Hodnotenie jesene U15: Musíme popracovať na medzihre

14.12.2023

Väčšina futbalových súťaží na Slovensku má už svoje jesenné časti za sebou. Hráčov a realizačné tímy čaká sviatočné voľno a po ňom zimná príprava na jarné merania síl s ligovými súpermi. Pozrime sa teda spoločne na to, ako sa v uplynulých mesiacoch darilo spartakovským tímom.

V tomto prípade sa pozrieme na jesenné pôsobenie našich starších žiakov z kategórie U15, ktorú má na starosti tréner Igor Pszota.

"Náš káder tvorí 26 hráčov, ktorí hrajú majstrovské zápasy v dvoch súťažiach, v 3. a 4. lige. Pred sezónou nám odišli Romančík do Podbrezovej a Baranovič do Petržalky. Teda v oboch prípadoch išlo o tímy z najvyššej súťaže," začína svoje hodnotenie tréner Pszota a ďalej vysvetľuje: "Tretia liga sa tento rok hrá novým spôsobom. Je v nej 18 družstiev rozdelených do dvoch skupín po deväť tímov. Prvých päť tímov z každej skupiny bude hrať potom o postup do 2. ligy. Tie budú hrať osem zápasov s družstvami z juhovýchodnej skupiny, systémom každý s každým, doma a vonku. Zvyšné tímy budú hrať so zvyškom z druhej skupiny juhovýchod.

Počas letnej prípravy sme odohrali štyri zápasy, v 3. lige máme za sebou 13 zápasov a v 4. lige deväť zápasov. Kladne hodnotím turnaj v talianskej Verone, ktorého sme sa spolu s hráčmi z U13 zúčastnili a kde sme odohrali sedem kvalitných zápasov. Účasť na medzinárodnom turnaji je pre našich hráčov rozhodne prínosom nielen v športovom, ale aj v spoločenskom živote. Vyskúšali sme si tu konfrontáciu najmä s dánskymi družstvami.

Čo sa týka hernej stránky, musíme popracovať na medzihre. Potrebujeme zlepšiť kvalitu prihrávok a strieľame málo gólov. Zakončenia musíme tiež vylepšiť. Toto prechodné obdobie využijeme na zlepšenie herných činností jednotlivca, ale aj kolektívneho prejavu celého družstva. Využívať budeme priestory haly a umelej trávy. Chceme hernou formou skvalitniť aj kondičné schopnosti hráčov. Pomáhajú nám v tom i špecifické tréningy s trénerom brankárov a tréningy s kondičnou trénerkou."

Plán zimnej prípravy starších žiakov U15 Spartaka Myjava

  • pondelok 4. 12. 2023 - Halový turnaj Svinná
  • nedeľa 11. 2. 2024 - Myjava – Nové Mesto nad Váhom
  • sobota 24. 2. 2024 - Myjava – Trebatice
  • nedeľa 3. 3. 2024 - Myjava – Veselí nad Moravou
  • 8. – 11. 3. 2024 - Sústredenie v Radave

Starší žiaci U15 Spartaka Myjava

I. Neveďalová, M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen