B-mužstvo Spartaka Myjava si zmeralo sily s Karlovou Vsou

07.02.2023

V nedeľu 5. februára 2023 popoludní privítali hráči myjavského béčka na domácom ihrisku s umelou trávou tím FKM Karlova Ves. S bratislavským treťoligistom odohrali prvý zo série prípravných zápasov v rámci zimnej prestávky 6. ligy ZsFZ.

Na rozpačitom začiatku stretnutia bolo vidno, že ide po dlhom čase o prvý duel Myjavčanov, z čoho pramenilo aj dosť nepresností na trávniku. S pribúdajúcimi minútami však kopaničiari začali preberať iniciatívu a po viacerých príležitostiach a peknej krídelnej akcii v 18. minúte otvoril skóre Tomáš Zmeko. Myjava - Karlova Ves 1 : 0. Ale hostia už v 22. minúte po zriedkavej akcii a po rýchlej kontre vyrovnali na 1 : 1. O štyri minúty neskôr sa do zakončenia dostal Šimon Mareček, no jeho strelu už niekoľkýkrát úspešne zlikvidoval brankár hostí. V ďalších minútach stretnutia po súhre dvojice Zmeko - Liška pálil Šarudi. Mieril tesne vedľa. V 42. minúte sa do individuálneho úniku dostal Gálik, ale gólman Karlovej Vsi - mimochodom, kedysi chytajúci aj za Crvenu Zvezdu Belehrad - bol opäť proti a zmenu stavu nepripustil.

Úvod druhého dejstva opäť o čosi lepšie zachytili domáci futbalisti. V 48. minúte sa sólovo prepracoval do útočnej akcie Kosík a jeho strela skončila tesne vedľa brány súpera. Potom po viacnásobnom striedaní na strane Spartaka poslal myjavský tréner do hry všetkých hráčov z lavičky. V tejto fáze sa hra spartakovcom veľmi nedarila. ich výkon bol nevýrazný a opäť sa objavili nepresnosti a nevyužité šance. To hostia v 82. minúte využili a domácich potrestali gólom. Ním strhli víťazstvo na svoju stranu a uzavreli výsledok na 2 : 1 v prospech Karlovej Vsi.

Zápas každopádne splnil svoj účel a poďakovanie patrí aj súperovi z Bratislavy za korektnú a slušnú hru. Ďalší prípravný zápas majú hráči B-mužstva na programe v sobotu 11. februára 2023, kedy o 14.30 h privítajú na ihrisku s umelou trávou tím PŠC Pezinok.

  • zostava Spartaka Myjava: Opálek (Šraga), Dubovský, Koníček, Kunka, Zmeko (Kolník), Jankových (Bies), Šarudi (Tomka), Kosík, Mareček, Gálik, Liška (Hornák)

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko