B-mužstvo Spartaka Myjava začalo novú sezónu bez bodového zisku

07.08.2023

V sobotu 5. augusta 2023 vycestovali na svoj prvý majstrovský zápas v súťažnom ročníku 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 aj hráči myjavského béčka. Stretli sa v ňom s domácim celkom FK Tempo Partizánske.

Duel sa začal opatrne z oboch strán, aj keď už v 3. minúte mieril Kosíkov center na Zmeka a ten tiesnený domácou obranou zakončil vedľa priestoru troch žrdí. V 7. minúte zahrávali futbalisti Partizánskeho priamy kop a Tretinárova strela na prekvapenie kopaničiarov skončila za Opálekovým chrbtom. Partizánske - Myjava 1 : 0. V 12. minúte zasa domáci nakrátko rozohrali rohový kop a Tkáč hlavičkou zvýšil na 2 : 0. Spartakovcom sa hra veľmi nedarila, Partizánske naďalej dobýjalo bránu hostí a v 28. minúte sa bravúrnym zákrokom blysol myjavský gólman, keď na dvakrát zlikvidoval vyložené šance súpera. Prvého gólu sa hostia dočkali v 39. minúte, keď na 2 : 1 upravil priebežný stav Zmeko. Dlho sa však netešili, pretože v 41. minúte po rýchlom protiútoku krásne trafil Obžera a Tempo opäť viedlo o dva góly. Myjavčania sa ale nevzdávali a v 45. minúte po faule v pokutovom území premenil nariadený pokutový kop Brezina. Upravil tak polčasový stav na 3 : 2.

Do druhého dejstva kopaničiari vstupovali s úmyslom zlepšiť hru a prekonať Gašparíka. No plány im nevychádzali podľa predstáv a domáci hráči naďalej hrozili. V 69. minúte pridali ďalší gól, a to opäť po rohovom kope, keď sa presadil Obert. V 80. minúte na opačnej strane ihriska centroval Vrablic a následnú Vávrovu hlavičku brankár Partizánskeho zázračne vyrazil. O päť minút neskôr Křapka presnou a tvrdou strelou - znova po zahratom rohovom kope - zvýšil už na 5 : 2 pre Tempo. Na konečných 5 : 3 uzavrel stav zápasu v 88. minúte po Fuknovej prihrávke strelou k žrdi Zmeko.

FK Tempo Partizánske - Spartak Myjava B 5 : 3 (3 : 2)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 1. kolo

• zostava FK Tempo Partizánske: Gašparík, Jambor, Nový, Tretinár, Obžera (89. Dobiš), Greguška (71. Křapka), Košík, Blaho (K), Tkáč (84. Ondruška), Obert (71. Dulík), Húdok (89. Ištván)
  • zostava Spartak Myjava B: Opálek, Brezina, Koníček (46. Šarudi), Jankových (34. Vávra), Dubovský, Gálik (K), Zmeko, Liška, Fukna, Kosík (46. Mareček), Kodaj (46. Vrablic)
  • ŽK: 56. Húdok - 49. Šarudi, 58. Fukna, 80. Omasta, 81. Gálik
  • góly: 7. Tretinár, 12. Tkáč, 41. Obžera, 69. Obert, 85. Křapka - 39. a 88. Zmeko, 45. Brezina (PK)
  • rozhodovali: Urblík - Deák, Šimonek
  • návštevnosť: 100 divákov

zdroj: J. Zemko