Bezgólová remíza s druholigistom

02.02.2022

Na svoj štvrtý prípravný zápas nastúpili hráči A-mužstva Spartaka Myjava v stredu 2. februára 2022. Na domácej umelej tráve si zmerali sily s tímom MŠK Púchov.

Ten aktuálne účinkuje v druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, kde mu po jesennej časti patrí predposledná priečka.

Samotný duel pôsobil od začiatku vyrovnaným dojmom. Hra sa odvíjala predovšetkým medzi šestnástkami, obsahovala veľa osobných súbojov a len minimum vyložených šancí na skórovanie. Prvých dvadsať minút sa na ihrisku neudialo nič, čo by v chladnom a veternom počasí zahrialo brankárov oboch mužstiev. Až v 28. minúte sa do úniku dostal Čurik, zaútočil na Pilného svätyňu, no strela mu napokon nesadla. Rovnako pochodil o dve minúty neskôr na druhej strane ihriska Ulman. Peknú šancu otvoriť skóre mal v 32. minúte opäť Čurik, ale ani teraz ju nevyužil. Vlažné zakončenie Pilný pohodlne ukryl do rukavíc. V 37. minúte si hádam prvý raz siahol na loptu Kubica, keď kryl ďalekonosnú strelu Púchovčanov. A to bolo všetko. Pred krátkou polčasovou prestávkou tak ukazovala časomiera stav 0 : 0.

Do druhého dejstva vstúpili o čosi aktívnejšie hostia z Považia, no prvý pokus ohrozenia brány zaznamenal v 47. minúte Legnani. Mieril však z príliš veľkého uhla a na prípadné dorazenie lopty sa nikto zo spoluhráčov dostaviť nestihol. O dve minúty mieril myjavskému gólmanovi do náručia Pilát. V 59. minúte mohli Púchovčania vsietiť úvodný gól, keď po štandardnej situácií loptu tesne pod brvno zatočil Mráz a preveril tak Kubicove brankárske nadanie. V 60. minúte sa obetavo šmykol k žrdi Legnani v snahe dopraviť loptu za bránkovú čiaru. Neúspešne. V 69. minúte pri Loduhovom úniku Kubica správne vybehol a jeho strelu vyrazil. V 77. minúte musel opäť po čase zasahovať Pilný a v 80. minúte sa k lopte dostal Flamík, ktorého strelu do priestoru troch žrdí zdvihol teč púchovského obrancu. V 82. minúte nemieril presne Lopušan a záverečné minúty naplnené zvýšeným tlakom Púchova už žiadnu zmenu nepriniesli. Stretnutie tak napokon skončilo bezgólovou remízou.

Najbližšie sa muži Spartaka Myjava predstavia opäť na domácej pôde, keď v sobotu 5. februára 2022 privítajú o 11.00 h na piatom prípravnom zápase tím FK Rača.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Druholigový Púchov nás dnes dobre preveril a ukázal nám, na čom sme. Myslím, že v defenzíve a smerom dozadu sme pracovali celkom slušne a súpera nepustili do žiadnej vyslovenej príležitosti. No smerom dopredu to mohlo byť určite lepšie. Musíme sa zlepšiť v kvalite na lopte a eliminovať tie ľahké straty. Napriek tomu sme si vytvorili dve prakticky stopercentné príležitosti, ktoré mohli a mali skončiť gólom. Ale súper bol dnes na vysokej úrovni."

  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica - Lopušan, Halabrín, Willian, Toman - Flamík, Kóňa (K) - Čurik, Cisár, Pecha - Legnani
  • Náhradníci: Koníček, Mareš T., Mareš L., Svatík, Kravárik, Liška
  • Zostava MŠK Púchov: Pilný, Strelčík, Mráz, Krčula, Holiš, Kubík, Loduha, Pavlovčík, Pilát, Straňák, Šeroň
  • Náhradníci: Chudaň, Pavlovič, Michlík, Ulman, Martinček
  • góly: -
  • ŽK: -
  • rozhodovali: Osuský - Kahun, Obeda

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen