B-mužstvo Spartaka Myjava sa s prípravou rozlúčilo prehrou

04.03.2024

V sobotu 2. marca 2024 dopoludnia nastúpili hráči rezervy Spartaka Myjava na svoj posledný prípravný duel pred začiatkom jarnej časti 5. ligy severozápad HUMMEL 2023/2024. Na domácej umelej tráve tento raz privítali mužstvo OFK Trebatice.

Myjavčania nastúpili na stretnutie v nekompletnej zostave, s viacerými zranenými hráčmi a úvodné minúty zápasy sa nevyvíjali podľa ich predstáv. V 2. minúte zahrávali štandardnú situáciu pred súperovou bránou, no lopta sa odrazila k futbalistom hostí a tí z rýchleho protiútoku otvorili skóre. Myjava - Trebatice 0 : 1. Od tohto momentu sa na trávniku hral bojovný futbal medzi šestnástkami. Potom v 33. minúte po strate lopty hostia zakombinovali po krídle, zaútočili a hoci prvú strelu ešte gólman Opalek vyrazil, následná dorážka už skončila za jeho chrbtom a Trebatice viedli 2 : 0. Do konca prvého dejstva stretnutie síce prinieslo ešte viacero zaujímavých futbalových momentov, ale ďalší gól už nepadol.

Po zmene strán kopaničiari nastupovali na ihrisko s úmyslom zvrátiť vývoj zápasu a rozvlniť súperovu sieť. V 50. minúte Jankových prihrával Zmekovi, ktorého strela priestor troch žrdí minula. Gólu sa spartakovci konečne dočkali v 57. minúte po kombinácii Fuknu s Kosíkom, ktorý prihral na vzdialenejšiu žrď Zmekovi a ten sa už nemýlil. Myjava - Trebatice 1 : 2. V 79. minúte zahrával Fukna priamy kop a gólman hostí musel po Gálikovej hlavičke zasahovať. V závere stretnutia si domáci ešte dokázali vytvoriť pár príležitostí, ale účinný recept na vyrovnanie nenašli a po záverečnom hvizde sa z tesného víťazstva radovali hráči Trebatíc.

Najbližšie sa hráči B-mužstva predstavia už v ligovom zápase, a to v rámci 16. kola 5. ligy severozápad 2023/2024, keď v sobotu 9. marca 2024 privítajú o 14.30 na myjavskom ihrisku s umelou trávou tím z priebežnej 7. priečky, FK Tempo Partizánske.

Spartak Myjava B - OFK Trebatice 1 : 2 (0 : 2)
šiesty prípravný zápas, sobota 2. 3. 2024, 11.00 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

  • zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Kodaj, Brezina, Gálik, Toman, Sekela, Fukna, Kosík, Mareček, Liška, Koníček
  • náhradníci: Šraga, Oravec, Jankových, Dubovský, Zmeko
  • gól za Myjavu: 57. Zmeko

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko