Dorastencom zápasy nevyšli podľa predstáv

17.08.2020

II. liga staršieho dorastu - západ 2020/2021
3. kolo, 16. 8. 2020
Spartak Myjava - SDM Domino Bratislava 2 : 2 (2 : 1)

Zápas sme odohrali po niekoľkomesačnej pauze konečne na domácom ihrisku. Súper bol fyzicky výborne pripravený, v defenzíve hral zodpovedne a snažil sa nás aktívnym presingom napádať hneď pri našej rozohrávke, čo nám robilo problémy pri zakladaní našich akcií. Hostia išli do vedenia po rýchlej priamočiarej akcii, keď získali v strede poľa loptu a kolmú prihrávku za našu obranu využil ich hráč na strelenie gólu. Inkasovaný gól nás nakopol a do konca polčasu sme skóre otočili. Najprv po štandardnej situácií Halabrín nastrelil hlavou konštrukciu brány, no o pár minút už využil zaváhanie obrany Kravárik a vyrovnal. Do vedenia sme išli po štandardnej situácií, keď hráč hostí tečoval prihrávku Jankovýcha na Halabrína do vlastnej siete.

V prestávke sme nabádali našich hráčov, aby sme nepoľavili z tempa zo záveru prvého polčasu, aby sme hrali najmä v defenzíve zodpovedne a vyvarovali sa chýb z predošlých zápasov. Ako naschvál, úvod druhého polčasu sme zaspali a po sérii chýb v našom pokutovom území sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Od tohto momentu sa obe mužstvá snažili o strelenie gólu a strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no obaja brankári chytali spoľahlivo. Obe mužstvá nastrelili konštrukciu brány a v samom závere nás dvoma výbornými zákrokmi podržal náš brankár Opálek. Deľba bodov je zaslúžená, my sme boli o niečo lepší prvý polčas, v druhom boli zasa aktívnejší hostia.

Zostava Spartaka Myjava U19: Opálek - Prelec, Kolník, Halabrín, Varsavík - Jankových (Adamovic), Nešťák /Vajaš/ Kosík /Šimek/, Mareček /Kolárik/ - Fila, Kravárik

• góly: Kravárik, vlastný

zdroj: D. Dubovský, tréner

II. liga mladšieho dorastu - západ 2020/2021
Spartak Myjava - SDM Domino Bratislava 0 : 2 (0 : 1)

V našom prvom domácom zápase na hlavnej hracej ploche sme do zápasu nastúpili s cieľom naplno bodovať. V úvode zápasu sme boli aktívni a vypracovali si niekoľko sľubných šancí. Najmä šance Mišíka a Durca volali po góle. V 25. min. súper rozvinul stredom ihriska rýchlu akciu. Brankár domácich vybehol proti lopte, pričom zle odhadol jej vzdialenosť a nezasiahol ju. Súperov útočník už mal ľahkú úlohu a vsietil gól do prázdnej brány - 0:1. Do konca polčasu sme zahrávali ešte niekoľko štandardných situácií, ale bez gólového efektu.

V druhom polčase sme sa snažili nepriaznivý stav zápasu zvrátiť. Mali sme územnú prevahu, ale bez výraznejších šancí. V 70. min. nás súper opäť z rýchleho protiútoku potrestal ich najlepším hráčom Žilkom po samostatnom nájazde na nášho brankára - 0:2. Po inkasovanom góle sa zápas už len dohrával. Vzhľadom na predvedený výkon sme si nezaslúžili prehrať, ale súper bol efektívnejší a tým pádom zaslúžene vyhral.

Zostava Spartaka Myjava U17: Hodúl - Benian, Mihalievič (Fridríšek), Vávra, Michalec - Miča, Mišík, Plaskoň, Horňiak, Durec S. - Durec M. (Kulíšek)

zdroj: J. Duga, tréner