Druhá remíza Spartaka v aktuálnej sezóne

06.08.2022

V sobotu 6. augusta 2022 sa A-mužstvo Spartaka Myjava v aktuálnom súťažnom ročníku premiérovo predstavilo na ihrisku súpera. Vycestovalo totiž na východné Slovensko, kde ho preveril Slavoj Trebišov.

Ten mal pred stretnutím na konte výhru nad Dubnicou, bezgólovú remízu s Púchovom a prehru s B-tímom Slovana. Myjavčanom zasa svietili v tabuľke dve výhry nad Šamorínom a Žilinou a jedna remíza s Petržalkou. Počas prvého augustového víkendu išlo o zápas 4. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023, na ktorý sa kopaničiari počas týždňa poctivo pripravovali s úmyslom natiahnuť sériu bez prehry a nevrátiť sa domov s prázdnymi rukami. A v podstate im tento plán aj vyšiel...

Príležitosť otvoriť skóre mal v 30. minúte zápasu myjavský kapitán Štefan Pekár, ktorý však tento raz pri zahrávaní pokutového kopu nemieril presne a na tabuli ďalej svietil bezgólový stav. Ale to len do 36. minúty, kedy svoje predošlé zaváhanie Pekár odčinil a predsa len poslal Myjavu do vedenia. Trebišov - Myjava 0 : 1.

Už-už to vyzeralo, že duel Myjavčania dotiahnu do víťazného konca, ale v 81. minúte bol proti kapitán Slavoja Roman Begala, ktorý predsa len rozvlnil sieť za Koníčkovým chrbtom a upravil výsledok zápasu na remízový stav 1 : 1. Do záverečného hvizdu sa už nič zásadné na jednej, či druhej strane ihriska neudialo a Myjava si tak z Trebišova po druhej remíze v súťaži priviezla bod.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Myslím, že z tohto zápasu sme mohli zobrať určite aj viac. Gól sme dostali v čase, keď nám chýbalo desať minút do konca. Ale objektívne, mohlo to byť aj menej a tá remíza je v konečnom dôsledku spravodlivá. Zahodili sme jedenástku a v závere stretnutia sme mali ešte dve situácie, ktoré "smrdeli" gólom. Toto ma trochu mrzí, že sme to nezavreli na 0 : 2 a bolo by možno po zápase. Ale z Trebišova sa nosia a budú nosiť body ťažko, takže sme spokojní..."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Silva, Buchel J. (62. Flamík), Benovič, Pekár (K), Cisár, (62. Olejník) Toman, Lopušan, Legnani (68. Martišiak), Čurik (90. Tancík), Svatík
  • Zostava Slavoj Trebišov: Ezekiel, Ilinjo, Matta (82. Jenat), Špak, Rokyta, Begala (K), Sitarčík, Sanusi (46. Bajtoš), Kolesár P., Danko, Ishor
  • ŽK: 28. Ezekiel, 29. Begala, 38. Špak, 45. Čižmár, 76. Danko, 90. Ishor - 31. Cisár, 90. Martišiak
  • góly: 81. Begala - 30. Pekár
  • rozhodovali: Malárik - Kmec, Lalo
  • návštevnosť: 320 divákov