B-mužstvo Spartaka Myjava v príprave na Pezinok nestačilo

14.02.2023

V sobotu 11. februára 2023 privítali hráči B-mužstva Spartaka Myjava na domácej umelej tráve súpera zo 4. ligy Bratislavského futbalového zväzu, tím PŠC Pezinok, s ktorým odohrali v poradí druhý prípravný zápas v rámci zimnej prestávky.

Domáci futbalisti na stretnutie nastúpili kvôli zraneniam v oklieštenej zostave. Samotný duel sa začal obojstranne opatrne, no zohratejšie na trávniku pôsobili hráči Pezinka. Tí v 12. minúte podnikli rýchly protiútok a na dvakrát otvorili skóre. Myjava - Pezinok 0 : 1. V 25. minúte musel po neúmyselnom faule pre zranenie ihrisko opustiť Liška a do zápasového diania už nezasiahol. Potom v 38. minúte vyšla spartakovcom útočná akcia, po ktorej opečiatkoval brvno súperovej brány Mareček. V tejto fáze sa Myjavčanom herne darilo a po sérii príležitostí vyrovnal v 40. minúte na 1 : 1 Hornák. To ale v prvom polčase stále nebolo všetko, pretože po nedorozumení v domácej obrane sa gólom do šatne v 45. minúte Pezinčania opäť ujali vedenia. Myjava - Pezinok 1 : 2.

V druhom dejstve sa pekné futbalové momenty striedali na oboch stranách ihriska a v 52. minúte prakticky z ničoho hostia zvýšili svoj náskok na 3 : 1. Vzápätí sa o zníženie rozdielu pokúšal Gálik, ktorý však v šestnástke hostí priestor troch žrdí minul. Ďalšiu peknú akciu kopaničiari predviedli v 78. minúte, keď po dlhom sóle krásnou strelou z asi 20 metrov nastrelil brvno Mareček. Napriek snahe sa teda Myjavčanom nepodarilo výsledok prípravného stretnutia zvrátiť a Pezinku podľahli 1 : 3.

Z pohľadu realizačného tímu išlo o zápas s kvalitným súperom, ktorý preveril formu spartakovcov a ukázal im niektoré nedostatky, na ktoré sa musia v zimnom prípravnom procese zamerať. Škoda najmä tých nevyužitých gólových príležitostí. Na tom teraz musia hráči Myjavy popracovať, pretože v majstrovských zápasoch by ich podobné situácie mohli pripraviť o cenné body.

  • zostava Spartaka Myjava: Šraga (Opálek), Zmeko, Kunka, Kolník, Koníček, Jankových, Šarudi, Mareček, Kosík (Bies), Gálik, Liška (Hornák)

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko