B-mužstvo Spartaka Myjava v sezóne 2022/2023

Vysoká výhra v Šaštíne-Strážach

V rámci 7. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ zavítali hráči Spartaka Myjava B do Šaštína-Stráží, kde v hodovej atmosfére odohrali zápas s domácim celkom TJ Slovan.

Taktika kopaničiarov bola jasná, vybehnúť na súpera už od úvodných minút a streliť mu rýchly gól. To sa aj podarilo a po úvodnom "oťukávaní" Jakub Halabrín zachytil zlú rozohrávku, poslal loptu Liškovi a ten pekným volejom v 6. minúte otvoril skóre. Šaštín-Stráže - Myjava 0 : 1. Spartakovci sa aj naďalej pridŕžali dohodnutých pokynov a v 15. minúte po Tomkovom centri dorazil loptu do brány Jakub Halabrín. Šaštín-Stráže - Myjava 0 : 2. Po tomto okamihu sa hra vyrovnala, no ojedinelé šance domácich s istotou likvidoval brankár hostí Šraga. Myjavčania mali pekné šance aj na konci prvého polčasu, no Koníčkova hlavička, či Dubovského strela zostali nevyužité.

V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu na trávniku a bojovalo sa na oboch stranách ihriska. V 55. minúte domáci veľmi nešetrne faulovali Jerguša Halabrína hrajúceho bez lopty, nasledovalo dlhšie ošetrovanie, za čo si hráč Slovana vyslúžil len žltú kartu. Potom prebrali iniciatívu opäť hráči v čierno-bielych dresoch, V 85. minúte dobre zakombinoval Liška, prihral Gálikovi a ten nekompromisne zvýšil na 3 : 0 pre Myjavu. Posledný presný zásah stretnutia padol v 90. minúte. Loptu vybojoval Jankových, poslal ju pred bránu a Švaral vlastným gólom uzavrel skóre na konečných 4 : 0 pre Spartak.

Myjavskí futbalisti v tomto dueli podali dobrý kolektívny a bojovný výkon a zaslúžene si na konto pripísali tri body za víťazstvo na ihrisku súpera.

TJ Slovan Šaštín-Stráže - Spartak Myjava B 0 : 4 (0 : 2)7. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 17. 9. 2022, štadión v Šaštíne-Strážach

• Zostava TJ Slovan Šaštín-Stráže: Kling, Švaral, Bíly, Cvečka, Mach, Svrček (77. Brunner), Macánek (60. Perička), Stanický (84. Suchý), Pollák (46. Schlosser), Herda (K), Kučera
  • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Halabrín Jerguš, Tomka (73. Jankových), Koníček, Halabrín Jakub (78. Hornák), Dubovský, Gálik (K), Liška, Kosík, Kodaj, Jankovič (67. Mareček)
  • góly: 6. Liška, 15. Halabrín Jakub, 85. Gálik, 90. Švaral (vlastný gól)

Spartak Myjava B si doma poradil s Borským Mikulášom

Aktuálny súťažný ročník 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ pokračoval v nedeľu 11. septembra 2022 zápasom Spartaka Myjava B s tímom TJ Sokol Borský Mikuláš.

Myjavčania do stretnutia na výborne pripravenom domácom turolúckom trávniku vstúpili nátlakovou hrou. V 6. minúte po faule na Jakuba Halabrína zahrával priamy kop Flamík a tvrdou strelou trafil múr hosťujúcich hráčov. V 16. minúte mieril tesne vedľa žrde brány Borského Mikuláša Kosík. Prítomných divákov potešila pekná akcia v 21. minúte, kedy po Kosíkovom rohovom kope hlavou zakončoval Gálik, no brankár Cigánek jeho pokus vychytal. O päť minút neskôr bol už ten istý hráč úspešný a otvoril skóre. Myjava - Borský Mikuláš 1 : 0. V 23. minúte musela byť hra na istý čas kvôli intenzívnemu dažďu prerušená a táto vynútená pauza domácim veľmi nesadla. Viazla im kombinácia, nedarila sa streľba. Až v 45. minúte po viacerých vyhratých súbojoch Jakuba Halabrína dal kapitán domácich spätnú prihrávku Jankovýchovi a ten strelou popod brankára zvýšil na polčasových 2 : 0 pre kopaničiarov.

