Dobré výsledky v príprave pokračujú

15.02.2020

Prípravný zápas, 15. 2. 2020
Spartak Myjava - FC Rohožník 7 : 0 (5 : 0)

Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Kubica D. - Toman, Horeš, Svatík, Dubovský - Kubica P., Pekár, Mareš T. - Pecha, Copko, Ulrich.

Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Kubica D. - Mareš L., Sivák, Svatík, Lopušan - Flamík, Fila, Kóňa - Vávra, Liška, Karika.

Zostava FC Rohožník: Havlík - Kiss, Milota, Zajíc, Ambra, Benca, Ducár, Beňo, Vida, Nestrák, Kadera. Striedali: Adamovič, Valla, Palkovič, Fila, Mičuda.

Posledný duel zimnej prípravy na domácej pôde odohrali Myjavčania s Rohožníkom, ktorý sa nachádza po jesennej časti TIPOS III. ligy Bratislava na 6. mieste tabuľky. Domáci hráči pokračovali v hernej pohode z uplynulých stretnutí a od úvodu dominovali. Po počiatočnom zastreľovaní v prvej desaťminútovke prišla 12. min. a prvý gól. Ulrich našiel v pokutovom území Pechu, ktorý pohotovo zamieril k žrdi - 1:0. V 16. min. preveril Havlíka v bráne hostí strelou z uhla Copko. Na opačnej strane ihriska sa črtala príležitosť aj pre hostí, ale Valla zakončoval nedôrazne. V 20. min. dobre zatočil loptu z priameho kopu Horeš a zasahovať musel hosťujúci brankár. V 27. min. sa už skóre menilo po druhý raz. Kopaničiari predviedli rýchlu akciu, Copko posunul loptu Pechovi, ktorý strelou pod brvno pridal svoj druhý gól v zápase - 2:0. O chvíľu si obaja hráči svoju spoluprácu zopakovali, ale v opačnom poradí a Copko zvýšil na 3:0. Nedorozumenie v defenzíve Rohožníka využil v 37. min. Pekár, ktorý obišiel aj brankára a pohodlne skóroval - 4:0. A to ešte stále nebolo všetko, päť minút pred koncom I. dejstva hry sa trafil presne aj navrátilec Ulrich - 5:0.

Do II. polčasu nastúpili kopaničiari s takmer kompletne obmenenou zostavou a naďalej kontrolovali priebeh hry. V 63. min. hlavičkoval mimo priestoru brány Svatík. V 69. min. sa na pravej strane výborne uvoľnil Kóňa, poslal dlhú prihrávku na opačnú stranu Flamíkovi, ktorý videl pred bránou voľného Vávru - 6:0. V 75. min. hlavičkoval po štandardnej situácií opäť Svatík, ale nezamieril presne. V 80. minúte našla lopta v pokutovom území Vávru, ktorý uzavrel zápasové skóre na 7:0. V 85. min. ešte prihral Mareš nabehnutému Liškovi, ale gól už nepadol. Myjava tak zvíťazila aj v piatom prípravnom zápase, keď zdolala Rohožník 7:0. Ďalší duel odohrá Spartak Myjava v sobotu 22. februára 2020 o 14.00 hod. na pôde druholigovej Petržalky.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Odohrali sme pekný zápas. Počet gólov je veľmi zaujímavý. Ale hlavne v prvom, aj druhom polčase sme sa snažili o pekné kombinačné akcie. Čo ma najviac teší a stále to opakujem, že chalani majú veľkú chuť hrať, vymýšľať. Snažiť sa o zaujímavý kombinačný futbal. To ma veľmi teší a dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie."

• góly: 12., 27. Pecha, 69., 80. Vávra, 28. Copko, 37. Pekár, 41. Ulrich
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Fabián - Fabián ml., Kahun
  • návštevnosť: 129 divákov

autor: T. Marek