Kanonáda Myjavčanov na Morave

08.02.2020

V sobotu 8. februára 2020 odohrali futbalisti Spartaka Myjava štvrtý zo série prípravných zápasov v zimnej prestávke sezóny 2019/2020. Vycestovali naň na susednú Moravu, kde sa stretli s tímom ČSK Uherský Brod.

Ten účinkuje v Moravsko-sliezskej futbalovej lige, kde mu po jeseni patrí 15. priečka a vedie ho tréner Miroslav Ondrůšek. Spartakovcom sa zatiaľ v príprave darí. Doterajšie tri duely vyhrali, súperom nasúkali 13 gólov a s úmyslom pokračovať v nasadenom tempe zavítali aj do Uherského Brodu.

Duel súperi odohrali na umelej tráve štadióna Na Lapači, v chladnom, ale slnečnom počasí. Jeho začiatok pôsobil vyrovnaným dojmom, ale postupne hostia z kopaníc začínali v hre preberať iniciatívu. Prvé pohrozenie prišlo v 13. minúte, kedy Vávra poslal loptu pri žrdi stojacemu Pekárovi. Ten ju síce nestihol ideálne spracovať, no vzápätí sa k nej dostal Copko a hlavičkoval tesne nad brvno. O dve minúty neskôr kontrovali hostia. Do individuálnej akcie sa dostal Janša, ale nechal vyniknúť gólmana Solničku, ktorý si s jeho zakončením poradil. Stav sa tak prvýkrát menil v 21. minúte. Po Flamíkovej ponuke prekonal Copko vybehnutého brankára Dostála a doťukol loptu do prázdnej brány. Uherský Brod - Myjava 0 : 1. Druhý presný zásah mohol v 25. minúte pridať Lopušan, z dobrej pozície však rozvlnil len bočnú sieť. O tri minúty mali kopaničiari k dispozícii priamy kop. K jeho realizácii sa postavil kapitán Horeš. Ukážkovo prekonal múr hráčov aj domáceho brankára a Myjava viedla 2 : 0. V 37. minúte preveril pozornosť Dostála Kóňa, vyprášil mu rukavice a uzavrel tak gólové príležitosti v prvom dejstve.

Do druhého polčasu, ako to už pri prípravných zápasoch býva, nastúpili spartakovci v značne obmenenej zostave. A krátko po hvizde hlavného rozhodcu mohli domáci hráči gólové manko znížiť. Flasar však veľkú šancu nevyužil a loptu namieril tesne vedľa žrde. Rovnako príležitosť na druhej strane o dve minúty na to zahodil Copko. Prišla však 51. minúta a v nej rozvlnil sieť uherskobrodskej svätyne Erik Pecha. Uherský Brod - Myjava 0 : 3. Tento výsledok svietil na tabuli ešte ďalších tridsať minút, počas ktorých sa hra prelievala zo strany na stranu a bolo vidno, že predovšetkým Myjavčanom futbal chutí. Napokon v 81. minúte zvýšil náskok hostí Tomáš Mareš na 4 : 0 a peknou akciou v 85. minúte, kedy Vávra prihral pred bránu Copkovi a ten z nej zblízka vymietol pavučiny, potvrdil Spartak svoje víťazstvo o päť gólov.

Skóre Myjavčanov v príprave sa tak upravilo na hodnotu 18 : 4 a najbližšie sa bude meniť v sobotu 15. februára 2020 o 14.00 h, kedy Spartak privíta na domácej umelej tráve tím z TIPOS III. ligy Bratislava - FC Rohožník.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Podali sme dnes taký dobrý kombinačný výkon. Aj dnes - a ja dúfam, že to bude platiť i naďalej - chalanom futbal chutil, chcú hrať, chvíľami až vymýšľať. Páči sa mi, že nie sú nejakí strnulí, zviazaní. Samozrejme, veci, ktoré si povieme a na ktoré dávame dôraz v rámci hernej disciplíny, musia dodržiavať. Boli tam dnes pekné akcie, pekné góly. Na druhej strane, niektorými ľahkými chybami sme umožnili aj súperovi vytvoriť si šance, v ktorých nás Solnička podržal. A toho sa musíme vyvarovať, aby to nekazilo dojem. Lebo tá naša hra vyzerá byť zaujímavá. Je nás aktuálne nejakých 16, trochu sa nám zúžil káder a som rád, že každý jeden z chalanov robí všetko preto, aby bol dobre pripravený a mohol hrávať."

ČSK Uherský Brod - Spartak Myjava 0 : 5 (0 : 2)
prípravný zápas, 8. 2. 2020, 14.00 h,
štadión Na Lapači, Uherský Brod

Zostava Spartaka Myjava v I. polčase: Solnička, Svatík, Mareš L., Flamík, Kóňa, Vávra, Pekár, Lopušan, Horeš (K), Copko, Karika
Zostava Spartaka Myjava v II. polčase: Solnička, Dubovský, Brezina, Sivák, Lopušan, Mareš T., Kubica P., Pekár (67. Vávra), Karika (67. Svatík), Copko, Pecha

Zostava ČSK Uherský Brod: Dostál, Flasar, Vrága, Škubník, Nevařil, David, Kopilec, Dolina, Šmatelka, Josefík, Janša
Náhradníci: Kročil, Malenovský, Kučerka, Kelíšek, Franc, Hulín, Horáček

góly: 21. a 85. Copko, 28. Horeš, 51. Pecha, 81. Mareš T.,

ŽK: bez kariet

návštevnosť: 60 ľudí

M. Hrin, foto: V. Domen