V druhom polčase bolo dianie na trávniku poznačené mnohými osobnými súbojmi a nepresnosťami na oboch stranách. Až v 81. minúte Gálik zachytil Dubovského centrovanú loptu a zakončoval hlavou. No Cigánek jeho pokus doslova na čiare zastavil. Pekným momentom bola strela Gálika zo šestnástky Borského Mikuláša v 88. minúte, ktorú z prázdnej brány vyhlavičkoval jeden z hráčov hostí. Zápas sa tak po záverečnom hvizde skončil výsledkom 2 : 0 pre Myjavu, ktorá si do tabuľky pripísala cenné tri body.

Spartak Myjava B - TJ Borský Mikuláš 2 : 0 (2 : 0)6. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 11. 9. 2022, štadión v Turej Lúke

• Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Halabrín Jerguš, Koníček, Jankových (88. Bies), Flamík, Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Kosík, Kodaj, Jankovič (72. Mareček)

Výhra myjavského béčka v Rybkách

Počas prvého septembrového víkendu vycestovali hráči B-tímu Spartaka Myjava do Rybiek, kde s domácim celkom odohrali zápas 5. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Do stretnutia Myjavčania vstupovali v oklieštenej zostave. Kvôli zraneniam im chýbali štyria hráči zo základnej zostavy a niektorí ďalší vybiehali na trávnik so sebazaprením. Aj preto spartakovci otvárali duel s istou dávkou opatrnosti a s cieľom nedostať sa hneď pod tlak domácich a neinkasovať ako v predošlých zápasoch. Napriek tomu už v prvých minútach Myjavčania založili peknú útočnú akciu, po ktorej Jankovič zakončil do rúk domáceho gólmana Tomana. Potom v 14. minúte poslal Gálik kolmicu za obranu Rybiek, tu už sa Jankovič nemýlil a otvoril skóre. Rybky - Myjava 0 : 1. V tejto fáze malo dianie na ihrisku slušnú úroveň a obaja súperi predvádzali dobrý futbal. V 32. minúte hostia opäť zaútočili, Mareček znova poslal loptu za obranu a aktívny Jankovič druhý raz rozvlnil sieť za Tomanovým chrbtom. Prvý polčas sa tak skončil s dvojgólovým náskokom Spartaka.

V druhom dejstve domáci futbalisti zvýšili tlak v snahe vsietiť kontaktný gól, čo sa im napokon aj podarilo. V 52. minúte po nedôraze v defenzíve Spartaka Černek skorigoval priebežný stav na 2 : 1. Myjavčania sa však nezľakli a pokračovali v tempe z prvého polčasu, čoho výsledkom bola ukážková prihrávka Kosíka na Tomku, ktorý v 61. minúte upravil skóre na 3 : 1 pre hostí. Mierny záverečný tlak kopaničiari ustáli a aj vďaka výbornému kolektívnemu výkonu dotiahli zápas do víťazného konca.

FC Družstevník Rybky - Spartak Myjava B 1 : 3 (0 : 2)5. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 3. 9. 2022, ihrisko Rybky

• Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Tomka (88. Liška), Koníček, Jankových, Šarudi (85. Halabrín Jakub), Dubovský, Gálik (K), Mareček, Kosík, Kodaj, Jankovič (78. Bies)
  • Zostava FC Družstevník Rybky: Toman, Mach (11. Jurka), Fodor, Chudý (73. Cigáň), Patka, Beňo, Chvála, Ravas K., Černek (K), Mareček (73. Barcaj), Ravas I.
  • ŽK: 83. Bies - 89. Gálik
  • ČK: -
  • góly: 52. Černek - 14. a 32. Jankovič, 61. Tomka
  • rozhodovali: Ježík - Tarabus, Baňár

M. Hrin

Spartak Myjava B proti Šaštínu-Strážam neuspel

V nedeľu 28. augusta 2022 privítalo B-mužstvo Spartaka Myjava na svojom domácom štadióne v Turej Lúke v rámci 4. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ tím TJ Spartak Šaštín-Stráže.

Hráči Myjavy sa na duel tešili a pred domácimi tribúnami chceli divákov potešiť dobrou hrou. No dianie na trávniku bolo presne opačné... Spartakovci nezachytili úvod stretnutia a už v 7. minúte prehrávali po góle Krchňavého 0 : 1. Po viacerých nepresnostiach a individuálnych chybách domáci inkasovali aj v 24. minúte po presnom zásahu Biksadského a ten istý hráč rozvlnil sieť aj v 31. minúte. Myjava tak na konci prvého polčasu zaostávala o tri góly.

Do druhého dejstva kopaničiari nastupovali s odhodlaním zmeniť obraz hry a vsietiť rýchly gól. A hoci bolo vidno jednoznačné zlepšenie, keď Myjavčania hostí zatlačili na ich polovicu, strelecké príležitosti Jakuba Halabrína, Mareka Tomku, Petra Hornáka i Dominika Martišiaka zostali nevyužité. Gólu sa Spartak dočkal až v 90. minúte, keď hlavný arbiter po faule na domáceho hráča nariadil pokutový kop. Ten premenil Martišiak a uzavrel tak konečné skóre na 1 : 3 v prospech Šaštína.

Spartak Myjava B - TJ Spartak Šaštín-Stráže 1 : 3 (0 : 3)4. kolo 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 28. 8. 2022, štadión Turá Lúka

• Zostava Spartaka Myjava B: Šraga (34. Odráška), Halabrín Jerguš, Martišiak, Jankových, Šarudi (72. Jankovič), Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Mareček (26. Buchel J.), Kosík (46. Hornák), Kodaj
  • Zostava TJ Spartak Šaštín-Stráže: Hladký, Letko (72. Búran), Pagáč (K), Obala, Buzay, Chropovský, Fukna, Vrablic (51. Strapko), Krchňavý (86. Konečný), Biksadský, Pálka (82. Pollák)

Prehra B-mužstva v Holíči, rozhodol jediný gól

Ďalší majstrovský zápas 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ odohralo B-mužstvo Spartaka Myjava v nedeľu 21. augusta 2022 v Holíči.

Išlo o stretnutie v rámci 3. kola súťaže a o druhý duel spartakovcov na ihrisku súpera v aktuálnej sezóne. Futbalisti doň vstúpili z oboch strán opatrne, aj keď hneď v 3. minúte chytil gólman Spartaka Odráška po rohovom kope čistú šancu domácich. Holíčania potom v 23. minúte využili ojedinelú brejkovú situáciu a Uher otvoril skóre. Holíč - Myjava 1 : 0. Ďalej sa hra prelievala zo strany na stranu a príležitosti kopaničiarov zostávali nevyužité.

V druhom dejstve hostia zvýšili svoju aktivitu na trávniku a dianie sa zväčša odvíjalo na polovici Holíča. Napriek snahe sa nikomu z hráčov v žlto-čiernych dresoch nepodarilo do konca stretnutia rozvlniť sieť za Nesnadného chrbtom a Myjava po záverečnom hvizde utrpela prvú prehru v súťaži.

TJ Iskra Holíč - Spartaka Myjava 1 : 0 (1 : 0)3. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 21. 8. 2022, štadión v Holíči

• Zostava TJ Iskra Holíč: Nesnadný, Petrovič, Ružička, Hyža, Duffek (72. Javorček), Daniel, Čech, Nečas (K), Martinusík (90. Mráz), Uher, Spazier (81. Konečný)
  • Zostava Spartaka Myjava: Odráška, Halabrín Jerguš, Tomka, Šarudi (82. Jankovič), Buchel J., Dubovský, Gálik (K), Mareček (46. Sivák), Liška, Kosík (64. Hornák), Kodaj

Plný bodový zisk Spartaka Myjava B v prvom domácom zápase sezóny

V nedeľu 14. augusta 2022 privítalo B-mužstvo Spartaka Myjava na turolúckom trávniku tím TJ Tatran Jablonica. Išlo o zápas v rámci 2. kola 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Do prvého domáceho stretnutia aktuálneho súťažného ročníka s krásnou diváckou kulisou vstúpili Myjavčania nevýrazne, čoho výsledkom bol gól Tomáša Slovíka v 26. minúte. Myjava - Jablonica 0 : 1. Možnosť vyrovnať mali domáci o štyri minúty neskôr, keď po Šarudim zahrávanom rohovom kope zakončoval hlavičkou Martišiak. No gólman Sloboda bol proti a loptu vyrazil. V 34. minúte po indiviudálnej chybe sa do šance dostal znova Slovík a zvýšil náskok Jablonice na 2 : 0. V závere prvého polčasu síce dostali kopaničiari súpera pod tlak, ale svoje príležitosti na kontaktný gól nevyužili.

V druhom dejstve pôsobilo mužstvo Spartaka úplne inak. Futbalisti hrali zodpovedne, dobre kombinovali a snaha rozvlniť sieť za Slobodovým chrbtom narastala. Ešte v 47. minúte myjavský brankár Havlík zázračne vyrazil prudkú strelu súpera, ale v ďalšom priebehu zápasu už domáci dominovali, hráčov Tatrana k ničomu nepustili a hra sa odvíjala predovšetkým na polovici hostí. V 79. minúte bol v pokutovom území faulovaný s chuťou hrajúci Jerguš Halabrín a opakovanú penaltu premenil Samuel Flamík. Myjava - Jablonica 1 : 2. V 84. minúte zahrával po faule na Jakuba Halabrína priamy kop Kosík a Martišiak hlavou vyrovnal na 2 : 2. A napokon v 90. minúte zužitkoval centrovanú loptu Lukáš Liška a takisto hlavou vsietil víťazný gól Spartaka, ktorý si tak po záverečnom hvizde pripísal na konto tri body po víťazstve nad Jablonicou 3 : 2.

Spartak Myjava B - TJ Tatran Jablonica 3 : 2 (2 : 0)
2. kolo 6. futbalovej ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 14. 8. 2022, štadión Turá Lúka

• Zostava Spartaka Myjava: Havlík N., Halabrín Jerguš, Tomka (71. Mareček), Flamík, Martišiak, Šarudi, Halabrín Jakub (K), Gálik, Liška, Kosík (90. Hornák), Kodaj
  • Zostava TJ Tatran Jablonica: Sloboda (K), Jenčík, Štefanka, Hamerlík, Zaťko, Kubisa, Slovík T., Gaža (60. Klásek), Pátek, Peterka (46. Malík), Slovík D.
  • ŽK: 62. Tomka - 78. Sloboda, 79. Kubisa, 83. Zaťko
  • ČK: -
  • góly: 79. Flamík (PK), 84. Martišiak, 90. Liška - 26. a 34. Slovík T.
  • rozhodovali: Prelec - Mráz, Rusinko
  • návštevnosť: 350 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko

Spartak Myjava B remizoval v Brodskom

Súťaž sa už začala aj pre B-mužstvo Spartaka Myjava, ktoré v 1. kole 6. ligy ZSFZ 2022/2023 - skupina Západ vycestovalo do Brodského na zápas 1. kola.

Stretnutie súperi odohrali v nedeľu 7. augusta 2022 v ideálnom futbalovom počasí. Prvých dvadsať minút duelu bolo v réžii kopaničiarov a hneď v prvej minúte Gálik nastrelil žrď domácej brány. Aj ďalšie šance Myjavy zostávali nevyužité, až napokon v 14. minúte otvoril skóre po rýchlej kontre strelou k žrdi Jakub Halabrín. Brodské - Myjava 0 : 1. Z vedenia sa však hostia dlho neradovali, pretože v 22. minúte po prihrávke za obranu Spartaka vyrovnal Rocha na 1 : 1. A tak to zostalo až do prestávky.

V druhom polčase podávali oba tímy na ihrisku bojovný výkon. Domáci futbalisti dohrávali osobné súboje dosť tvrdo a po jednom ich zákroku musel pre zranenie trávnik opustiť Jakub Kosík. Veľkú šancu dostať sa opäť do vedenia mali Myjavčania v 64. minúte po centri Šimona Marečka, keď sa hlavou do priestoru troch žrdí netrafil Richard Jankových. Podobne pochodili aj hráči Baníka v 81. minúte, keď nepremenili pokutový kop a nastrelili len žrď Šragovej brány. Ani jednému zo súperov sa už do záverečného hvizdu nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a zápas sa skončil zaslúženou remízou 1 : 1.

• Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Halabrín Jakub (K), Gálik, Šarudi, Tomka (90. Havlík), Kosík (37. Jankových), Mareček (69. Jankovič), Kodaj, Liška, Halabrín Jerguš, Dubovský ml.

Susedské derby v prospech Myjavy

V sobotu 30. júla 2022 odohrali hráči myjavského B-tímu ďalší zo série letných prípravných zápasov. Tento raz necestovali ďaleko, len do susedného Brestovca, s ktorým sa stretávali aj v majstrovských dueloch.

Zo strany Myjavy išlo o posledné prípravné stretnutie pred štartom nového ročníka 6. ligy - skupiny Západ 2022/2023, ktorý sa pre B-mužstvo Spartaka začne v nedeľu 7. augusta 2022 majstrovským zápasom v Brodskom.

