B-mužstvo Spartaka Myjava si body s Piešťanmi podelilo

21.08.2023

Po prvý raz sa v aktuálnom súťažnom ročníku predstavili hráči B-mužstva Spartaka Myjava pred domácim publikom, keď v sobotu 19. augusta 2023 popoludní privítali na turolúckom štadióne tím PFK Piešťany.

O čosi lepší vstup do stretnutia mali hostia, keď už v 5. minúte domáci gólman Opálek doslova na čiare chytal prudkú strelu zaváňajúcu úvodným gólom. Piešťanci boli v tejto fáze duelu futbalovejší, vychádzali im herné kombinácie, no brankára Spartaka prekonať nedokázali. Potom v 23. minúte potiahol loptu Dubovský, prihral Fuknovi a ten strelou k žrdi otvoril skóre. Myjava - Piešťany 1 : 0. Smolným momentom stretnutia bola 26. minúta, v ktorej sa nešťastne zranil kapitán Spartaka Gálik a musel byť odvezený na ošetrenie do nemocnice. Aj touto cestou mu želáme skoré uzdravenie a rýchly návrat na ihriská! Po krátkej vynútenej prestávke zápas pokračoval, hra sa prelievala zo strany na stranu a v 41. minúte po faule domáceho hráča vo vnútri pokutového územia ukázal hlavný arbiter na biely bod. Pokutový kop bezpečne premenil Gula a upravil polčasový stav na 1 : 1.

Začiatok druhého dejstva lepšie vyznel pre kopaničiarov. V 50. minúte Fuknom centrovanú loptu dobre spracoval Tomka a opäť poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Piešťany 2 : 1. Vzápätí Kolena s námahou vytesnil na rohový kop Vrablicovu tvrdú strelu mieriacu pod brvno, Piešťanci v 60. minúte založili rýchly protiútok, prišlo k faulu a priamy kop z asi 20 metrov krásnou strelou do spojnice brány zužitkoval Guemache. Myjava - Piešťany 2 : 2. Hostia postupne opäť prebrali iniciatívu na trávniku, vychádzali im kombinácie a výsledkom ich snahy bola v 80. minúte tečovaná strela, ktorá skončila za Opálekovým chrbtom. Myjava - Piešťany 2 : 3. Myjavčania sa ale nevzdávali a v 86. minúte utešenou strelou z diaľky prekvapil brankára hostí Fukna. Myjava - Piešťany 3 : 3. V nadstavenom čase ešte hostia z kúpeľného mesta vyvinuli tlak na spartakovskú svätyňu, no Opálek bolo pozorný a do záverečného hvizdu už zmenu stavu nepripustil.

Spartak Myjava B - PFK Piešťany 3 : 3 (1 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 3. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Vávra (46. Kodaj), Tomka, Koníček (66. Horniak), Vrablic (54. Zmeko), Dubovský, Gálik (26. Kunka), Fukna (K), Kosík (54. Liška), Prachar
  • zostava PFK Piešťany: Kolena, Stanek, Ďurina, Glos, Strelec (80. Petráš), Kusý, Guemache (88. Modrovič), Allina (86. Tomaga), Gula (K), Sloboda, Buchel
  • ŽK: 78. Fukna - 63. Stanek
  • góly: 23. a 86. Fukna, 50. Tomka - 41. Gula (PK), 60. Guemache, 80. Kusý
  • rozhodovali: Kohút - Plecho, Ahmed
  • návštevnosť: 100 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko