TIPOS III. liga Západ 2019/2020, 12. kolo, 19. 10. 2019
KFC Kalná nad Hronom - Spartak Myjava 1 : 1 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica D. - Lopušan (81. Kubica P.), Marček, Horeš (K), Toman - Flamík, Pekár, Kóňa - Karika (41. Copko), Jorík (78. Miklovič), Pecha (63. Vávra)

Zostava KFC Kalná nad Hronom: Švec, Szép (K), Lenard, Vígľaš (80. Kašo), Jasenek, Pánik (88. Pacalaj), Chmelo, Dávid, Bojda (67. Changelia), Sperka (63. Tatarkovič), Flídr

V rámci 12. kola aktuálneho súťažného ročníka TIPOS III. ligy Západ vycestoval aktuálne vedúci tím tabuľky Spartak Myjava do Kalnej nad Hronom, ktorá sa momentálne nachádza na úplne opačnom konci tabuľky. Na trávnik útulného štadióna v Kalnej súperi vybehli už v dopoludňajších hodinách, v slnečnom jesennom počasí a za stáleho povzbudzovania fanúšikov. Najmä tých myjavských. Ale s pribúdajúcimi minútami stretnutia bolo čoraz viac počuť aj domácich priaznivcov.

Od úvodného hvizdu hlavného arbitra Kukana dianie na ihrisku naznačovalo, akým smerom sa bude hra vyvíjať. Že futbalisti z Tekova sa budú spoliehať na dobre zabezpečenú obranu, hroziť z rýchlych protiútokov a kopaničiarov len tak ľahko pred svoju svätyňu nepustia. Napriek tomu už v 5. minúte zužitkoval Karikovu prihrávku Kóňa a pokúsil sa prekonať domáceho gólmana Šveca. No bol z toho len rohový kop. V 22. minúte rozdával lopty v strede poľa Kóňa, vyslal dopredu Flamíka, ktorý zveril zakončenie akcie Karikovi. Ale ani teraz sa sieť Kalnej nerozvlnila. Vo veľkej šanci sa o dve minúty neskôr po Pechovom centri ocitol Jorík, ktorý v dobrej pozícii bránu prestrelil. Na opačnej strane ihriska zaznamenal strelecký pokus v 35. minúte Chmela, ale takisto spoza šestnástky mieril privysoko. Do konca prvého dejstva sa už na trávniku nič vzrušujúce neudialo a tímy sa rozišli na prestávku za bezgólového stavu.

V druhom polčase opäť ako prví pohrozili Myjavčania, a to strelou Kóňu v 46. minúte. Tá skončila vedľa žrde. Potešiť chcel fanúšikov Spartaka v 56. minúte Marček, ale Švec pohotovo zasiahol a loptu vyrazil. Výbuch radosti tak z myjavskej časti tribúny zaznel až v 59. minúte, keď sa blízko bránkovej čiary dobre zorientoval Jorík a otvoril skóre. Kalná nad Hronom - Spartak Myjava 0 : 1. Ten istý hráč si mohol pripísať na konto aj druhý presný zásah v 69. minúte stretnutia. Lopta však po jeho hlavičke opečiatkovala brvno a po odraze skončila pred čiarou. Poistiť tesné vedenie čierno-bielych chcel v 72. minúte Vávra, ale jeho snahu zmarilo ofsajdové postavenie. O dve minúty na to zahrávali domáci hráči priamy kop, lopta smerovala k vzdialenejšej žrdi, kde ju však nemal kto usmerniť a Kubicovi tak problémy nenarobila. Vzhľadom na to, že prvá polovica druhého polčasu sa hrala takmer výlučne na polovici domáceho mužstva a až v tej druhej sa Tekovčania začínali viac dostávať dopredu, bola to v tejto časti hry jediná strela, ktorá smerovala k myjavskej bráne. Kalná však napokon duel predsa len zdramatizovala, a to až v samotnom závere. V nadstavenom čase totiž Marček nešťastne atakoval unikajúceho hráča v pokutovom území a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Chmela a bezpečne premenil. Kalná nad Hronom - Spartak Myjava 1 : 1. Prakticky hneď po vyrovnávajúcom góle sa zápas skončil a prvý s posledným si tak body podelili.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Povedzme si úprimne, nebol to dobrý zápas. Od začiatku sme sa nevedeli dostať do nejakej hernej dominancie. Upozorňovali sme pritom hráčov, že náš dnešný súper je síce posledný, ale futbal rozhodne hrať vie. My si nemôžeme dovoliť hrať tak, že stále dávame súperovi nádej, šancu, že na tom ihrisku stále žil. Mali sme šance, ktoré sme mali premeniť a zápas by sa dohral v pokoji. Našou skúsenosťou sme mali duel udržať a mrzí ma, že to tak nebolo. Ale stalo sa a ideme ďalej."

• góly: 59. Jorík - 90+ Chmela (pokutový kop)
  • ŽK: 68. Flamík - 43. Pánik
  • rozhodovali: Kukan - Bényi, Vörös
  • návštevnosť: 130 divákov

autor: M. Hrin