Dorastenci v Kroměříži neuspeli, s Piešťanmi si však poradili

04.08.2020

Na prelome júla a augusta odohrali starší dorastenci U19 Spartaka Myjava ďalšie dva duely. Jeden prípravný a jeden majstrovský. Oba sa uskutočnili na ihriskách súperov.

prípravný zápas

SK Hanácká Slávia Kroměříž - Spartaka Myjava 3 : 0 (2 : 0)

Prvé stretnutie sa uskutočnilo 26. júla 2020 v Kroměříži. Myjavčania zápas na výbornej pripravenej hracej ploche začali katastrofálne. Po dvoch individuálnych chybách stredných obrancov už v desiatej minúte prehrávali 0 : 2. Až po tom sa prebrali a začali hrať. Do konca polčasu už boli  kopaničiari herne lepším mužstvom, držali loptu na svojich kopačkách, no príležitosti na skórovanie si vytvorili len tri v podaní Kosíka, Jankoviča a Adamovica. Skóre sa však nemenilo.

Do druhého polčasu nastúpili hostia z kopaníc s úmyslom otočiť výsledok. Vytvorili si aj niekoľko sľubných príležitostí (Jankovič, Halabrín, Varsavík, Jankových, Kosík), no gól sa im napriek snahe streliť nepodarilo. Naopak, domáci po rýchlom brejku zvýšili skóre na rozdiel troch gólov a umnou hrou si výsledok udržali.

• Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Opálek - Kolník, Halabrín, Kocák, Varsavík - Adamovic, Nešťák, Kosík, Kolárik - Fila Jankovič
  • Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Hodúl - Prelec, Kolník, Varsavík, Kolárik - Jankových, Nešťák, Kosík, Jankovič - Halabrín, Fila

II. liga staršieho dorastu - západ 2020/2021, 1. kolo

PFK Piešťany - Spartak Myjava 2 : 3 (0 : 2)

Na prvý majstrovský zápas vycestovali myjavskí starší dorastenci v sobotu 1. augusta 2020 do neďalekých Piešťan. Do stretnutia vstupovali s cieľom bodovať naplno a predviesť kvalitný výkon. Oba ciele podľa slov trénera Dubovského splnili.

V úvode duelu spartakovci domácich zaskočili aktívnou hrou a už v druhej minúte Varsavíkove zakončenie tesne minulo piešťanskú bránu. O tri minúty neskôr nastrelil Halabrín konštrukciu domácej svätyne. Postupne sa však dostali do hry i domáci, no aktívnejší boli stále myjavskí hráči. Hrozili najmä v krídelných priestoroch, ale chýbala im kvalitnejšia finálna prihrávka. Po niekoľkých streleckých pokusoch musel svoje umenie ukázať aj myjavský brankár, ktorý svoj tím dvoma výbornými zákrokmi podržal. V 25. minúte sa kopaničiari konečne presadili aj gólovo, keď Jankových unikol po krídle a jeho výborný center využil Fila. Druhý gól padol o niekoľko minút, akcia bola ako cez kopirák, no v koncovke s Kravárikom.

V druhom polčase boli opäť od začiatku aktívni najmä hostia. Držali loptu, kontrolovali priebeh hry, no tretí gól sa Spartaku streliť nepodarilo. Naopak, po rohovom kope a zlom bránení Myjavčania inkasovali. Našťastie, o pár minút prenikol Varsavík do pokutového územia, kde bol faulovaný a Kravárik pokutový kop s prehľadom premenil. Záver zápasu sa podarilo domácim zdramatizovať, keď po štandardnej situácii znížili na rozdiel gólu. No to bolo zo strany Piešťan všetko. Víťazstvo bolo zaslúžené, pretože myjavskí dorastenci boli v celom zápas lepším mužstvom.

• Zostava Spartaka Myjava: Opálek - Prelec, Kolník, Halabrín, Varsavík - Jankových (Vajaš), Nešťák, Kosík, Mareček (Šimek) - Fila, Kravárik (Kocák)
  • Góly: Kravárik 2, Fila
  • Rozhodovali: Šlosár - Soboňa, Hubinský

zdroj: D. Dubovský