Triumf kopaničiarov nad Mokrým Hájom sa nerodil ľahko, no zabezpečil im ligový titul

05.06.2023

V ďalšom domácom zápase privítali hráči B-mužstva Spartaka Myjava na štadióne v Turej Lúke tím OFK Mokrý Háj. So súperom z hornej polovice tabuľky si zmerali sily v rámci 24. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 v sobotu 3. júna 2023 popoludní.

Išlo o dôležitý duel, v ktorom si Myjavčania mohli definitívne zabezpečiť prvenstvo v aktuálnom súťažnom ročníku. A aj keď vstúpili do stretnutia s priemerným výkonom, boli to práve oni, kto si v 12. minúte vypracovali prvú príležitosť na skórovanie. Jankovičom centrovaná lopta našla dobre postaveného Zmeka a ten nastrelil brvno. "Profesorský futbal", ktorý spartakovci predvádzali, sa im napokon vypomstil, pretože v 24. minúte hostia využili chybu v rozohrávke a Lašák poslal Mokrý Háj do vedenia 1 : 0. Šance hráčov v čierno-bielych dresoch, Tomku, Brezinu i Zmeka, zostali do polčasovej prestávky nevyužité.

Do druhého dejstva našťastie nastúpilo celkom iné mužstvo a Myjavčania začali konečne hrať svoju hru, ktorá čoskoro priniesla svoje ovocie. Najskôr v 52. minúte po Gálikovej akcii vyrovnal na 1 : 1 Zmeko a len o dve minúty neskôr zužitkoval ten istý hráč prihrávku od Kosíka a poslal Spartak do vedenia 2 : 1. Domáci postupne ovládli dianie na trávniku a v 61. minúte zvýšil prudkou strelou na 3 : 1 Tomka. Pekná kombinácia sa na turolúckom trávniku zrodila v 64. minúte, keď Koníček centroval do pokutového územia na Vávru. V ňom následne Gálik prenechal loptu Tomkovi a ten svojim druhým presným zásahom upravil priebežný stav na 4 : 1 pre Myjavu. V 75. minúte Koníček vysunul opäť Tomku, ten skompletoval hetrik a strelou do prázdnej brány uzavrel skóre zápasu na 5 : 1. Za zmienku ešte stojí 83. minúta stretnutia, kedy sa po dlhšom zranení do zostavy navrátivší Liška pokúšal strelou spoza šestnástky prekvapiť Šipoša, no napokon trafil len žrď súperovej svätyne.

V každom prípade, B-mužstvo Spartaka Myjava si týmto výsledkom zabezpečilo zisk ligového titulu už dve kolá pred skončením súťaže a poďakovanie za túto skutočnosť patrí celému hráčskemu kolektívu ako aj realizačnému tímu.

SME JEDEN TÍM!

Spartak Myjava B - OFK Mokrý Háj 5 : 1 (1 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 24. kolo

  • zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Brezina, Tomka, Koníček, Šarudi, Dubovský (78. Benian), Gálik (K), Mareček (46. Kosík - 85. Bies), Zmeko (81. Liška), Kodaj, Jankovič (46. Vávra)
  • zostava OFK Mokrý Háj: Šipoš, Prokeš, Buchta, Hladký, Vaško (K), Valúch, Krupodorov (61. Piroha), Lašák, Irša Valúch M., Kavoň
  • góly: 52. a 54. Zmeko, 61., 64. a 75. Tomka - 24. Lašák
  • ŽK: 33. Zmeko - 70. Irša
  • ČK: -
  • rozhodovali: Imrichovič - Pivarček, Baláž
  • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko