Dnes doma s Popradom, v sobotu zas v Rohožníku

22.07.2020

Letná príprava Spartaka Myjava v stredu 22. 7. 2020 pokračuje prípravným duelom s druholigovým Popradom. V sobotu zas kopaničiari pocestujú na Záhorie.

V stredu 22. júla 2020 pokračuje letná príprava Spartaka Myjava na nový ročník TIPOS III. ligy Západ 2020/2021 ďalším, v poradí tretím, prípravným zápasom. Jeho dejiskom bude od 17.30 h myjavský štadión a spartakovci na ňom privítajú súpera z II. ligy, tím FK Poprad. Ten je aktuálne na sústredení v Nemšovej a z toho vyplynula aj možnosť zmerať si sily pred blížiacim sa štartom súťaží.

"Sme radi, že sa nám podarilo doriešiť túto možnosť a že sa nám Poprad ozval. Bude to určite dobré porovnanie sa s druhou ligou. Hoci Poprad proklamuje, že má teraz mladých chalanov, vždy je to o niečo atraktívnejší súper a verím, že si aj ľudia dnes nájdu cestu na tribúny a prídu sa pozrieť," pozýva fanúšikov na štadión myjavský tréner Ladislav Hudec.

Tím FK Poprad účinkuje, ako sme spomínali, v II. lige a v "koronovom" ročníku 2019/2020 mu patrilo 4. miesto. Na konte mal 31 bodov a na prvú Banskú Bystricu strácal 10 bodov. Preskočili ho ešte Dubnica a Skalica. Najmä myjavským fanúšikom je známy fakt, že dres Popradu obliekal aj bývalý hráč Spartaka a obľúbenec tribún, Vladimír Kukoľ.

Séria prípravných stretnutí bude potom pokračovať cez víkend. Konkrétne v sobotu 25. júla 2020. Spartakovci v tento deň vycestujú do Rohožníka, kde nastúpia o 17.00 h proti domácemu tímu. Samozrejme, aj o priebehu tohto duelu vás budeme na našom webe a sociálnych sieťach informovať.

M. Hrin