Hráči Spartaka ukončili predprípravu spoločným zápasom, zídu sa až na budúci rok

08.12.2022

V stredu 7. decembra 2022 popoludní odohrali myjavskí futbalisti záverečný modelovaný zápas pred sviatočným voľnom, ktoré potrvá do nedele 8. januára 2023. Následne v pondelok sa oficiálne začne zimná príprava na jarnú časť 2. ligy.

Na myjavskom ihrisku s umelou trávou sa o 16.00 h zišli hráči zo spartakovského A-mužstva, B-mužstva, navrátilci z hosťovaní aj dorastenci, aby stretnutím hraným na dvakrát 35 minút zavŕšili úspešný kalendárny rok 2022 myjavského futbalu. Po krátkej rozcvičke sa rozdelili do dvoch tímov a schuti sa pustili do zápasu. Treba povedať, že v ňom nič nepodcenili a nasadenie bolo na trávniku jasne viditeľné.

Po krátkom "oťukávaní" sa v 10. minúte stretnutia dostal do úniku po pravej strane Tancík, v pokutovom území poslal spätnú prihrávku Jakubovi Halabrínovi a ten otvoril skóre. Spartak Myjava 1 - Spartak Myjava 2 1 : 0. O štyri minúty neskôr na druhej strane ihriska opečiatkoval brvno Odráškovej brány Pekár. V 15. minúte mohlo byť vyrovnané, ale gól Denisa Kubicu neplatil, pretože pozorné oko rozhodcov z realizačného tímu "áčka" jeho pozíciu posúdilo ako ofsajdovú. Do brvna mieril v 20. minúte aj jeho spoluhráč Copko. V 30. minúte opäť udreli hráči prvého tímu. Po rýchlom útoku vyslal Mareš presnú prihrávku Martišiakovi a ten zvýšil náskok svojho mužstva na 2 : 0. O skorigovanie priebežného stavu sa v 31. minúte pokúsil vydarenou strelou Kvasnica, no Odráška loptu vytesnil na rohový kop. V samom závere prvého dejstva bola faulovaný Jakub Halabrín a následný pokutový kop bezpečne premenil Sivák. Spartak Myjava 1 - Spartak Myjava 2 3 : 0.

Po zmene strán ako prví pohrozili hráči druhého tímu. Po ideálnej prihrávke z Buchelovej kopačky zakončoval v 38. minúte Kubica a tretí raz v zápase zazvonilo brvno brány. Neúspešná bola aj následná Copkova dorážka. V 40. minúte sa blysol skvelým zákrokom Koníček, keď zlikvidoval čistú šancu Martišiaka. Napokon sa futbalová šťastena predsa len priklonila aj k zatiaľ strelecky neúspešnému spartakovskému tímu. V 55. minúte sa po Cisárovej prihrávke dostal do samostatného úniku Copko a znížil na 1 : 3. Ten istý hráč mohol o dve minúty neskôr pridať aj druhý gól , ale tento raz ideálnu príležitosť nevyužil. V 59. minúte centroval do šestnástky Lopušan, no Cisár pred odkrytou Odráškovou svätyňou loptu netrafil. V 63. minúte zužitkoval loptu od Pekára aktívny Copko a znížil na rozdiel jedného gólu. Napokon v 66. minúte sa individuálne presadil Pekár a vyrovnal na 3 : 3.  Do konca stretnutia sa ešte pokúšala strhnúť víťazstvo na stranu svojho mužstva dvojica Copko - Pekár. Ale keďže sa to ani jednému napriek zjavnému ofenzívnemu apetítu nepodarilo, duel sa skončil zmierlivo, remízou 3 : 3.

• Zostava Spartak Myjava 1: Odráška, Pafka, Halabrin Jerguš, Vávra, Tancík, Zmeko, Mareš, Sivák, Toman, Halabrín Jakub, Martišiak
  • Zostava Spartak Myjava 2: Koníček, Kvasnica, Svatík, Lopušan, Buchel, Cisár, Flamík, Pekár, Plaskoň, Copko, Kubica
  • góly: 10. Halabrín Jakub, 30. Martišiak, 35. Sivák (PK) - 55. a 63. Copko, 66. Pekár
  • rozhodovali: Solnička - Kaplan, Zverec
  • návštevnosť: všetci