Druhá výhra Spartaka Myjava B v príprave

20.07.2022

V utorok 19. júla 2022 pokračovala letná príprava Spartaka Myjava B druhým prípravným zápasom. Súperom béčka bol tento raz tím starších dorastencov FKM Karlova Ves Bratislava, ktorý účinkuje v 2. lige.

Zápas sa uskutočnil na ihrisku v Brezovej pod Bradlom a letná horúčava veru dala futbalistom na trávniku zabrať. Úvod stretnutia vyšiel kopaničiarom podľa predstáv. Hrali s chuťou, dobre kombinovali, strieľali a výsledkom tejto snahy bol po osemnástich odohratých minútach stav 4 : 0 pre Myjavu. Postupne sa presadili Lukáš Liška, ktorý strelil dva góly, Slavomír Gálik a Richard Jankových. V 30. minúte zužitkoval Jankovýchov center opäť Liška a zvýšil skóre na 5 : 0. Do polčasu rozvlnil sito karloveskej brány ešte Patrik Alina a uzavrel priebežný stav na 6 : 0.

Po prestávke a prestriedaní spartakovci očividne zvoľnili tempo, čo využili hostia na strelenie gólov a stav skorigovali na 6 : 2. V 65. minúte bol v šestnástke faulovaný Jankových a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Gálik. Myjava - Karlova Ves 7 : 2. V 73. minúte dorastenci využili individuálnu chybu domácich a znížili na 7 : 3. V posledných 15 minútach zápasu už síce bolo vidno na hráčoch oboch tímov únavu, ale góly ešte pribúdali. V 80. minúte potiahol loptu po strane Tomka, prihral Liškovi a ten pridal svoj štvrtý presný zásah v stretnutí. O štyri minúty neskôr Alina vysunul Jankovýcha a ten nedal brankárovi hostí šancu. Myjava - Karlova Ves 9 : 3. V samom závere duelu využili ešte svoje príležitosti po nepresnostiach hráčov Spartaka hostia a upravili skóre na konečných 9 : 5 pre Myjavu. Za predvedený výkon v horúcom počasí patrí obom mužstvám pochvala.

Spartak Myjava B/FK Turani - FKM Karlova Ves Bratislava U19 9 : 3 (6 : 0)

• zostava Spartaka Myjava B: Havlík - Dubovský, Brezina, Mareček, Kodaj, Šarudi, Jankových, Tomka, Gálik, Liška, Alina
  • náhradníci: Fridrišek, Michalec, Jankovič, Horňák

zdroj a foto: J. Zmeko