Hodnotenie jesene U8 a U9: Zimná príprava štartuje už v utorok 12. decembra 2023

11.12.2023

Väčšina futbalových súťaží na Slovensku má už svoje jesenné časti za sebou. Hráčov a realizačné tímy čaká sviatočné voľno a po ňom zimná príprava na jarné merania síl s ligovými súpermi. Pozrime sa teda spoločne na to, ako sa v uplynulých mesiacoch darilo spartakovským tímom.

V tomto prípade sa zameriame na kategóriu U8, ktorú vedie tréner Matúš Vido a tiež kategóriu U9. Tú má zasa na starosti tréner Miroslav Manák.

"V kategórii U8 máme momentálne 26 deti. Hrávame oblastnú súťaž prípraviek U9, čo je pre niektoré deti veľmi náročné, keďže sú tam starší hráči a v tejto vekovej kategórii je to veľmi vidieť. No pre deti je v tomto veku najdôležitejší tréning a je vidieť, že hráči napredujú, čo nás teší. Snažíme sa v prvom rade o všeobecný rozvoj hráčov," konštatuje po jesennej časti Matúš Vido.

V prípade prípravky U9  je to už o čosi náročnejšie a po ukončenej prvej časti aktuálneho súťažného ročníka čaká mladých myjavských futbalistov zimná príprava. Tú odštartujú už v utorok 12. decembra 2023.

"Tréningový proces sme začali v auguste, čo je obdobie prázdnin a dovoleniek. To sa odzrkadlilo aj na počte detí. Postupom času sa to ustálilo a momentálne máme v kádri 23 detí, čo je výborné. Trénujeme trikrát do týždňa a hráme jeden zápas.

Hráme súťaž organizovanú Slovenským futbalovým zväzom (SFZ), kde sa stretávame napríklad s tímami Trenčína, Dubnice, Púchova a ďalšími. Hodnotenie konkrétnych dosiahnutých výsledkov v tejto kategórií nie je až tak podstatné, ale dovolím si povedať, že sme s každým súperom dokázali odohrať vyrovnané stretnutia. Čo je omnoho dôležitejšie, deti sa každým jedným tréningom a zápasom posúvajú ďalej, učia sa nové veci a čo je najpodstatnejšie, vytvárajú si lásku k futbalu.

Momentálne sa presúvame trénovať do haly, kde nás čaká zimná časť a s ňou spojených viacero turnajov. Zúčastníme sa tradičnej Zimnej ligy prípraviek spolu s družstvami Častkoviec, Brezovej pod Bradlom, Lipova, Borského Mikuláša, Starej Turej a Vrbového. Okrem toho nás čakajú aj iné turnaje a zápasy, na ktoré sa tešíme," uzatvára svoje hodnotenie Miro Manák.

Plán zimnej prípravy U9

  • utorok 12. 12. 2023 - Spartak Myjava - Spartak Trnava, veľká športová hala Myjava
  • december - marec, Zimná Liga, sedem turnajov vo veľkej športovej hale v Myjave
  • nedeľa 14. 1. 2024 - Bogy Cup Myjava, veľká športová hala Myjava
  • nedeľa 18. 2. 2024 - Halový turnaj SFZ, veľká športová hala Myjava
  • nedeľa 3. 3. 2024 - Bogy Cup Myjava, veľká športová hala Myjava

Prípravka U8 Spartaka Myjava


Prípravka U9 Spartaka Myjava

I. Neveďalová, M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen