Domáci triumf myjavského béčka nad Hornou Krupou

04.09.2023

Zápasom piateho kola na turolúckom štadióne pokračoval program 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, v ktorom domáci Spartak Myjava B privítal súpera - tím FK Bestrent Horná Krupá.

V prvých minútach stretnutia boli aktívnejší hostia, no v 12. minúte si šancu vypracovali aj spartakovci, keď pri vzdialenejšej žrdi nezakončil presne Brezina. Po následnom rohovom kope Horniaka hlavičkoval tesne vedľa Vávra. Myjavčania začínali na trávniku postupne preberať iniciatívu, vytvárali si ďalšie príležitosti a napríklad peknou strelou sa prezentoval Tomka. Ale Bránsky bol proti a jeho pokus vyrazil na roh. V 23. minúte hostia založili kombinačnú akciu, útočiaci hráč bol v pokutovom území faulovaný a hlavný arbiter nariadil rohový kop. Ten Guldan bezpečne premenil a Horná Krupá viedla 1 : 0. Z následného protiútoku v 25. minúte si ale hostia vsietili vlastný gól a bolo vyrovnané. A tak to zostalo až do polčasovej prestávky.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie kopaničiari a hra sa im darila. Výsledkom ich snahy bol gól v 62. minúte, kedy centroval Tomka, Vrablic hlavičkoval do brvna a odrazenú loptu poslal za Bránskeho chrbát Zmeko. Myjava - Horná Krupá 2 : 1. Útočných akcii na strane Myjavy pribúdalo a v 69. minúte zahrával rohový kop Fukna. Vrablic predĺžil na Koníčka a ten hlavou zvýšil na 3 : 1 pre Spartak. V 76. minúte, opäť po rohovom kope, ktorý zahrával Kosík, hlavičkoval do priestoru troch žrdí Brezina. Gólman Hornej Krupej jeho pokus vyrazil, ale na Koníčkove zakončenie bol už prikrátky a Myjava viedla 4 : 1. V tejto fáze duelu mali kopaničiari dianie na ihrisku plne pod kontrolou, udávali tempo a v 86. minúte si na Kunkov center nabehol Kosík a ukážkovo zvýšil na konečných 5 : 1 pre Spartak. Víťazstvo potešilo nielen hráčov a realizačný tím, ale aj početnú divácku kulisu a Myjava si zaslúžene pripísala do štatistík ďalšie tri body.

Spartak Myjava B - FK Bestrent Horná Krupá 5 : 1 (1 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 5. kolo

  • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Vávra (56. Vrablic), Tomka (76. Jankových), Koníček, Dubovský (K), Zmeko, Liška (56. Kosík), Fukna, Kodaj, Horniak (64. Kunka)
  • zostava FK Bestrent Horná Krupá: Bránsky (78. Nemček), Hrčka, Javorek, Zaoral, Hájnik (46. Holič), Ďurinský, Sudin, Kopin, Mikinič, Fodor, Guldan (K)
  • ŽK: 72. Hrčka
  • ČK: -
  • góly: 62. Zmeko, 69. a 76. Koníček, 86. Kosík - 23. Guldan (PK), 25. Zaoral (vlastný)
  • rozhodovali: Božik - Šimonek, Berec
  • návštevnosť: 200 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko