Generálka na ligu sa kopaničiarom vydarila

22.07.2023

V sobotu 22. júla 2023 dopoludnia vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na svoj posledný prípravný zápas pred štartom ligy. Stretli sa v ňom s domácim tímom OK Častkovce.

Oba tímy vstúpili do stretnutia aktívne a hneď v prvých minútach si vypracovali niekoľko dobrých príležitostí. Prvý gól tak padol už v 9. minúte, keď sa dobre zahraný rohový kop Myjavy pokúsil zlikvidovať domáci gólman. Na loptu síce dosiahol, ale nabil dobre postavenému Bedecsovi, ktorý následne svojou strelou z prvej rozvlnil sieť. Povzbudený týmto gólom sa pred bránu súpera snažil dostať Copko. A bol to práve on, kto v 12. a 15. minúte zvyšoval skóre Spartak na 3 : 0. Nasledovalo niekoľko ďalších šancí, v ktorých sa dobre ukazovali Copko, Hapal, Prachar či Tancík. V 24. minúte prišla prvá chyba kopaničiarov. Kubicovi vo výhľade clonilo niekoľko hráčov a slabú strelu, ktorá mierila k jeho svätyni, si všimol až na poslednú chvíľu. Lopta od Lichnera tak preplávala priestorom medzi ľavou žrďou a rukavicou myjavského brankára a bolo 1 : 3. No hráči v žltých dresoch sa nevzdávali a na polovici súpera dobre kombinovali. Brankár Kisac musel ešte niekoľkokrát zasahovať. V 41. minúte sa pokúšal loptu do pravého horného rohu zatočiť Tancík. no táto strela mu celkom nevyšla. Obrana Spartaka ešte zlikvidovala jeden rohový kop a hlavný arbiter odpískal koniec prvého polčasu.

Druhé dejstvo začalo podobne ako to prvé. Obe mužstvá sršali aktivitou, no skóre sa menilo len v prospech Myjavčanov. V 50. minúte sa na dostrel priblížil Cisár a strážca domácej siete bol opäť prekonaný. Častkovce - Myjava 1 : 4. No nebezpečné akcie sa objavovali aj na strane domácich a striedajúci Koníček musel byť stále v strehu. V 54. minúte prekvapil Častkovčanov individuálnou akciou Copko. V pokutovom území predviedol pár kľučiek, loptu znova úspešne poslal za bránkovú čiaru a skompletizoval hetrik. V 57. minúte zahral priamy kop Legnani a jeho strelu zastavilo telo jedného z brániacich hráčov. V 59. minúte vysunul Čurik na pravé krídlo Cisára, ale ten nestihol poslať loptu pred bránu. Následne sa do úniku dostal útočník Častkoviec. Tesne predtým ako vystrelil ho dobehol Čurik a veľkú príležitosť na zmenu priebežného stavu zmaril. Po jednom z faulov sa hráči na trávniku neudržali a rozhodcovia museli upokojovať šarvátku v strede hracej plochy. V 85. minúte sa po peknej kombinácii na polovici súpera dostal do výhodnej pozície Cisár. Loptu však poslal nad brvno. V 87. minúte sa v hlavičkovom súboji nepríjemne zrazil Boledovič s jedným z domácich hráčov. Obaja zostali otrasení ležať na trávniku. Počas ich ošetrenia ubehli aj posledné minúty zápasu. Nasledovalo už len autové vhadzovanie, pár prihrávok a hvizd hlavného rozhodcu oznámil koniec zápasu. OK Častkovce – Spartak Myjava 1 : 5.

Výsledok hovorí jasne. Generálka Spartaku vyšla výborne a všetci dúfame, že s rovnakým nasadením vybehnú Myjavčania aj na trávnik Púchova v 1. kole 2. futbalovej ligy 2023/2024, ktoré odohrajú v sobotu 29. júla 2024 o 17.00 h. Budeme držať palce!

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "S výkonom hráčov som spokojný. V prvých minútach sme udali súperovi vysoké tempo, donútili sme ho robiť chyby, z ktorých sme následne skórovali a v podstate sme celý zápas dominovali. V druhom polčase sme trochu zmenili systém hry, čo sa týka prechodu do útoku a tento zápas bol pre nás úspešný. Čo sa týka plánov na blížiacu sa ligu, chceme hrať útočný futbal, chceme viac dominovať na ihrisku a nechať súpera behať na ihrisku bez lopty. Vždy do toho pôjdeme naplno, zápasy chceme vyhrávať a výkonom i výsledkami potešiť fanúšikov na Myjave."

  • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Toman, Halabrín, Bedecs, Čurik, Flamík, Cisár, Hapal, Tancík, Prachar, Copko
    náhradníci: Castellano, Koníček, Buchel, Legnani, Svatík, Vávra, Boledovič
  • góly: 24. Lichner - 9. Bedecs, 12., 15. a 54. Copko, 50. Cisár

T. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen