Jednoznačné víťazstvo Spartaka nad Baníkom Čáry

15.05.2023

V sobotu 13. mája 2023 popoludní odohrali hráči Spartaka Myjava B svoj ďalší majstrovský zápas. V rámci 21. kola 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 sa stretli s tímom ŠK Baník Čáry na jeho ihrisku.

Myjavčania podobne ako v predošlých stretnutiach zachytili hneď úvod zápasu a už v 4. minúte Tomkom centrovaná lopta z pravej strany našla Copka, ktorý prekonal domáceho brankára a otvoril skóre. Čáry - Myjava 0 : 1. Spartakovci pokračovali v nátlakovej hre a keď v 7. minúte poslal loptu za obranu Baníka Copko, Kosík z ostrého uhla zvýšil na 2 : 0 pre Myjavu, Hostia mali naďalej hru pod kontrolou, aj keď kombinácia na menej kvalitnom teréne občas viazla a prihrávky neboli ideálne. Ďalšiu príležitosť si kopaničiari vypracovali v 24. minúte po akcii dua Tomka - Gálik, ale myjavský kapitán svoju šancu tento raz nevyužil. Potom v 29. minúte zužitkoval chybu gólmana Ozábala aktívny Copko a upravil priebežný stav na 3 : 0. Ďalšie pokusy Kosíka alebo Zmeka zostali nevyužité.

Druhý polčas sa začal v miernejšom tempe, Myjavčania si stále hrali to, čo potrebovali, hoci terén viackrát zmaril ich pokusy o kombinačnú hru. Až v 53. minúte po štandardnej situácií smerovala lopta do šestnástky domácich na Brezinu, ten hlavou prihral Copkovi a myjavský útočník svojím hetrikom uzavrel skóre na konečných 4 : 0 pre Spartak. Ojedinelú šancu mali domáci v 77. minúte, no ich strela napokon smerovala len nad Opálekovu svätyňu.

ŠK Baník Čáry - Spartak Myjava B 0 : 4 (0 : 3)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 21. kolo

• zostava ŠK Baník Čáry: Ozábal, Danihel, Riška (K), Navrátil, Pelikán (65. Polák L.), Šúrek, Černoch, Cigánek (73. Polák S.), Bíly, Smetana, Šefčík (83. Procháska)
  • zostava Spartak Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (81. Bies), Koníček (64. Jankových), Šarudi, Gálik (K), Mareček, Zmeko, Kosík, Kodaj, Copko (59. Jankovič)
  • góly: 4., 29. a 53. Copko, 7. Kosík
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Köppl - Imrichovič, Bányi
  • návštevnosť: 100 divákov