Jednoznačný pohárový triumf futbalistiek Myjavy

09.05.2024

V stredu 8. mája 2024 vycestovali hráčky Spartaka Myjava na štadión pod Zoborom do Nitry, aby na ňom odohrali finále Slovenského pohára žien 2023/24 so súperkami z FC Košice.

Už v druhej minúte stretnutia hlavičkovala v pokutovom území Nárožná, lopta sa dokotúľala až do siete Košíc a Spartak viedol 1 : 0. V 8. minúte zahrávala priamy kop Neveďalová. No strelu po zemi stihla košická gólmanka zachytiť skôr, ako útočiaca Bogorová. Myjavčanky vyvíjali v úvodnej fáze duelu na Košice veľký tlak, no ten po chvíli ustal a k lopte sa dostali aj súperky. V 25. minúte pohrozili hráčky Spartaka z rohového kopu. Na vzdialenejšej žrdi sa do zakončenia tlačila Kramlíková, ale neúspešne. V 29. minúte prihrala v šestnástke Matušicová Bogorovej, tá síce loptu do brány doklepla, ale rozhodkyne signalizovali postavenie mimo hry. V 42. minúte zvýšila na 2 : 0 strelou pod brvno Kucharčíková a na 3 : 0 ešte upravovala v závere polčasu Bogorová.

V 48. minúte rozvlnila košickú sieť Kramlíková a v 60. minúte bol už priebežný stav 5 : 0, keď sa po druhýkrát presadila Kucharčíková. Len o minútu na to pridala ďalší presný zásah striedajúca Ordzovenská. V 70. minúte stála znova v ofsajdovej pozícií Bogorová a jej gól ani teraz neplatil. V 80. minúte síce Košice brankárku vystriedali, no tá sa ani nestihla poriadne po ihrisku poobzerať a už ju prekonala Honková. Spartak Myjava - FC Košice 7 : 0. V 90. minúte upravila na konečných 8 : 0 posila z lavičky, Durcová. Hráčky Spartaka boli až do záverečného hvizdu na lopte, hrali ofenzívny futbal, vytvárali si nebezpečné príležitosti a pohárovú trofej si rozhodne zaslúžili. Gratulujeme!

  • zostava Spartaka Myjava: Čermáková (65. Opalková), Pirťanová, Nárožná, Honková, Kucharčíková, Neveďalová (C), Vredíková (83. Durcová), Kramlíková (65. Suchoňová), Matušicová (83. Letková), Hucovičová (58. Ordzovenská), Bogorová
  • zostava FC Košice: Žiaková (80. Sabová), Botne (62. Maková), Kotiková, Ferková, Sedlačková, Bačová (C), Bjorli (80. Garmátová), Šalitrošová, Saether, Fleischerová (62. Vranková), Papajová
  • góly: 2. Nárožná, 42. a 60. Kucharčíková, 44. Bogorová, 48. Kramlíková, 61. Ordzovenská, 80. Honková, 90. Durcová
  • ŽK: 35. Kucharčíková – 7. Papajová, 13. Ferková
  • ČK: -
  • rozhodovali: Krčová – Vargová, Ukropová
  • návštevnosť: 527 divákov

Timotej Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen