Gbely vystavili Myjave stopku v pohárovej súťaži

01.08.2021

V prvú augustovú nedeľu vycestovali hráči Spartaka Myjava na Záhorie, aby si v prvom kole slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2021/2022 zmerali sily s tímom TJ Nafta Gbely.

Samotný zápas predchádzali obavy, či sa stretnutie vôbec uskutoční, keďže na západe Slovenska od rána vyčíňali búrky s výdatnými zrážkami. Napokon sa ukázalo, že starosti boli zbytočné a pohárový duel súperi odohrali na spôsobilom teréne.

Úvodné minúty zápasu boli z oboch strán opatrné. Domáci brankár Ravas si na loptu po prvý raz siahol po rohovom kope v 8. minúte. Situácia nebola veľmi nebezpečná, takže ju s prehľadom vyriešil. V ďalšej minúte pohrozili Gbelania Bohunovou delovkou z hranice pokutového územia, ktorá skončila nad brvnom. Peknú akciu predviedli spartakovci v 11. minúte. Ulrich sa odvážne pohral s obranou, v šestnástke posunul loptu Tomášovi Marešovi, ktorý pohotovo zakončil. Ravas jeho pokus vytesnil na rohový kop. Šancu otvoriť skóre mal v 12. minúte Lopušan. Ten po pase od Arthura z uhla netrafil odkrytú bránu. Aktívny Arthur skúšal šťastie o tri minúty neskôr, ale priestor troch žrdí minul. Rovnako pochodil v 26. minúte Mareš. Potom prišla 34. minúte stretnutia, kedy sa Liška previnil v domácom pokutovom území a hlavná arbiterka Matulová ukázala na biely bod. Loptu si naň postavil kapitán domácich Nemec a bezpečne penaltu premenil. Gbely - Myjava 1 : 0. Minútu pred koncom prvého polčasu chcel vyrovnať Martišiak, no mieril brankárovi do rukavíc. Nič sa nezmenilo a súperi odišli do šatní na prestávku s gólovým náskokom naftárov.

Do druhého dejstva nastúpili kopaničiari s dvoma zmenami v zostave, kedy Koníčka s Kosíkom nahradili Lukáš Mareš a skúsený Pekár. No netrvalo dlho a domáci fanúšikovia na tribúnach burácali opäť. V 48. minúte sa totiž dostal do úniku Nemec, ktorého prudká strela vymietla všetky pavučiny z rohu Kubicovej brány a bola ozaj vydareným futbalovým momentom pohárového duelu. Gbely - Myjava 2 : 0. Myjavčania sa snažili s priebežným výsledkom čosi urobiť, v herných činnostiach mali navrch, ale cez kompaktný blok hráčov v bielo-zelenom sa dostávali len ťažko. Občas sa im to však podarilo, ako napríklad v 51. minúte, kedy mal gól na kopačke Arthur. Hrdinom okamihu sa však stal opäť Ravas, ktorý vytiahol ukážkový zákrok. Streliť kontaktný gól skúšali kopaničiari v 67. minúte a tiež v 72. minúte, kedy strela Tomáša Mareša opäť gbelského gólmana zamestnala. Zároveň to bol asi posledný myjavský pokus o zmenu skóre a keďže počas 90-tich minút Spartak nedokázal na pozornú defenzívu súpera nájsť účinný recept, prehral na ihrisku Gbelov 0 : 2. V pohárovej súťaži tak končí a najbližšie sa predstaví už v TIPOS III. lige Západ, keď vycestuje v sobotu 7. augusta 2021 na zápas 1. kola do Šale.

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Koníček K. (46. Mareš L.), Flamík, Kóňa (K), Kosík (46. Pekár), Ulrich (85. Liška), Lopušan (59. Pecha), Martišiak, Mareš T. (75. Sivák), Arthur, Svatík

• Zostava TJ Nafta Gbely: Ravas P., Veselský, Smetana, Neoveský, Bzdúšek, Ravas L., Palkovič, Bartal (85. Dvořák), Žáček, Bohun, Nemec (K) (75. Mráz)

• ŽK: 37. Bohun - 76. Svatík, 85. Flamík
  • góly: 35. Nemec (PK), 48. Nemec
  • rozhodovali: Matulová - Krivošík, Palkovič

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Odohrali sme typický pohárový zápas s ťažkým súperom. V úvode sme mali dve veľké šance, ktoré sme nevyužili. Potom sme spravili chybu v šestnástke a po pokutovom kope dostali gól. To domácich postavilo na nohy a blok ešte viac zhustili. Bolo veľmi náročné sa cezeň dostávať. V druhom polčase sme chceli hrať čo najviac cez čiary, čo sa nám veľmi nedarilo a cez ten ich blok sme sa veľmi nepresadzovali. Potom dali domáci fantastickým gólom na 2 : 0, s čím sme už nedokázali nič urobiť. Musíme si tento zápas detailne rozobrať a musíme sa veľmi dobre pripraviť tak na zápas so Šaľou, ako aj na celú súťaž. Takže máme čo robiť tak po kondičnej stránke, ako aj po taktickej."