Deľba bodov s Petržalkou dala bodku za jesennou časťou súťaže

13.11.2022

Na svoj posledný zápas v jesennej časti 2. futbalovej ligy 2022/2023 vycestovali spartakovci v nedeľu 13. novembra 2022. Čierno-biele derby na trávniku Petržalky odohrali v dopoludňajších hodinách.

Súboj Myjavy s tímom z polovice tabuľky napokon rozhodli dva góly v druhom polčase, oba z kopačky domácich hráčov. Najskôr sa krátko po polčasovej prestávke, v 47. minúte, presadil Sliacky a poslal Petržalku do vedenia. Tá sa z tesného náskoku tešila len päť minút, pretože v 52. minúte si loptu nešťastne zrazil do vlastnej brány Filip Oršula a bolo vyrovnané. Do konca stretnutia, v ktorom hlavný arbiter kartami rozhodne nešetril  - rozdal ich celkom deväť - sa už ani jednému zo súperov nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a Petržalka sa s Myjavou po remíze 1 : 1 rozišla zmierlivo. V praxi to znamená, že Spartak bude podľa všetkého zimovať na 3. priečke druholigovej tabuľky - ak ho nepreskočí Šamorín - so ziskom 28 bodov. Na druhé Košice stráca v tejto chvíli päť bodov a na krk mu dýchajú zo štvrtého až šiesteho miesta s minimálnymi bodovými rozdielmi Komárno, rezerva Slovana a Pohronie.

Daniel Kvasnica, asistent trénera Spartaka Myjava: "Myslím, že dnes sme videli zaujímavý a kombinačný zápas, ktorý sa odohrával najmä medzi šestnástkami a s minimom šancí. Cez prestávku sme hráčov upozorňovali na dobrý vstup do druhého polčasu, čo sa nám teda nepodarilo. Našťastie, s prispením domáceho hráča sme vyrovnali. Myslím, že chlapci pracovali dobre, nepúšťali sme súpera takmer do žiadnych príležitostí. Tá dnešná remíza je zaslúžená. Samozrejme, na konci už bolo vidno, že chalani sú po dvoch anglických týždňoch dosť unavení. Ja im gratulujem k priebežnému tretiemu miestu, zaslúžia si za to pochvalu."

  • Zostava FC Petržalka: Sokol, Oršula, Privrel (K), Stašík, Kuník, Riznič, Bobrovský, Piroska (82. Štefanec), Sliacky, Brigant (71. Spáčil), Harba (82. Danek)
  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Silva, Flamík (72. Sivák), Tancík (72. Martišiak), Pekár (K), Olejník, Cisár, Toman (87. Pafka), Lopušan, Mareš (81. Čurik), Legnani
  • ŽK: 37. Brigant, 55. Sliacky, 89. Štefanec - 41. Silva, 63. Tancík, 87. Pekár, 90. Sivák, 90. Olejník
  • ČK: -
  • góly: 47. Sliacky, 52. Oršula (vlastný)
  • rozhodovali: Marsal - Zemko, Borsányi
  • návštevnosť: 571 divákov

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen