Ďalšie tesné víťazstvo s plným bodovým ziskom

09.04.2022

V sobotu 9. apríla 2022 popoludní vycestovali hráči Spartaka Myjava do neďalekého Nového Mesta nad Váhom, aby si tu s domácim celkom zmerali sily v zápase 22. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022.

Duel s príchuťou regionálneho derby medzi kopaničiarmi a hráčmi AFC balansujúcimi na hranici 9. a 10. miesta v tabuľke priniesol futbalovým priaznivcom pestré kartové predstavenie - hlavný arbiter Janček ich stihol rozdať deväť - a len jediný gól.

O otvorenie skóre sa mohol po Marešovej prihrávke postarať už v 2. minúte Lopušan, no odkrytú bránu domácich nevyužil a zblízka prestrelil. Domáci vzápätí po štandardných situáciách kontrovali, ale ani oni nedokázali sieť rozvlniť. V 16. minúte dostal center na hlavu pred Igazom Čurik, no nemieril presne. V 24. minúte sa na opačnej strane ihriska dostal do úniku Buček a Kubica správnym vybehnutím zabránil jeho presnému zakončeniu. V 36. minúte zasa dobre vyhodnotil situáciu Igaz a vytlačil loptu od kopačky Pechovi, ktorý nabiehal na loptu od Cisára. A napokon v 42. minúte mal ešte príležitosť vystreliť na bránu Nového Mesta Legnani, ale domáci gólman bol aj v tejto situácii proti.

Skóre sa tak prvý a aj posledný raz menilo až v druhom polčas. O presný zásah s trojbodovou hodnotou sa dorážkou po rohovom kope postaral v 59. minúte zápasu Maroš Čurik. A keďže Novomešťania už smerom dopredu do konca stretnutia nič zásadné nevymysleli, zabezpečil tak Myjave priebežné zotrvanie v prvej trojke.

Počas veľkonočných sviatkov, konkrétne na Bielu sobotu 16. 4. 2022, sa spartakovci predstavia pred domácimi tribúnami, keď na myjavskom trávniku o 16.00 h privítajú aktuálne posledný tím súťaže, FK Slovan Levice.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartaka Myjava: "Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Domáci majú kvalitné mužstvo, dobrého trénera a rátali sme s tým, že to môže byť aj len o jednej šanci, ktorá rozhodne. To sa aj potvrdilo a - chvalabohu - my sme tú našu dokázali premeniť. Samozrejme, potom dianie na trávniku ovplyvnila červená karta a musím chlapcov pochváliť za to, ako zápas odpracovali, oddreli, súpera sa do ničoho vážnejšieho nepúšťali a to nám zabezpečilo víťazstvo 1 : 0."

• Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Igaz, Jambor, Múdry, Michalička, Floriš, Buček, Živčic, Šebek M. (K), Rapavý, Perea, Šebek L. (46. Valachovič)
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Pekár (K) (70. Flamík), Cisár (83. Martišiak), Toman, Lopušan, Mareš T. (88. Sivák), Legnani (88. Mareš L.), Čurik, Copko (23. Pecha), Svatík
  • ŽK: 57. Múdry, 62. Jambor, 62. Šebek L., 66. Valachovič, 80. Šebek M. - 32. Čurik, 80. Sluka (na lavičke), 80. Svatík
  • ČK: 62. Pecha
  • góly: 59. Čurik
  • rozhodovali: Janček - Cabaj, Žákech