Akú súťaž bude hrať Spartak Myjava v sezóne 2022/2023?

20.06.2022

Už takmer dva týždne kolujú na verejnosti, vo futbalovom prostredí i v médiách "overené" informácie o tom, že Spartak Myjava dostal ponuku účinkovať v novom súťažnom ročníku v 2. lige. Ale je to naozaj tak?

V pondelok 20. júna 2022 sa zišli hráči a členovia realizačného tímu A-mužstva Spartaka Myjava na spoločnej večeri, kde im prezident klubu Pavel Halabrín poďakoval za uplynulú sezónu a naznačil plány v súťažnom ročníku 2022/2023. "S uplynulým ročníkom som absolútne spokojný. Tá jarná časť bola výborná, kde možno až na jeden, dva zápasy, ste potvrdili svoju kvalitu. Ale každý, aj ten najkvalitnejší tím, občas zakopne. Jeseň bola rozpačitejšia, čo ale pripisujem tomu, že ste sa potrebovali spoznať, prišiel nový realizačný tím, skúšali ste nový herný štýl a to všetko v tom zohralo svoju úlohu. Ale ako som povedal, som spokojný," prihovoril sa v úvode večera myjavským futbalistom Halabrín. Z jeho úst vzápätí odzneli aj zásadné informácie týkajúce sa novej sezóny, ktorá odštartuje v období letných prázdnin. "Stále mi niekto vyvoláva a pýta sa ma, že či pôjdeme hrať 2. ligu, že už sme vraj dostali túto ponuku dvakrát a čaká sa na naše vyjadrenie. No nie je to pravda. Doteraz oficiálne žiadna takáto ponuka neprišla, ale ak príde, rozhodli sme sa, že ju prijmeme a do druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa prihlásime. Takisto sme si povedali, že nebudeme nijako zasahovať do hráčskeho kádra a odídu len tí, ktorí chcú odísť sami. Pohromade zostane aj realizačný tím," prezradil na margo verejných špekulácii o súťažnom zaradení kopaničiarov prvý muž klubu.

Hlavný tréner A-mužstva, Daniel Kvasnica, má samozrejme plán letnej prípravy nachystaný, no  zrejme bude musieť rátať aj s možnosťou jeho zásadnej zmeny. Ak by totiž náhodou k postupu do vyššej súťaže prišlo, spartakovci by mali po krátkej dovolenke na prípravu zhruba 11 dní. "Zatiaľ počítame s tým, že príprava začne v stredu 6. júla. na každý víkend tam potom máme jeden prípravný zápas. Začneme vo Vrbovom, duel so Skalicou bol vzhľadom na jej postup do Fortuna ligy zrušený, potom budeme hrať doma s Lehotou pod Vtáčnikom a napokon s Interom Bratislava. A ďalší víkend už nás čaká prvý pohárový zápas. Celá príprava bude prebiehať v domácich podmienkach, keďže tu máme dobré zázemie. Podstatné bude, aby chlapci nadviazali na jarnú časť sezóny. Už to bude jednoduchšie ako pred rokom, lebo sme sa za ten čas spoznali a sám som zvedavý, ako to vypáli," hodnotí plány na najbližšie týždne Kvasnica a na margo možného postupu dodáva: "Ak by táto situácia nastala, môj názor je taký, že si to chlapci zaslúžia. V dvoch sezónach, hoci poznačených pandémiou, skončili na prvom mieste, teraz sme boli druhí. Je tu aktuálne vytvorená taká partia, ktorá mi veľmi pripomína kabínu z obdobia, kedy Myjava postupovala zo štvrtej až do prvej ligy. Či to tak bude alebo nie, to rozhodne zväz, ale - opakujem - chlapci by si to zaslúžili."

Návrat do druhej slovenskej ligy by pre Myjavu znamenal aj zvýšené finančné nároky. Na zabezpečenie súťaže, na rozhodcov, na cestovanie častokrát až na východ Slovenska... Je na to myjavský Spartak pripravený? "Keď sme riešili otázku, čo by bolo, keby a oslovili sme našich partnerov a sponzorov, tak hádam okrem jedného všetci povedali, že by do toho išli a zvýšili by svoj príspevok pre klub. Priznám sa, trochu ma to aj prekvapilo, keďže žijeme ťažkú dobu, ale zároveň potešilo a to bol aj ten finálny argument, po ktorom sme si povedali, že áno, pokiaľ sa ponuka objaví, využijeme ju," uzatvára tému teoretického postupu Myjavy Halabrín.

M. Hrin