Jesenná derniéra myjavského béčka s trpkou príchuťou

13.11.2023

V sobotu 11. novembra 2023 popoludní sa B-mužstvo Spartaka Myjava lúčilo s jesennou časťou aktuálneho súťažného ročníka, keď v rámci 15. kola privítalo na turolúckom štadióne tím TJ Nový Život Veľké Uherce.

Kopaničiari na stretnutie nastupovali v oklieštenej zostave a úvodné minúty duelu boli obojstranne opatrné. Prvú šancu si vypracovali domáci hráči v 8. minúte, keď po Fuknovom prieniku zakončoval mimo priestor troch žrdí Dubovský. Hostia mali v 15. minúte k dispozícií priamy kop, po ktorom Jankulova strela na prekvapenie všetkých skončila za Oravcovým chrbtom a Veľké Uherce viedli nad Myjavou 1 : 0. Spartakovci v snahe o kontaktný gól nepoľavovali, ale recept na prekonanie Bodockého nájsť nevedeli. Napríklad v 21. minúte zahrávali štandardnú situáciu, no Fuknov pokus vyrazil gólman Nového Života na rohový kop. V 31. minúte Kosíkovu strelu hráči súpera ztečovali a zmenu skóre neprinieslo ani Tomkove zakončenie. V 40. minúte Veľké Uherce predviedli peknú krídelnú akciu, po ktorej hlavička skončila mimo myjavskej brány.

Do druhého polčasu domáci tréner pozmenil niektoré posty s úmyslom zvrátiť nepriaznivý vývoj, no v 53. minúte inkasoval po zbytočnom faule červenú kartu Zmeko a Myjava dohrávala zápas v oslabení.  Napriek tomu si domáci udržiavali územnú prevahu, dobíjali súperovu bránu, ale efektivita v zakončení im chýbala. V 60. minúte bola zblokovaná Tomkova strela, Fuknov pokus brankár vyrazil a Mareček loptu nestihol loptu doraziť za čiaru. Ďalšieho gólu sa už fanúšikovia na tribúnach nedočkali a posledný spartakovský duel prvej časti 5. ligy severozápad HUMMEL 2023/2024 skončil prehrou, ktorá zamrzela.

Spartak Myjava B - TJ Nový Život Veľké Uherce 0 : 1 (0 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 15. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Oravec, Brezina, Vávra, Tomka, Jankových (55. Mareček), Tomka, Dubovský (K), Zmeko, Fukna, Kosík, Kodaj
  • zostava TJ Nový Život Veľké Uherce: Bodocký, Jankula, Cíger, Pavličko (73. Gašparovič), Valter, Michalík (46. Súlovský), Mikula (46. Škoda), Belianský, Kmeť, Chlpek (76. Duchovič), Kundala (K)
  • ŽK: 35. Michalík, 53. Jankula, 90. Kmeť
  • ČK: 53. Zmeko
  • góly: 15. Jankula
  • rozhodovali: Strečko - Ferenc, Lévai
  • návštevnosť: 50 divákov