Do duelu s Brestovcom vstúpili Myjavčania veľmi aktívne, herne dominovali a počas tridsiatich minút prvého polčasu súpera prakticky do ničoho nepustili. Skóre otvorili v 14. minúte, kedy sa po ukážkovej akcii presadil Lukáš Liška. O dve minúty neskôr musel domáci brankár Roman Černák zasa vyrážať vydarenú Šarudiho strelu. V 20. minúte pridal svoj druhý presný zásah po spolupráci s Jankovýchom opäť Liška a v 22. minúte zvýšil na 3 : 0 pre Myjavu Jakub Halabrín. Brestovčania priebežný stav upravili v 27. minúte na 1 : 3 gólom Šturdíka.

V druhom polčase po viacnásobnom prestriedaní nevychádzala Myjavčanom hra podľa predstáv, ale nepresností pribúdalo na oboch stranách. V 60. minúte sa blysol pekným sólom Jakub Halabrín, ktorý bol v pokutovom území faulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Lukáš Liška a bezpečne premenil. Brestovec - Spartak Myjava B 1 : 4. V samotnom závere ešte Michal Obuch z ostrého uhla znížil na 2 : 4 a Myjavčania si pripísali na konto ďalšiu výhru v príprave.

TJ Brestovec - Spartak Myjava B 2 : 4 (1 : 3)

• zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Dubovský, Kodaj, Mareček, Gálik, Šarudi, Tomka, Kosík, Jankových, Halabrín (K),Liška
  • náhradníci: Jankovič, Havlík, Horňák T., Ligas, Odráška
  • góly: Liška 3, Halabrín 1

M. Hrin

Výhra Spartaka Myjava B v Rakúsku

V nedeľu 24. júla 2022 vycestovali hráči B-tímu Spartaka Myjava na ďalší prípravný zápas v letnej prestávke do Rakúska. Tu si zmerali sily s domácim tímom ASV Hohenau.

Ten pôsobí v 5. rakúskej lige a išlo o v poradí tretí prípravný duel myjavského béčka pred štartom nového ročníka 6. ligy ZsFZ. Zápas na kvalitnom ihrisku začal vo vysokom tempe a s množstvom pekných kombinácii na oboch stranách. Prvú veľkú gólovú príležitosť si Myjavčania vypracovali v 33. minúte po rýchlom brejku Copka s Tancíkom. Do zakončenia sa dostal Liška, no strieľal len do rukavíc domáceho brankára. Vzápätí preveril gólmanove reflexy Tancík. Skóre sa napokon menilo v 43. minúte, keď hlavičkou rozvlnil sito Copko. Hohenau - Myjava 0 : 1.

V druhom polčase dal tréner šancu zahrať si všetkým hráčom zo striedačky a zápas pokračoval vyrovnaným výkonom oboch tímov. Súperi predvádzali slušný futbal, bojovali, ale ďalšie góly už nepridali. Po záverečnom hvizde si tak spartakovci pripísali na konto ďalšie víťazstvo v príprave.

ASV Hohenau - Spartak Myjava B 0 : 1 (0 : 1)

• zostava Spartaka Myjava: Odráška, Dubovský, Brezina, Kodaj, Mareš L., Tomka, Šarudi, Gálik, Tancík, Liška, Copko
  • náhradníci: Sraga, Jankovič, Halabrin J., Mareček, Jankových
  • gól: 43. Copko

M. Hrin

Druhá výhra Spartaka Myjava B v príprave

V utorok 19. júla 2022 pokračovala letná príprava Spartaka Myjava B druhým prípravným zápasom. Súperom béčka bol tento raz tím starších dorastencov FKM Karlova Ves Bratislava, ktorý účinkuje v 2. lige.

Zápas sa uskutočnil na ihrisku v Brezovej pod Bradlom a letná horúčava veru dala futbalistom na trávniku zabrať. Úvod stretnutia vyšiel kopaničiarom podľa predstáv. Hrali s chuťou, dobre kombinovali, strieľali a výsledkom tejto snahy bol po osemnástich odohratých minútach stav 4 : 0 pre Myjavu. Postupne sa presadili Lukáš Liška, ktorý strelil dva góly, Slavomír Gálik a Richard Jankových. V 30. minúte zužitkoval Jankovýchov center opäť Liška a zvýšil skóre na 5 : 0. Do polčasu rozvlnil sito karloveskej brány ešte Patrik Alina a uzavrel priebežný stav na 6 : 0.

Po prestávke a prestriedaní spartakovci očividne zvoľnili tempo, čo využili hostia na strelenie gólov a stav skorigovali na 6 : 2. V 65. minúte bol v šestnástke faulovaný Jankových a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Gálik. Myjava - Karlova Ves 7 : 2. V 73. minúte dorastenci využili individuálnu chybu domácich a znížili na 7 : 3. V posledných 15 minútach zápasu už síce bolo vidno na hráčoch oboch tímov únavu, ale góly ešte pribúdali. V 80. minúte potiahol loptu po strane Tomka, prihral Liškovi a ten pridal svoj štvrtý presný zásah v stretnutí. O štyri minúty neskôr Alina vysunul Jankovýcha a ten nedal brankárovi hostí šancu. Myjava - Karlova Ves 9 : 3. V samom závere duelu využili ešte svoje príležitosti po nepresnostiach hráčov Spartaka hostia a upravili skóre na konečných 9 : 5 pre Myjavu. Za predvedený výkon v horúcom počasí patrí obom mužstvám pochvala.

Spartak Myjava B/FK Turani - FKM Karlova Ves Bratislava U19 9 : 3 (6 : 0)

• zostava Spartaka Myjava B: Havlík - Dubovský, Brezina, Mareček, Kodaj, Šarudi, Jankových, Tomka, Gálik, Liška, Alina
  • náhradníci: Fridrišek, Michalec, Jankovič, Horňák

M. Hrin

Myjavské béčko si v príprave poradilo s Brezovou 3 : 0

B-tím Spartaka Myjava, ktorým je od nového súťažného ročníka 2022/2023 mužstvo FK Turani Turá Lúka, odohral v sobotu 16. júla 2022 prvý prípravný zápas v rámci letnej prestávky pred štartom 6. ligy ZsFZ.

Súperom Turanov bol tím FK Bradlan Brezová pod Bradlom a stretnutie futbalisti odohrali na štadióne v Turej Lúke. Vzhľadom na dovolenkové obdobie sa Turani ešte neprezentovali v plnej zostave. Do stretnutia však vstúpili dobrou kombinačnou hrou a aktívnou streľbou, výsledkom čoho bol krásny gól Jakuba Halabrína z 20 metrov. No ani súper sa nenechal zahanbiť a odvádzal na trávniku dobrú prácu. V ďalšom priebehu stretnutia sa tak šance objavovali na oboch stranách, ale ani jedna už nemala do konca prvého polčasu gólový efekt.

V druhom dejstve už bolo cítiť únavu hráčov, hra sa prelievala zo strany na stranu, ale efektívnejší boli predsa len domáci, ktorí gólmi Jakuba Halabrína a Dávida Copka doviedli zápas do víťazného konca a napokon zdolali Bradlan 3 : 0.

Spartak Myjava B/FK Turani - FK Bradlan Brezová pod Bradlom 3 : 0 (1 : 0)

• zostava Spartaka Myjava B: Havlík - Dubovský, Halabrín Jerguš, Brezina, Kodaj, Gálik, Tomka, Halabrín Jakub (K), Copko, Jankových, Liška
  • náhradníci: Odráška, Fridrišek, Bies, Havlík T.
  • rozhodovali: Kahun, Podmajerský

A ešte niekoľko základných informácii o fungovaní myjavského béčka v novej sezóne. To bude pôsobiť v 6. lige ZsFZ 2022/2023. Mužstvo prešlo zmenami, tvoria ho väčšinou mladí hráči a dopĺňajú skúsení futbalisti. Je vyskladané z mužov a dorastencov Turej Lúky, niekoľkých dorastencov Myjavy a do herného procesu sa zapájajú aj hráči A-mužstva Spartaka Myjava. Mančaft povedie hlavný tréner Dalibor Dubovský, ktorému bude asistovať Milan Štetina. Vedúcim mužstva bude Jaroslav Zmeko a masérom Peter Omasta. Letná príprava B-tímu oficiálne začala v utorok 12. júla 2022 a mužstvo trénuje trikrát do týždňa. Vedenie klubu sa snažilo vytvoriť podmienky na dobré fungovanie béčka tak, aby tím hral pekný a zaujímavý futbal, ktorý okrem dobrých výsledkov dokáže aj znova pritiahnuť divákov na tribúny.