Hráčky Spartaka Myjava potvrdili svoj majstrovský titul víťazstvom nad Slovanom Bratislava

09.06.2023

V poslednom ligovom zápase aktuálneho súťažného ročníka DEMIŠPORT 1. ligy žien 2022/2023 privítali hráčky Spartaka Myjava na domácom trávniku tím ŠK Slovan Bratislava. Stretnutie tímy odohrali v piatok 9. júna o 18.00 h a pred samotným zápasom sa priamo na hracej ploche ešte uskutočnilo odovzdávanie ocenení hráčkam, ktoré sa dostali do Jedenástky roka.

Myjava sa môže pochváliť až štyrmi zástupkyňami v tomto výbere. Natáliou Čermákovou, Sárou Kršiakovou, Ellou Glatzovou a Laurou Retkesovou. Navyše TOP hráčkou sezóny sa na základe hlasovania odborníkov stala opäť hráčka Myjavy, Andrea Bogorová. Ceny si dievčatá prevzali z rúk dlhoročného slovenského reprezentanta a skúseného brankára, Jána Muchu. Všetkým aj touto cestou gratulujeme! A poďme sa teraz pozrieť na samotný priebeh duelu.

Domáce hráčky hneď v úvodnej fáze zápasu zatlačili súperky na ich polovicu ihriska a hľadali účinný recept na prekonanie brankárky a zároveň kapitánky Slovana, Rezekovej. Kopaničiarky si síce dokázali vypracovať už v prvých desiatich minútach viacero príležitostí, ale gólovým koncovkám buď chýbala presnosť alebo situáciu vyriešila obrana Slovana. Až prišla 23. minúta, v nej presný center Honkovej a dobre postavená Bogorová hlavou otvorila skóre. Myjava – Slovan 1 : 0. Mimochodom, Bogorová sa stala aj najlepšou strelkyňou ročníka 2022/2023, keď si na konto pripísala 46 strelených gólov. Tá istá hráčka sa o tri minúty neskôr pokúšala zakončiť efektne nožničkami, ale štatistiky si v tomto prípade nevylepšila. V 31. minúte išla sama na bránu Vredíková, Rezeková si však s jej pokusom k vzdialenejšej žrdi poradila. V 35. minúte zasa využila nedorozumenie v obrane Bogorová, skúsila šťastie, no jej zakončenie priestor troch žrdí minulo. Vzápätí preverila Rezekovej reflexy Vredíková. Gólmanka Slovana však dokázala loptu vyraziť na roh. Tlak Spartaka pokračoval a v 39. minúte mierila tesne nad brvno opäť Vredíková. Do konca prvého polčasu sa už nič nezmenilo a tímy sa rozišli na prestávku s tesným náskokom domáceho družstva.

V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil a aktívnejšie na trávniku naďalej pôsobili Myjavčanky. Peknú akciu predviedli hráčky v čiernych dresoch v 51. minúte. Hucovičová pri postrannej čiare vybojovala loptu, zacentrovala do pokutového územia a jej prihrávku hneď zužitkovala Retkesová, ktorá nastrelila žrď Rezekovej svätyne. Myjavská brankára Čermáková si po prvý raz v druhom dejstve na loptu siahla až v 61. minúte po streleckom pokuse Škerdovej. V 74. minúte sa do sólového úniku dostávala Kucharčíková, Vaculová ju ale ku koncovke nepustila. V 78. minúte tečovaná strela Slukovej opečiatkovala brvno bratislavskej brány. V 85. minúte mali kopaničiarky k dispozícií štandardnú situáciu. Priamy kop zahrávala Nárožná a veru strelou ponad múr poriadne natiahla Rezekovú v bráne. V záverečných minútach sa už sieť ani na jednej strane ihriska nerozvlnila a po záverečnom hvizde mohli Myjavčanky začať so svojimi fanúšikmi zaslúžene oslavovať tak zisk majstrovského titulu ako aj opätovnú účasť v predkolách ženskej Ligy majstrov! SME JEDEN TÍM!

Iveta Neveďalová, hrajúca trénerka Spartaka Myjava: "Aj keď už bolo rozhodnuté, chceli sme si dnešný zápas užiť. Chceli sme, aby prišlo veľa ľudí a dúfame, že tým, ktorí prišli, sa dnes futbal páčil a verím, že sme ich našim výkonom potešili. Aj keď výsledok bol len 1 : 0. Myslím, že v tejto sezóne sme boli lepší, ako v tej predošlej. Snažíme sa zlepšovať od zápasu k zápasu a v tomto ročníku sme to zvládli dotiahnuť do úspešného konca už štyri kolá pred koncom."

  • zostava Spartaka Myjava: Čermáková, Pirťanová (59. Boorová), Kršiaková, Horváthová, Honková, Glatzová, Kucharčíková, Vredíková (59. Sluková), Neveďalová (K) (46. Hucovičová), Retkesová (69. Panáková), Bogorová (60. Nárožná)
  • zostava ŠK Slovan Bratislava: Rezeková (K), Droppová, Mičencová, Rojnik, Mrocková, Vaculová, Korimová (71. Nedoroščíková), Ščasnárová, Hatinová (89. Juríková), Škerdová, Jalakšová
  • ŽK: 29. Kucharčíková – 57. Mičencová
  • ČK: -
  • góly: 23. Bogorová
  • rozhodovali: Otrubčák – Patka, Obeda
  • návštevnosť: 315 divákov

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen