Dynamický zápas priniesol Spartaku tri body

12.10.2019

TIPOS III. liga Západ 2019/2020, 11. kolo, 11. 10. 2019, SPARTAK MYJAVA - FK MARCELOVÁ 4 : 1 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica D. - Toman, Svatík, Horeš (K), Lopušan - Pekár (67. Flamík), Marček (84. Kubica P.), Kóňa - Pecha (89. Zmeko), Miklovič (70. Vávra), Karika (57.Copko)

Zostava FK Marcelová: Kosťukevič A., Knežević S., Németh (K), Speck Wilson, Kosťukevič V. (60. Hegedüs) , Taibl, Dikácz, Bottyán (86. Szikonya), Kuruc (78. Huseinov), Kiss, Kollár

V 11. kole sa na kopaniciach stretli dva tímy z popredných priečok tabuľky. Myjava ako líder privítala štvrtý tím, FK Marcelová. Očakávať sa dal dramatický a kvalitný duel. Myjavčania sa snažili vytvoriť si od úvodu územnú prevahu, tretia najlepšia defenzíva však fungovala kompaktne. Hráči Marcelovej pohrozili v 18. min. zo štandardnej situácie. Dlhé minúty sa hral medzišestnástkový futbal. Až prišla 34. min., pred bránu zacentroval Pecha. Vo veľkej šanci sa ocitol Pekár, ale bránu tesne prestrelil. O dve minúty sa k zakončeniu dostali aj hostia, so strelou Kuruca si Kubica poradil. V 40. min. sa kopaničiari ujali vedenia v stretnutí. Krížna prihrávka prešla z pravej strany až na Pechu, ktorý číhal pri zadnej žrdi a zblízka rozvlnil sieť - 1:0. Na opačnej strane poslal loptu nad bránu kapitán Németh.

V 49. min. bol v pokutovom území faulovaný Kuruc. K realizácií pokutového kopu sa postavil Németh a bezpečne ho premenil - 1:1. V 57. min. sa po nedovolenom zákroku na Kóňu taktiež kopala penalta aj na opačnej strane ihriska. Loptu nasmeroval presne k žrdi Pekár a poslal krátko po vyrovnaní Myjavu opäť do vedenia - 2:1. Na trávniku sa odohrával dynamický duel s množstvom osobných súbojov. Zvýšiť vedenie spartakovcov mohol v 75. min. striedajúci Vávra, zblízka bránu minul. Marcelová sa k zakončeniu dostala v 78. min., Bottyánovej strele chýbala razancia. V 80. min. poslal presný center pred bránu Pecha, Vávra nezamieril presne. V 82. min. mohol vyrovnať po kolmej prihrávke za obranu Hegedüs, výborne zasiahol Kubica. Zatiaľ, čo hostia svoju príležitosť nevyužili, domáci hráči o chvíľu áno. Copko ponúkol loptu ako na podnose Vávrovi a ten sa do tretice nemýlil - 3:1. A to ešte nebolo všetko. Minútu pred koncom riadnej hracej doby mali hostia výhodu zahrávania priameho kopu. Zámer súpera však vystihol Copko a podnietil tak vznik poslednej gólovej akcie duelu. Loptu potiahol dopredu Svatík, posunul ju Copkovi a ten si zopakoval spoluprácu s Vávrom - 4:1. V závere ešte mieril do priestoru brány Copko, no skóre sa už nemenilo. Myjava zdolala v kvalitnom zápase Marcelovú vysoko 4:1.

Hlasy trénerov

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Všetka česť našim chlapcom, že do toho dnes išli s plným nasadením, pretože Marcelová nás potrápila. To treba povedať. Je to výborný súper a nie nadarmo sú v hornej polovici tabuľky. V tomto zápase bolo niekoľko dôležitých momentov. Treba napríklad pochváliť brankára Denisa Kubicu, ako zvládol šancu súpera na 2 : 2. My sme mali pripravený taký koncept, že Erik Vávra a Dávid Copko niečo prinesú do hry a to aj nakoniec ukázali. Súper, ktorý kúsal, má v kádri menší počet hráčov ako my. A je dôležité mať široký káder a ukázalo sa, že sme ich vlastne dorazili týmito striedajúcimi hráčmi. Som rád, že to vyšlo, ale ešte raz musím povedať, že všetka česť Marcelovej, lebo nás potrápila."

Csaba Szórád, tréner FK Marcelová: "V prvom rade by som chcel pogratulovať domácim k výsledku 4 : 1. Myslím, že v prvom polčase sme sa takých 15 - 20 minút hľadali, chalani boli trochu zakríknutí. Potom sa hra vyrovnala. Domáci išli do vedenia, s čím sme sa snažili v druhom polčase čosi urobiť. Podarilo sa nám z penalty vyrovnať, potom bola odpískaná penalta na druhej strane. Za stavu 2 : 1 sme mali okolo 80. Minúty jednu tutovku, ktorú sme nevyužili, následne sme hneď z protiútoku dostali gól na 3 : 1 a napokon sme, bohužiaľ, inkasovali ešte raz. Inak si myslím, že moji zverenci podali veľmi slušný výkon, ale dnes nám to teda nevyšlo."

• góly: 40. Pecha, 57. Pekár (z penalty), 83., 89. Vávra - 50. Németh (z penalty)
  • ŽK: 31. Svatík - 53. Németh, 56. Bottyán
  • rozhodovali: Santa - Krivošík, Fodor
  • návštevnosť: 373 divákov

autor: T. Marek