TIPOS III. liga Západ 2019/2020, 13. kolo, 25. 10. 2019,
SPARTAK MYJAVA - ŠK 1923 GABČÍKOVO 3 : 0 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Toman, Horeš (K), Marček, Lopušan - Pekár, Flamík (56.Kubica P.), Kóňa (89. Zmeko) - Vávra (73. Pecha), Miklovič (66. Jorík), Copko (86. Karika)

Zostava ŠK 1923 Gabčíkovo: Maťašovský - Cingel, Matić, Spasojević (89. Labuda), Prágai, Baszó (K) (66. Tóth A.), Tóth L. (80. Slíž), Gányovics, Szénási, Nagy (78. Pónya), Végh

V 13. kole TIPOS 3. ligy Západ sa líder tabuľky z Myjavy stretol s piatym celkom z Gabčíkova. Hneď v úvode preveril Solničku z priameho kopu Spasojević. Hra bola vyrovnaná a tímy sa spočiatku nedostávali do vážnejších príležitostí. Až prišla 20. minúta, na Solničku sa rútil Matić, ale myjavský brankár sa prekonať nenechal. V 32. minúte sa kopaničiari dostali do vedenia. Miklovič bol dôrazný v priestore pred bránou a na dvakrát sa mu podarilo loptu dostať až za bránkovú čiaru - 1 : 0. Hra nabrala na obrátkach. V 40. minúte najskôr mieril do priestoru brány Tóth. Myjavčania okamžite kontrovali, hlavičku strelca prvého gólu smerujúcu pod brvno vytesnil Maťašovský. Po následnom rohovom kope opäť zasahoval hosťujúci brankár pri zakončení Horeša. Rovnaký mikrosúboj si zopakovali aj v 44. minúte, skóre sa nemenilo.

Po zmene strán krátko po otvorení hry chcel Kóňa prekvapiť ďalekonosným pokusom Maťašovského, ktorý končekmi prstov dosiahol na loptu. Spartakovci boli aktívnejší, v 56. minúte tesne minul zo strednej vzdialenosti Flamík. O tri minúty po obliehaní brány skončila nad brvnom Vávrova strela. V 74. minúte takmer hostia prekvapili stuhnutého Solničku, ktorý najskôr neudržal ďalekonosnú strelu. Potok zareagoval pohotovo, aby stihol loptu zastaviť, kým celým objemom preťala bránkovú čiaru. O chvíľu nastala dôležitá situácia, kedy bol po druhej žltej karte vylúčený Gányovics. Presilovku domáci tím využil hneď v 76. minúte, do listiny strelcov sa zapísal Marček - 2 : 0. Skorigovať výsledok mohlo Gabčíkovo v 79. minúte, ale Ladislav Tóth nezakončil vo vyloženej šanci dôrazne. Naopak, domáci hráči gólovo potešili takmer štyri stovky fanúšikov na tribúnach ešte raz. V 86. minúte napriahol spoza šestnástky Kóňa, teč zmenil trajektóriu lopty a tá rozvlnila sieť za bezmocným Maťašovkým - 3 : 0. Pridať ďalší gól mohol ešte Jorík, ale skóre sa už nemenilo. Myjava tak v zaujímavom stretnutí zdolala Gabčíkovo 3 : 0.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Tak dnes som rád, že sme po zápase v Kalnej nad Hronom, kde sme dva body stratili, potvrdili úlohu favorita. Trochu ťažšie sme sa rozbiehali, Solnička nás v 20. minúte po chybe v obrane podržal , ale to sa vo futbale stáva a takisto Gabčíkovo vie samozrejme hrať futbal. Potom sme začali preberať iniciatívu a mali sme viac gólových príležitostí ako súper. Dôležitým momentom stretnutia bol druhý gól, ktorý nás upokojil. Následne prišla červená karta u súpera a už sme to dohrali. Ale treba povedať, že Gabčíkovo bolo nepríjemné a hrýzlo aj v oslabení. Dnes je v tabuľke 5 - 6 mužstiev, ktoré sú na tom približne rovnako, takže si musíme vážiť, že sme tak vysoko a že sme tohto súpera dnes zdolali."

• góly: 32. Miklovič, 76. Marček, 86. Kóňa
  • ŽK: 26. Flamík - 64. Gányovics
  • ČK: 74. Gányovics (po 2. ŽK)
  • rozhodovali: Pecek - Lenický, Kotrec
  • návštevnosť: 382 divákov

autor: T. Marek