Dnes sa nehralo, zajtra nastúpime proti majstrovi Turkménska

27.02.2020

Prvým súperom Spartaka Myjava na sústredení bude tím Altyn Asyr FK. Hrať sa bude zajtra, t.j. v piatok 28. februára 2020 o 14.30 h SEČ.

Dnes sa mal uskutočniť prvý prípravný duel Spartaka Myjava na sústredení v tureckom Beleku. Avizovaný FK Olimp Khimki nahradil tím Altyn Asyr FK. Stretnutie sa však napokon neodohralo. V mieste konania naplánovaného duelu totiž pred jeho začiatkom intenzívne pršalo a terén sa stal nespôsobilým pre uskutočnenie zápasu. Oba tímy sa dohodli na náhradnom termíne. Duel sa uskutoční zajtra o 14.30 h SEČ.

Predstavenie súpera: Altyn Asyr FK

Altyn Asyr FK je turkménsky futbalový klub so sídlom v meste Ašchabad, ktoré je hlavným a najväčším mestom Turkménska s vyše 1 milión obyvateľmi. Klub bol založený v roku 2008 a pôsobí v najvyššej turkménskej súťaži s názvom Ýokary Liga. Od roku 2014 sa stal šesťkrát po sebe šampiónom krajiny a je taktiež štvornásobným víťazom domáceho pohára. Altyn Asyr FK je pravidelne účastníkom ázijskej pohárovej súťaže AFC Cup, ktoré je určená pre kluby z menej kvalitných ázijských súťaži. Náš zajtrajší súper sa v roku 2018 dostal až do finále, v ktorom podľahol súperovi z Iraku 0:2. V minulej sezóne dominoval v turkménskej lige, keď zvíťazil s náskokom 9 bodov pred druhým Ahalom. Najlepším strelcom tímu bol Altymyrat Annadurdyýew s 12-timi presnými zásahmi.