B-mužstvo Spartaka Myjava prehralo o gól s Rohožníkom

26.02.2024

V sobotu 24. februára 2024 popoludní odohralo B-mužstvo Spartaka Myjava ďalší zo série prípravných zápasov v rámci zimnej prestávky pred štartom jarnej časti 5. ligy severozápad. Jeho súperom bol tento raz tím FC Rohožník.

Úvod stretnutia na domácom ihrisku s umelou trávou Myjavčanom vôbec nevyšiel podľa predstáv, pretože už v 2. minúte sa po chybe v obrane hostia ujali vedenia. Hra sa kopaničiarom veľmi nedarila a súhra viazla. Futbalisti Rohožníka boli aktívnejší a v 10. minúte si cez stred defenzívy Spartaka vypracovali ďalšiu šancu, ktorú ešte Opalek zlikvidoval. No o minútu na to bol už na kolmicu za obranu prikrátky a Rohožník viedol 2 : 0. Skorigovať priebežný stav mohol po priamom kope Zmeko, no jeho strelu z asi 25 metrov brankár súpera vyrazil. Do konca prvého dejstva mal ešte veľkú šancu streliť kontaktný gól Kosík, ale ani on neuspel.

V druhom polčase sa po viacnásobnom prestriedaní hra zo strany Myjavy oživila a už v 47. minúte po peknej akcii znížil na 1 : 2 Horniaček. Ten istý hráč sa presadil aj v 64. minúte a z hranice pokutového územia strelou k žrdi vyrovnal na 2 : 2. O tri minúty neskôr sa blysol utešenou strelou Koníček, ale v tomto prípade lopta mierila do žrde. V posledných minútach duelu domáca defenzíva nesprávne vyhodnotila situáciu v šestnástke a po zákroku na hráča Rohožníka nariadil hlavný arbiter pokutový kop. Ten hostia premenili a uzavreli konečné skóre na 2 : 3 v prospech "cementárov".

Spartak Myjava B - FC Rohožník 2 : 3 (0 : 2)
piaty prípravný zápas, sobota 24. 2. 2024, 13.30 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Zmeko, Brezina, Kunka, Kodaj, Jankových, Kosík, Koníček, Fukna, Liška, Belanský
  • náhradníci: Šraga, Oravec, Sekela, Gálik, Horniaček, Miča, Mareček
  • góly za Myjavu: 47. a 64 Horniaček

zdroj a foto: J. Zmeko