Ďalšie body pre myjavské béčko po výhre nad Hlbokým

11.10.2022

V nedeľu 9. októbra 2022 privítal Spartak Myjava B na svojom štadióne v Turej Lúke tím TJ Družstevník Hlboké. Súperi tu odohrali zápas 10. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Taktika domácich bola opäť jasná - od začiatku na hráčov Hlbokého zatlačiť a pokúsiť sa streliť rýchly gól. Tento zámer Myjavčanom vyšiel a už v 2. minúte sa po ukážkovej kombinácii Gálika s Liškom ujali vedenia gólom Jakuba Halabrína. V úvodných minútach mali kopaničiari aj ďalšie gólové šance, no tie zostali nevyužité. V 7. minúte došlo k stretu hráča Myjavy Tomku so súperom a futbalista Spartaka musel byť vystriedaný. Bohužiaľ, neskoršie vyšetrenie ukázalo zlomeninu kľúčnej kosti. Od tohto momentu kopaničiari síce naďalej dobíjali Noščákovu svätyňu, ale zvýšiť skóre sa im nepodarilo. A to ani v 17. minúte z pokutového kopu, ktorý brankár Hlbokého vyrazil.

V druhom polčase boli už aktívnejší a nebezpečnejší hostia a v tejto fáze zápasu sa spartakovcom hra veľmi nedarila. Chybovali v prihrávkach i osobných súbojoch. V 60. minúte sa po zlej rozohrávke Myjavčanov napríklad dostal do úniku jeden z hráčov Hlbokého, no po sólovej akcii neskóroval. A aj keď mužstvá dohrávali stretnutie v zbytočnej nervozite, tak hráči Spartaka tlaku nepodľahli a dotiahli duel do víťazného konca.

Spartak Myjava B - TJ Družstevník Hlboké 1 : 0 (1 : 0)
10. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 9. 10. 2022, štadión v Turej Lúke

  • Zostava Spartaka Myjava: Odráška, Halabrín Jerguš (54. Kosík), Tomka (8. Jankových), Koníček, Buchel, Halabrín Jakub (90. Bies), Dubovský, Gálik (K), Liška (87. Hornák), Kodaj, Jankovič (73. Mareček)
  • Zostava TJ Družstevník Hlboké: Noščák, Štora, Kumančík (87. Wolf), Serdahely, Pajpach, Kadlečík (K), Pavlík (77. Vach), Morávek, Mráz (90. Otépka), Šustek, Liška
  • góly: 2. Halabrín Jakub
  • ŽK: 67. Koníček, 68. Kosík, 70. Jankovič - 90. Wolf
  • ČK: 70. Štora
  • rozhodovali: Lamžo - Vojtík, Cabaj
  • návštevnosť: 150 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko
foto: Vladimír Pyxel Domen