Body zostali v Kalnej nad Hronom

26.09.2021

V 8. kole TIPOS III. ligy Západ vycestovali Myjavčania do Kalnej nad Hronom, aby si tu v sobotu 25. septembra 2021 popoludní zmerali sily s domácim celkom.

KFC Kalná nad Hronom - Spartak Myjava 2 : 1 (1 : 1)
TIPOS III. liga Západ 2021/2022, 8. kolo

Naposledy sa títo dvaja súperi stretli na myjavskom trávniku koncom septembra 2020 a kopaničiari vtedy zvíťazili tesne 1 : 0, keď jediný a víťazný gól z pokutového kopu vsietil Dávid Copko. Predošlá konfrontácia v Kalnej skončila deľbou bodov po remíze 1 : 1, nuž a tento raz sa Myjavčania museli zaobísť bez bodového zápisu. Hoci sa do vedenia dostali pomerne rýchlo, už v 8. minúte stretnutia gólom Ľubomíra Ulricha, domáci dokázali v 21. minúte odpovedať a o vyrovnávajúci zásah sa postaral Kingsley. Od 68. minúty spartakovci dohrávali v oslabení, keď po druhej žltej videl za faul červenú kartu obranca Jaroslav Toman. Kalná svoju prevahu zužitkovala a v 75. minúte o konečnom výsledku rozhodol striedajúci Bohuš, keď upravil skóre na 2 : 1. Hosťom sa už do konca duelu nepodarilo nájsť recept na gólmana Guťana a domov sa tak vracali s prázdnymi rukami. Chuť si môžu napraviť už v piatok 1. 10. 2021, keď o 19.00 h privítajú na myjavskom štadióne tím FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble B.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartaka Myjava: "Dnešná prehra nás určite mrzí, pretože si myslím, že sme v zápase určite neboli horším tímom. Mali sme dobrý vstup do stretnutia, strelili úvodný gól, boli sme dobrí na lopte... Škoda tej našej chyby v obrane, po ktorej súper vyrovnal na 1 : 1. V druhom polčase zápas ovplyvnila zbytočná červená karta a domáci rozhodli zápas utešenou strelou zo strednej vzdialenosti."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík, Ulrich (71. Pecha), Toman, Sivák (K), Lopušan, Martišiak (71. Pekár), Legnani (89. Koníček K.), Čurik, Svatík
  • Zostava KFC Kalná nad Hronom: Guťan, Čákovský, Kingsley (80. Vida), Spód (70. Bohuš), Radovanović (90. Tóth), Pecho, Flídr (K), Kovchar, Timoránsky, Budinský (84. Pagačovič), Mpofu
  • ŽK: 74. Budinský - 37. Svatík, 59. a 68. Toman
  • ČK: 68. Toman
  • góly: 21. Kingsley, 75. Bohuš - 8. Ulrich
  • rozhodovali: Hybský - Mokrý, Žákech