 : 0)3. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 21. 8. 2022, štadión v Holíči

 • Zostava TJ Iskra Holíč: Nesnadný, Petrovič, Ružička, Hyža, Duffek (72. Javorček), Daniel, Čech, Nečas (K), Martinusík (90. Mráz), Uher, Spazier (81. Konečný)
 • Zostava Spartaka Myjava: Odráška, Halabrín Jerguš, Tomka, Šarudi (82. Jankovič), Buchel J., Dubovský, Gálik (K), Mareček (46. Sivák), Liška, Kosík (64. Hornák), Kodaj
 • ŽK: 36. Ružička, 64. Hyža - 90. Kodaj
 • ČK: -
 • gól: 23. Uher
 • rozhodovali: Majcher - Vido, Krchlík
 • návštevnosť: 230 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Plný bodový zisk Spartaka Myjava B v prvom domácom zápase sezóny

V nedeľu 14. augusta 2022 privítalo B-mužstvo Spartaka Myjava na turolúckom trávniku tím TJ Tatran Jablonica. Išlo o zápas v rámci 2. kola 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Do prvého domáceho stretnutia aktuálneho súťažného ročníka s krásnou diváckou kulisou vstúpili Myjavčania nevýrazne, čoho výsledkom bol gól Tomáša Slovíka v 26. minúte. Myjava - Jablonica 0 : 1. Možnosť vyrovnať mali domáci o štyri minúty neskôr, keď po Šarudim zahrávanom rohovom kope zakončoval hlavičkou Martišiak. No gólman Sloboda bol proti a loptu vyrazil. V 34. minúte po indiviudálnej chybe sa do šance dostal znova Slovík a zvýšil náskok Jablonice na 2 : 0. V závere prvého polčasu síce dostali kopaničiari súpera pod tlak, ale svoje príležitosti na kontaktný gól nevyužili.

V druhom dejstve pôsobilo mužstvo Spartaka úplne inak. Futbalisti hrali zodpovedne, dobre kombinovali a snaha rozvlniť sieť za Slobodovým chrbtom narastala. Ešte v 47. minúte myjavský brankár Havlík zázračne vyrazil prudkú strelu súpera, ale v ďalšom priebehu zápasu už domáci dominovali, hráčov Tatrana k ničomu nepustili a hra sa odvíjala predovšetkým na polovici hostí. V 79. minúte bol v pokutovom území faulovaný s chuťou hrajúci Jerguš Halabrín a opakovanú penaltu premenil Samuel Flamík. Myjava - Jablonica 1 : 2. V 84. minúte zahrával po faule na Jakuba Halabrína priamy kop Kosík a Martišiak hlavou vyrovnal na 2 : 2. A napokon v 90. minúte zužitkoval centrovanú loptu Lukáš Liška a takisto hlavou vsietil víťazný gól Spartaka, ktorý si tak po záverečnom hvizde pripísal na konto tri body po víťazstve nad Jablonicou 3 : 2.

Spartak Myjava B - TJ Tatran Jablonica 3 : 2 (2 : 0)2. kolo 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 14. 8. 2022, štadión Turá Lúka

 • Zostava Spartaka Myjava: Havlík N., Halabrín Jerguš, Tomka (71. Mareček), Flamík, Martišiak, Šarudi, Halabrín Jakub (K), Gálik, Liška, Kosík (90. Hornák), Kodaj
 • Zostava TJ Tatran Jablonica: Sloboda (K), Jenčík, Štefanka, Hamerlík, Zaťko, Kubisa, Slovík T., Gaža (60. Klásek), Pátek, Peterka (46. Malík), Slovík D.
 • ŽK: 62. Tomka - 78. Sloboda, 79. Kubisa, 83. Zaťko
 • ČK: -
 • góly: 79. Flamík (PK), 84. Martišiak, 90. Liška - 26. a 34. Slovík T.
 • rozhodovali: Prelec - Mráz, Rusinko
 • návštevnosť: 350 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Spartak Myjava B remizoval v Brodskom

Súťaž sa už začala aj pre B-mužstvo Spartaka Myjava, ktoré v 1. kole 6. ligy ZSFZ 2022/2023 - skupina Západ vycestovalo do Brodského na zápas 1. kola.

