B-mužstvo Spartaka Myjava sa rozlúčilo s domácim prostredím remízou

24.10.2022

V rámci predposledného, 12. kola jesennej časti 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, privítal Spartak Myjava B na svojom štadióne v Turej Lúke tím TJ Kopčany. Išlo o posledný domáci duel béčka pred zimnou prestávkou v súťaži.

Súper zo Záhoria bol húževnatý a ako napovedá ligová tabuľka, patrí k tým mužstvám, ktoré veľa gólov dávajú, ale aj inkasujú. Čo sa ale v tomto stretnutí nepotvrdilo.

Po rozpačitom úvode si prvú príležitosť vypracovali domáci, keď po Dubovského centri zakončoval Martišiak. Ale len do brankára hostí. V 13. minúte Myjavčania zahrávali rohový kop. K lopte sa postavil Buchel a jeho strelu poslal Martišiak hlavou do siete. Myjava - Kopčany 1 : 0. V 28. minúte bol v šestnástke faulovaný Jakub Halabrín a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Jeho exekútorom bol Liška, ale gólman Vaculka bol proti a navýšenie skóre nepripustil. O druhý gól sa ešte v 44. minúte pokúšal znova Liška, no priestor troch žrdí minul.

V druhom dejstve túžili kopaničiari ešte sieť za Vaculkovým chrbtom rozvlniť a potešiť tak svojich priaznivcov na tribúnach, ale márne. Pokusy Buchela, Lišku, či Halabrína si cestu do sita nenašli. Naopak, v 71. minúte mali Kopčania k dispozícií rohový kop, po ktorom poslal loptu k žrdi Lukáč a uzavrel tak skóre na konečnú remízu 1 : 1.

Spartak Myjava B - TJ Kopčany 1 : 1 (1 : 0)
12. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 23. 10. 2022, štadión v Turej Lúke

• Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Martišiak (70. Jankovič), Koníček, Buchel (78. Jankových), Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Halabrín Jerguš, Liška, Kosík (22. Mareček), Kodaj
  • Zostava TJ Kopčany: Vaculka, Blažek (K), Zubalík, Praženka (35. Veselý), Mráz, Vach, Zabadal, Neúročný, Novák (64. Vašíček), Ivan, Lukáč (84. Lorenc)
  • góly: 13. Martišiak - 71. Lukáč
  • ŽK: 34. Novák, 88. Vašíček
  • rozhodovali: Tupý - Krchlík, Hulínek
  • návštevnosť: 200 divákov

zdroj: J. Zmeko