Hodnotenie jesene U10: Nemusíme sa spoliehať len na pár lídrov

12.12.2023

Väčšina futbalových súťaží na Slovensku má už svoje jesenné časti za sebou. Hráčov a realizačné tímy čaká sviatočné voľno a po ňom zimná príprava na jarné merania síl s ligovými súpermi. Pozrime sa teda spoločne na to, ako sa v uplynulých mesiacoch darilo spartakovským tímom.

Dnes sa spoločne pozrieme na prípravku U10 pod vedením trénera Ľubomíra Jankovýcha. Ten na margo uplynulej prvej časti súťaže ročníka 2023/2024 hovorí:

"Letnú prípravu sme začali 24. júla, no v prvom mesiaci sme sa stretávali so zlou dochádzkou detí na tréningy. K jej zlepšeniu prišlo až na konci prázdnin, kedy sme mohli už absolvovať aj prípravné zápasy. Tie sme odohrali v Skalici, Senici a Trnave. Tiež sme sa zúčastnili dvoch turnajov v Senci a v Slavkove u Brna. Keďže spomínaná dochádzka na tréningy nebola zo začiatku ideálna, tak aj výsledky v prípravných zápasoch neboli v úvode víťazné. No postupne ako sa vracali deti z prázdnin a začala škola, dochádzka sa zlepšila a chlapci sa dostávali do hernej pohody, akú sme si predstavovali.

V súťaži Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Trenčianskeho kraja sme vyhrali všetky zápasy okrem duelu v Trenčíne, ktorý nám ukázal, kde máme ešte rezervy a na čom budeme ďalej pracovať. Okrem súťaže SFZ sme chodili hrávať aj oblastnú súťaž určenú pre kategóriu U11. Tieto stretnutia sme brali ako doplnkové, keďže tu sa hrá iným spôsobom a s menším počtom hráčov ako v súťaži riadenej SFZ. Popritom sme ešte odohrali prípravný zápas s Kyjovom a aj s našimi dievčatami a chlapcami z U9. Po skončení súťaže sme vycestovali na krátke sústredenie do Korne na Kysuciach, kde sme absolvovali prípravné zápasy s Martinom, Kyjovom, Bytčou a Púchovom.

Teraz máme na programe sériu halových turnajov v mestskej športovej hale v Myjave a po novom roku aj v iných mestách. Počas jarnej časti sa chceme zamerať na systém, ktorý sa hrá v kategórii U11 - na hru na väčšom ihrisku a s väčším počtom hráčov.

V poslednom polroku nám do kádra pribudli dvaja noví chlapci a jeden skončil, takže aktuálne máme v tíme 23 hráčov. Najväčšou prednosťou nášho tímu je, že sa v ňom nachádza veľa futbalistov, čo má svoju kvalitu a preto sa nemusíme spoliehať iba na pár lídrov.

Chcel by som sa ešte touto cestou poďakovať rodičom, že podporujú svoje deti a pomohli nám tak vytvoriť skvelý kolektív!"

Plán zimnej prípravy U10

  • nedeľa 26. 11. 2023 - Bogy Cup Myjava, veľká športová hala Myjava
  • nedeľa 3. 12. 2023 - Bogy Cup Myjava, veľká športová hala Myjava
  • nedeľa 10. 12. 2023 - Turnaj SFZ, veľká športová hala Myjava
  • nedeľa 17. 12. 2023 - Myjava Cup, veľká športová hala Myjava
  • január a február 2024 – rôzne halové turnaje

Prípravka U10 Spartaka Myjava

I. Neveďalová, M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen