Bojovný výkon na Trenčín nestačil

16.09.2020

Slovnaft Cup, 2. kolo, 16. 9. 2020
Spartak Myjava - AS Trenčín 0 : 2 (0 : 1)

Zostava Spartaka Myjava: Koníček - Lopušan, Sivák, Farkaš, Mareš L (70.Toman). - Flamík, Kóňa (K) (70.Charizopulos), Svatík - Karika (64.Ulrich), Copko (84.Liška), Vávra (64.Pecha)

Zostava AS Trenčín: Šemrinec - Ligeon, Šulek, Kapuadi, Pirinen - Rogujlić (K) (62.Zubairu), El Mahdioui, Kadák (84.Corryn) - Ghali, Čataković (74.Ikoba), Comvalius (74.Tučný)

V 2. kole Slovnaft Cupu nastúpil Spartak Myjava proti súperovi z kategórie najťažších. Na kopanice pricestoval v pozícií veľkého favorita AS Trenčín. Tréner Ladislav Hudec urobil oproti ligovému duelu s Galantou šesť zmien v základnej zostave. Počítať nemohol so zranenými Pekárom a Tomášom Marešom.

Myjavčania pohrozili zo štandardnej situácie hneď v 3. min., zakončoval Copko a zasahovať musel Šemrinec. Obraz hry bol podľa očakávaní. Kopaničiari sa zameriavali na pozornú defenzívu a Trenčania tvorili hru. Favorit po prvý raz vystrelil na bránu v 12. minúte, Koníček bol pozorný a následné druhé zakončenie neprešlo hradbou tiel. S nepríjemnou strelou sa myjavský gólman popasoval v 20. min., pálil Rogujlić. Po kolmej prihrávke mal veľkú príležitosť na otvorenie zápasového skóre Kadák, skvelo zakročil Koníček. O chvíľu neskôr sa už hostia ujali vedenia, keď využili signál pri rohovom kope - 0:1. Po chybe v strede poľa podnikli Trenčania rýchlu kontru, Comvalius vo vyloženej šanci sieť nerozvlnil. Tesne pred koncom prvého dejstva sa opäť zaskvel Koníček, keď znemožnil skórovať Ghalimu.

Do druhého dejstva vstúpili tímy bez zmeny v zostavách. Prevahu mali naďalej hostia, ale pozorná defenzíva Spartaka ich do šancí nepúšťala. A aj Myjavčania sa čoraz viac snažili pohroziť v ofenzíve. V 66. min. chýbal Kóňovi kúsok, aby sa ocitol v dobrej šanci. O minútu na opačnej strane hracej plochy Ghali mieril tesne vedľa. Presnejší bol Comvalius v 69. min., ale ďalší z úspešných zákrokov si pripísal Koníček. Domáci tím držal tesný výsledok až do 86. min., kedy Ikoba spečatil postup AS - 0:2. V závere mal ešte dve dobré strelecké príležitosti Ligeon, ale skóre už zostalo nezmenené. Do tretieho kola Slovnaft Cupu postúpil AS Trenčín.

Hlas trénera

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Myslím, že to bol dnes z našej strany taký adekvátny výkon. Samozrejme, že Trenčín je v situácii, že musí robiť všetko pre to, aby sa chytil. Čo sa nás týka, splnili sme zámer, dobre sme dostupovali ku hráčom, bolo to takticky dobre zvládnuté. No niektoré tie rozdielové situácie s hráčmi ako Čatakovič sa nedajú všetky ubrániť. Hráči Trenčína sú rýchli a naši chalani odmakali ťažký zápas. Sú to ťažkí profíci proti amatérom, z ktorých väčšina pracuje, takže po tej stránke to bolo dobré. Čakali sme na nejakú chybu, že sa vzadu stane, ale súper bol ozaj koncentrovaný a toto nám nedovolil. Ja teda som spokojný, hoci určite nie s výsledkom, pretože sme mali ambície s tým zápasom niečo urobiť, ale treba objektívne uznať, že Trenčín bol lepší a chalanom za dnešok poďakovať. Teraz sa treba dobre zregenerovať, pretože v nedeľu nás čaká dôležitý zápas v Častkovciach."

  • góly: 30. Koníček (vlastný), 86.Ikoba
  • ŽK: 37.Flamík, 72.Svatík - 73.Ligeon, 83.Ghali
  • rozhodovali: Kružliak- Zemko, Hrenák
  • návštevnosť: 352 divákov

autor: T. Marek
foto: A. Závracký