Stretnutie súperi odohrali v nedeľu 7. augusta 2022 v ideálnom futbalovom počasí. Prvých dvadsať minút duelu bolo v réžii kopaničiarov a hneď v prvej minúte Gálik nastrelil žrď domácej brány. Aj ďalšie šance Myjavy zostávali nevyužité, až napokon v 14. minúte otvoril skóre po rýchlej kontre strelou k žrdi Jakub Halabrín. Brodské - Myjava 0 : 1. Z vedenia sa však hostia dlho neradovali, pretože v 22. minúte po prihrávke za obranu Spartaka vyrovnal Rocha na 1 : 1. A tak to zostalo až do prestávky.

V druhom polčase podávali oba tímy na ihrisku bojovný výkon. Domáci futbalisti dohrávali osobné súboje dosť tvrdo a po jednom ich zákroku musel pre zranenie trávnik opustiť Jakub Kosík. Veľkú šancu dostať sa opäť do vedenia mali Myjavčania v 64. minúte po centri Šimona Marečka, keď sa hlavou do priestoru troch žrdí netrafil Richard Jankových. Podobne pochodili aj hráči Baníka v 81. minúte, keď nepremenili pokutový kop a nastrelili len žrď Šragovej brány. Ani jednému zo súperov sa už do záverečného hvizdu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a zápas sa skončil zaslúženou remízou 1 : 1.

 • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Halabrín Jakub (K), Gálik, Šarudi, Tomka (90. Havlík), Kosík (37. Jankových), Mareček (69. Jankovič), Kodaj, Liška, Halabrín Jerguš, Dubovský ml.
 • Zostava TJ Baník Brodské: Janči, Blaha (66. Krňa), Santos, Feitosa, Vach, Kompuš (85. Baláž), Trubiroha, Hnát, Gonda (K), Rocha Antálek
 • ŽK: 53. Santos - 90. Halabrín Jakub
 • ČK: -
 • góly: 22. Rocha - 14. Halabrín Jakub
 • rozhodovali: Bartko - Pavlovič, Boledovič

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Susedské derby v prospech Myjavy

V sobotu 30. júla 2022 odohrali hráči myjavského B-tímu ďalší zo série letných prípravných zápasov. Tento raz necestovali ďaleko, len do susedného Brestovca, s ktorým sa stretávali aj v majstrovských dueloch.

Zo strany Myjavy išlo o posledné prípravné stretnutie pred štartom nového ročníka 6. ligy - skupiny Západ 2022/2023, ktorý sa pre B-mužstvo Spartaka začne v nedeľu 7. augusta 2022 majstrovským zápasom v Brodskom.

Do duelu s Brestovcom vstúpili Myjavčania veľmi aktívne, herne dominovali a počas tridsiatich minút prvého polčasu súpera prakticky do ničoho nepustili. Skóre otvorili v 14. minúte, kedy sa po ukážkovej akcii presadil Lukáš Liška. O dve minúty neskôr musel domáci brankár Roman Černák zasa vyrážať vydarenú Šarudiho strelu. V 20. minúte pridal svoj druhý presný zásah po spolupráci s Jankovýchom opäť Liška a v 22. minúte zvýšil na 3 : 0 pre Myjavu Jakub Halabrín. Brestovčania priebežný stav upravili v 27. minúte na 1 : 3 gólom Šturdíka.

V druhom polčase po viacnásobnom prestriedaní nevychádzala Myjavčanom hra podľa predstáv, ale nepresností pribúdalo na oboch stranách. V 60. minúte sa blysol pekným sólom Jakub Halabrín, ktorý bol v pokutovom území faulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Lukáš Liška a bezpečne premenil. Brestovec - Spartak Myjava B 1 : 4. V samotnom závere ešte Michal Obuch z ostrého uhla znížil na 2 : 4 a Myjavčania si pripísali na konto ďalšiu výhru v príprave.

TJ Brestovec - Spartak Myjava B 2 : 4 (1 : 3)

 • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Dubovský, Kodaj, Mareček, Gálik, Šarudi, Tomka, Kosík, Jankových, Halabrín (K),Liška
 • náhradníci: Jankovič, Havlík, Horňák T., Ligas, Odráška
 • góly: Liška 3, Halabrín 1

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Výhra Spartaka Myjava B v Rakúsku

V nedeľu 24. júla 2022 vycestovali hráči B-tímu Spartaka Myjava na ďalší prípravný zápas v letnej prestávke do Rakúska. Tu si zmerali sily s domácim tímom ASV Hohenau.

Ten pôsobí v 5. rakúskej lige a išlo o v poradí tretí prípravný duel myjavského béčka pred štartom nového ročníka 6. ligy ZsFZ. Zápas na kvalitnom ihrisku začal vo vysokom tempe a s množstvom pekných kombinácii na oboch stranách. Prvú veľkú gólovú príležitosť si Myjavčania vypracovali v 33. minúte po rýchlom brejku Copka s Tancíkom. Do zakončenia sa dostal Liška, no strieľal len do rukavíc domáceho brankára. Vzápätí preveril gólmanove reflexy Tancík. Skóre sa napokon menilo v 43. minúte, keď hlavičkou rozvlnil sito Copko. Hohenau - Myjava 0 : 1.

V druhom polčase dal tréner šancu zahrať si všetkým hráčom zo striedačky a zápas pokračoval vyrovnaným výkonom oboch tímov. Súperi predvádzali slušný futbal, bojovali, ale ďalšie góly už nepridali. Po záverečnom hvizde si tak spartakovci pripísali na konto ďalšie víťazstvo v príprave.

ASV Hohenau - Spartak Myjava B 0 : 1 (0 : 1)

 • zostava Spartaka Myjava: Odráška, Dubovský, Brezina, Kodaj, Mareš L., Tomka, Šarudi, Gálik, Tancík, Liška, Copko
 • náhradníci: Sraga, Jankovič, Halabrin J., Mareček, Jankových
 • gól: 43. Copko

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Druhá výhra Spartaka Myjava B v príprave

V utorok 19. júla 2022 pokračovala letná príprava Spartaka Myjava B druhým prípravným zápasom. Súperom béčka bol tento raz tím starších dorastencov FKM Karlova Ves Bratislava, ktorý účinkuje v 2. lige.

Zápas sa uskutočnil na ihrisku v Brezovej pod Bradlom a letná horúčava veru dala futbalistom na trávniku zabrať. Úvod stretnutia vyšiel kopaničiarom podľa predstáv. Hrali s chuťou, dobre kombinovali, strieľali a výsledkom tejto snahy bol po osemnástich odohratých minútach stav 4 : 0 pre Myjavu. Postupne sa presadili Lukáš Liška, ktorý strelil dva góly, Slavomír Gálik a Richard Jankových. V 30. minúte zužitkoval Jankovýchov center opäť Liška a zvýšil skóre na 5 : 0. Do polčasu rozvlnil sito karloveskej brány ešte Patrik Alina a uzavrel priebežný stav na 6 : 0.

Po prestávke a prestriedaní spartakovci očividne zvoľnili tempo, čo využili hostia na strelenie gólov a stav skorigovali na 6 : 2. V 65. minúte bol v šestnástke faulovaný Jankových a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Gálik. Myjava - Karlova Ves 7 : 2. V 73. minúte dorastenci využili individuálnu chybu domácich a znížili na 7 : 3. V posledných 15 minútach zápasu už síce bolo vidno na hráčoch oboch tímov únavu, ale góly ešte pribúdali. V 80. minúte potiahol loptu po strane Tomka, prihral Liškovi a ten pridal svoj štvrtý presný zásah v stretnutí. O štyri minúty neskôr Alina vysunul Jankovýcha a ten nedal brankárovi hostí šancu. Myjava - Karlova Ves 9 : 3. V samom závere duelu využili ešte svoje príležitosti po nepresnostiach hráčov Spartaka hostia a upravili skóre na konečných 9 : 5 pre Myjavu. Za predvedený výkon v horúcom počasí patrí obom mužstvám pochvala.

Spartak Myjava B/FK Turani - FKM Karlova Ves Bratislava U19 9 : 3 (6 : 0)

 • zostava Spartaka Myjava B: Havlík - Dubovský, Brezina, Mareček, Kodaj, Šarudi, Jankových, Tomka, Gálik, Liška, Alina
 • náhradníci: Fridrišek, Michalec, Jankovič, Horňák

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko


Myjavské béčko si v príprave poradilo s Brezovou 3 : 0

B-tím Spartaka Myjava, ktorým je od nového súťažného ročníka 2022/2023 mužstvo FK Turani Turá Lúka, odohral v sobotu 16. júla 2022 prvý prípravný zápas v rámci letnej prestávky pred štartom 6. ligy ZsFZ.

Súperom Turanov bol tím FK Bradlan Brezová pod Bradlom a stretnutie futbalisti odohrali na štadióne v Turej Lúke. Vzhľadom na dovolenkové obdobie sa Turani ešte neprezentovali v plnej zostave. Do stretnutia však vstúpili dobrou kombinačnou hrou a aktívnou streľbou, výsledkom čoho bol krásny gól Jakuba Halabrína z 20 metrov. No ani súper sa nenechal zahanbiť a odvádzal na trávniku dobrú prácu. V ďalšom priebehu stretnutia sa tak šance objavovali na oboch stranách, ale ani jedna už nemala do konca prvého polčasu gólový efekt.

V druhom dejstve už bolo cítiť únavu hráčov, hra sa prelievala zo strany na stranu, ale efektívnejší boli predsa len domáci, ktorí gólmi Jakuba Halabrína a Dávida Copka doviedli zápas do víťazného konca a napokon zdolali Bradlan 3 : 0.

Spartak Myjava B/FK Turani - FK Bradlan Brezová pod Bradlom 3 : 0 (1 : 0)

 • zostava Spartaka Myjava B: Havlík - Dubovský, Halabrín Jerguš, Brezina, Kodaj, Gálik, Tomka, Halabrín Jakub (K), Copko, Jankových, Liška
 • náhradníci: Odráška, Fridrišek, Bies, Havlík T.
 • rozhodovali: Kahun, Podmajerský

A ešte niekoľko základných informácii o fungovaní myjavského béčka v novej sezóne. To bude pôsobiť v 6. lige ZsFZ 2022/2023. Mužstvo prešlo zmenami, tvoria ho väčšinou mladí hráči a dopĺňajú skúsení futbalisti. Je vyskladané z mužov a dorastencov Turej Lúky, niekoľkých dorastencov Myjavy a do herného procesu sa zapájajú aj hráči A-mužstva Spartaka Myjava. Mančaft povedie hlavný tréner Dalibor Dubovský, ktorému bude asistovať Milan Štetina. Vedúcim mužstva bude Jaroslav Zmeko a masérom Peter Omasta. Letná príprava B-tímu oficiálne začala v utorok 12. júla 2022 a mužstvo trénuje trikrát do týždňa. Vedenie klubu sa snažilo vytvoriť podmienky na dobré fungovanie béčka tak, aby tím hral pekný a zaujímavý futbal, ktorý okrem dobrých výsledkov dokáže aj znova pritiahnuť divákov na tribúny.

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko