B-mužstvo Spartaka Myjava priviezlo z Hlohovca tri body

25.09.2023

V poslednú septembrovú nedeľu vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Hlohovca, kde popoludní o 15.00 h odohrali majstrovský zápas 8. kola 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 s domácim celkom FC Slovan Hlohovec.

Úvod duelu vo veternom počasí bol poznačený množstvom nepresností na oboch stranách, no aj napriek tomu si spartakovci dokázali vypracovať niekoľko zaujímavých gólových príležitostí. Ale strely Fuknu, Lišku i Zmeka priestor troch žrdí nenašli. V 26. minúte sa prezentoval pekným zakončením z asi 20 metrov Koníček, no aj tento pokus skončil mimo brány a na polčasovú prestávku sa súperi rozišli za bezgólového stavu.

Do druhého dejstva už hostia z kopaníc vstúpili lepšie s úmyslom zlepšiť výkon na ihrisku a streliť úvodný gól. To sa im aj darilo a na trávniku boli lepším mužstvom. V 57. minúte mal veľkú šancu striedajúci Tomka, ktorý si vo finále miesto zakončenia zvolil prihrávku spoluhráčovi a gól z toho nebol. V 69. minúte vyrazil Fuknovu tvrdú strelu domáci gólman Višvarda na roh. Ten zahral Jankových, na loptu si v pokutovom území nabehol Kunka a strelou pod brvno poslal svoj tím do vedenia. Hlohovec - Myjava 0 : 1. Po tomto momente ožili aj domáci futbalisti, ale vyrovnať sa im nedarilo. Myjavčania taktickou hrou tesný výsledok ubránili a po záverečnom hvizde sa tešili z cenných troch bodov zo súperovho ihriska.

Dalibor Dubovský, hlavný tréner B-mužstva Spartaka Myjava: "Prvý polčas bol z našej strany taký rozháraný, takže sme si potom v kabíne povedali, že sa musíme určite zlepšiť. To sa nám aj podarilo naplniť a v druhom dejstve sme už boli jednoznačne lepší. Len škoda tých našich nevyužitých šancí."

FC Slovan Hlohovec - Spartak Myjava B 0 : 1 (0 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 8. kolo

• zostava FC Slovan Hlohovec: Višvarda, Torres, Krajinčák (K), Hornák, Tvrdý, Polák, Lyra (40. Paulen), Suarez, Lošonský, Silva, Loskot
  • zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Brezina, Vávra, Koníček, Kunka, Dubovský (K), Zmeko (88. Oravec), Liška (88. Kodaj), Fukna, Kosík (56. Tomka), Horniak (60. Jankových)
  • ŽK: 89. Kucharík - 3. Dubovský, 29. Liška, 77. Tomka, 82. Kunka
  • góly: 69. Kunka
  • rozhodovali: Proč - Černej, Cabaj
  • návštevnosť: 200 divákov

zdroj: J. Zmeko